PDA

Просмотр полной версии : ВАЗ 2101 "Zhelezovski" (Миша) (80р.в.)

Страницы : [1] 2 3 4

Zhelezovski
10.02.2012, 11:38
Так сталося, що все моє життя в тій чи іншій мірі було пов'язане з автомобілями. Дідусь-шофер вперше посадив мене за руль авто, батько-автолюбитель навчив тримати гайкові ключі в руці, старші знайомі-шофери навчили поведінці на дорозі та особливостям керування. А свого авто до останнього часу я не мав. Хоча батько не раз пропонував машинки, які продавали його занайомі ("От Коля продає свою шістку, в гарномі стані і недорого! Може купимо?"). Але я з сімейством в той час винаймав квартиру і жив місті - в авто потреби особливої не було. Тим не менше, час плине, все міняється. Жарені півники зібралися в зграйку і таки клюнули Романа (себто мене). Назбиравши певну кількість грошей я сподобився купити будинок в селі недалеко від Вінниці, де до останнього часу мешкав.
Далі все як звичайно - ремонт, жорстока нестача грошей, робота і сімейство. Благо байдикувати я не люблю, а мого оптимізму на трьох хватить. Пройшов рік, всівся я на новому місці. Відразу постало питання транспорту. Маршрутні автобуси від села до міста ходили справно і в будь-яку погоду. Але дружині треба на роботу, сину - в школу, та й я не байдикую. Туди-назад три чоловіка за один день - от і набігає непогана сума. (Голосом Кешки з мультика) - А якщо непогода і локальний армагедон? Га? Пішки до автобуса топтати? Одним словом необхідність покупки авто постала сама собою.
Мук вибору як таких не було. Вільних грошей було в обріз (згадуємо хатку і ремонт). Я відразу цілився або на якогось Жигуля, або на Москвича. Та походивши по магазинах і базарах де торгують автозапчастинами рішуче відмів другий варіант. Запчастин катма. А от Жигулі я любив ще з дитинства. Та й батько був завзятим жигулістом і обіцяв віддати свої запаси. Отже вирішив - купую ВАЗ-івську класику.
Права на той час я вже мав, гроші підзбирав, залишилося знайти підходяще авто. З цим була засада. Якби ж я знав про наш форум на той момент! (рве патли на голові) Чомусь усі авто, які я передивився осінню 2010 року були або помітно дорожчі чим я міг собі дозволити, або гнилі/з поведеним кузовом, або з угробленим двигуном, або заколхожені вусмерть, або на третій довіреності при зниклому без вісти власнику. Одним словом западло. Тим часом потреба в авто загострювалася. Вирушив купити перше-ліпше авто на ходу з не дуже убитим движком у власника.
І от варіант підвернувся! Чоловік колеги дружини продавав свою "копійку". Не довго думаючи я вирушив на рандеву. Світло-сіра одиничка 80-го року, стонадцять разів але акуратно підкрашена, з невиставленими зазорами, з тріснутим лобовим, з поношеною Росавою БЦ-11, з дохлим акумулятором, з неправильно привареним порогом, з напівробочими тормозами... Що ще треба для того, щоб закохатися з першого погляду? :) Вдарили по руках - беру!
Відразу знайшли нотаріуса, я на радощах оформив довіреність аж на десять років (хто ж знав!). Якась година і я за рулем першого власного автомобіля! Емоції переповнюють і все таке. Тормоза працюють з другого вижиму. Хоча навіть з третього - перший вижим педаллю, другий - очком (коли відчуваєш, що не тормозимо ні грама), третій вижим - ще раз педаллю (О, тормозимо!). Рульовий редуктор з помітним люфтом, їду як на Т-25, яким теж доводилося керувати.
Тим не менше, в той день я додому приїхав без пригод. Вже по дорозі до авто міцно прилипло ім'я - Миша. Так як хатка мала при собі гараж, Миша не залишилася без даху над головою.
От такою вона була відразу після покупки:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Хоча машинка і була на ходу, сміливості виїжджати на ній наступного дня мені не хватило. Зробивши рейд по автомагазинах та по базару приволік додому непоганий тюк запчастин. Перше, до чого дійшли мої руки, була тормозна система. Перебрав ГТЦ, замінив задній правий томозний циліндр. З горем пополам розворушив циліндри передніх супортів. Підлив тормозної рідини, прокачав тормоза. Проїхався - є результат!
Пізня осінь того року радувала сухою погодою, отже резина ще дозовляла рухатися без особливого ризику. Її ревізію залишив на потім. Викинувши з салону всякі признаки колхозної бороди і доходяжну магнітолу прийняв рішення - можна долати простір і час!

вован65
10.02.2012, 12:04
молодца! За чувство юмора- стопиццот!!

Zhelezovski
10.02.2012, 12:55
Дякую за похвалу, постараюсь і надалі радувати. :)

П'ятихвилинка ностальгії.
Щойно перебираючи старі фото, знайшов зображення дідусевої одинички. Це перша легкова машина, за руль якої я сів. До того я вчився їздити на ГАЗ-52 (а років мені тоді було з 9-10). Ви уявляєте, що відчував пацан десяти років, коли сів за руль Жигуля після газона?! Я ж тоді толком до педалей не доставав, дідусь мені кухвайку під задницю мостив. А в Жигулі шик - синхронізована коробка, легкий руль, задній сектор оглядається будь здоров!
От вона, найперша, ще пацанська любов:
На жаль, єдине фото і під час ремонту. На передньому плані мій батько - той, хто дав друге життя не одному десятку Жигулів. (На задньому плані качки та кури - незмінні помічники та поїдачі мілких гайок).
По останніх даних, дідусева одиничка до сих пір катає по шляхах Київської області і обіцяє це робити ще довго. Многая лєта, як кажуть.

evgeniy33
10.02.2012, 18:55
удачи в дальнейшей эксплуатации и ремонте! Вот так начитаюсь бортовиков и наверно и себе создам!

golden88
10.02.2012, 19:21
Хорошая машинка, надо в сток возвращать!

Zhelezovski
11.02.2012, 00:13
Хорошая машинка, надо в сток возвращать!
Дякую!
Щодо стоку. Мені дуже подобається оригінальний дизайн одинички. Але я цілком усвідомлюю, що сток в ідеальному стані навряд чи по силах мені. Моя машинка - гібрид роботяжки і позашляховика. Тому для себе вирішив, що постараюсь тримати машину в максимально наближеному до заводського стані в міру своїх сил.

Ну і продовжую ретроспективу.
Що подихає в авто з приходом справжніх холодів? Правильно, пічка! Не пройшло і тижня після покупки Миші, а пічка після вмикання вентилятора почала співати дурним голосом, а от дути теплим повітрям - перестала. Ну, треба і їй колись померти. Отже стаємо рака і починаємо розколупувати. Відразу помітив тріснутий корпус пічки турботливо стягнутий дротиками. Очевидно, попередній хазяїн постарався. На наступний день був куплений корпус пічки, вентилятор та ГТЦ. Останній не довго протримався після переборки мною. Після години камасутри під торпедою пічка почала виконувати свої прямі обов'язки.
Щодо тормозів. В розширювальному бачку було знайдено колонію зерґів. Війна з ними тривала години дві. Прокачувати те все добро через тормозну систему я не став - відсмоктав все що зміг шприцом, довгу тормозну магістраль продув насосом. Те, як проходило повітря до заднього контура мені не сподобалося, але розборки з ним я відклав на кілька днів - в гаражі вже був добрячий дубак. В результаті бойових дій тормоза перестали лякати і стали мінімально придатними до використання.

Далі в нашій програмі буде сніг, резина і поза 69. Залишайтеся з нами!

Zhelezovski
11.02.2012, 10:29
Отже, їдемо далі.
Початок зими 2011-го видався малосніжним і сухим. Престаріла Росава справно виконувала свої функції. Аж раптом, хто ж очікував?! Випав сніг. Виїхати з гаража я ще зміг і навіть вивернути на дорогу вийшло. На цьому рух закінчився і я зміг вткнути третю передачу не рухаючись ні на міліметр. З горем пополам, з допомогою сусіда запхав Мишу в гараж і вирушив в місто на автобусі. Постало завдання - купити пару дисків і хоча б дві шини на зад, щоб мати змогу хоч якось рухатися. Слід відзначити, що моє фінансове становище в той час було далеким від ідеального, тому особливо понтуватися мені не вийшло. Вимоги до резини були такі: добре тримати удар і мати міцний борт (їздити прийдеться по м'яко кажучи поганих дорогах), непогано триматися як на снігу так і на льоду, недорого коштувати. Що я вибрав? Прааавильно, Rosava WQ-101. Їм в компанію купив парочку б/в штампованих безкамерних дисків чи то з Ланоса, чи то з якогось Renault. Шиномонтаж, таксі, півгодини і Миша взула на задню вісь нові колеса. Попутно виявилося, що дві із чотирьох наявних БЦ-11 мали непогані такі гульки. Перетасувавши наявні колеса, зупинився на такій конфігурації: на задню вісь стали нові, на передню - дві кращих БЦ-11 на різних дисках. Інших дві шини було списано, слідом за ними пішли алюмінієві ковпаки періода пізньої перебудови. Також замінив половину гвинтів - штатні були добряче полизані.
Нова гума дозволила показати дулю снігові, а от акумулятор показав дулю мені. Пару днів попрактикувавшись з кривим стертером (Подяка інженерам, які його передбачили) я почав задумуватися про нове джерело енергії для Миші. Підсобили дружина і теща, що гостювала у нас на той час, виділивши гроші на покупку. Вибрав я ніжно любимий мною ще з перебудовних часів Fiamm, конкретно [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Єдиний момент, прийшлося подовжити мінусовий дріт, так як акум мав так звану "європейську" полярність і його прийшлося повернути іншим боком. Під шумок було встановлено і вимикач маси.

Добавлено через 8 минут
Прийом, вертаюся в реальність.
Тільки що зловив штраф за перевищення (83км/ч).
Вінничани та жителі околиць, будьте уважні! На шляхах мобільні екіпажі з "Візиром". Відловивши двох-троьох порушників міняють дислокацію.
Продовжую спостереження.

golden88
11.02.2012, 11:07
Тільки що зловив штраф за перевищення (83км/ч). Это прескорбно) Сколько денег?

Zhelezovski
11.02.2012, 11:57
Это прескорбно) Сколько денег?
Ну, сам винен. Зато тепер знаю, що спідометр у мене точно показує.
Дядьки попалися прикольні, полялякали з ним під час оформлення.
Грошей - 255грн.

Добавлено через 46 минут
Так, знайшов перше фото підкапотного. Зроблено на початку 2011, в перших числах січня.
Що ми бачимо? Новенький акум, вимикач маси, новий плюсовий дріт. Спробував встановити інший карб, не сподобався, вернув старий. Видно новий бачок омивача, ще кособокий (прикрутив нашвидкоруч, зараз уже поправив).

WAZ
11.02.2012, 12:56
Тільки що зловив штраф за перевищення (83км/ч).

Оспаривать в суде не будешь?

Zhelezovski
11.02.2012, 13:02
Оспаривать в суде не будешь?
А що там бодатися? Населений пункт, я власною персоною на екрані "Візира". :)

WAZ
11.02.2012, 13:09
А що там бодатися? Населений пункт, я власною персоною на екрані "Візира". :)
Визир далеко не идеальный прибор с кучей погрешностей. начиная от качества фото и дальности измерения скорости заканчивая температурой воздуха при каких проводилось измерения и при каких прибор коректно работает. ;)

Если надумаешь, пиши в личку. Помогу красиво составить позовну заяву и помогу советом.

Zhelezovski
11.02.2012, 13:16
Визир далеко не идеальный прибор с кучей погрешностей. начиная от качества фото и дальности измерения скорости заканчивая температурой воздуха при каких проводилось измерения и при каких прибор коректно работает. ;)

Если надумаешь, пиши в личку. Помогу красиво составить позовну заяву и помогу советом.
Чесно кажучи, не розбирався в нюансах.
Мені просто чемно показали документ про повірку, представилися і запропонували оформити порушення.
Судитися а даному випадку не буду - дуже обмежений в часі.
Але за пропозицію дякую, буду мати на увазі.

Zhelezovski
11.02.2012, 22:43
Продовжую піднімати пласти історії. Проводка у Миші була в цікавому стані. Люди, що займалися її ремонтом, не сильно усвідомлювали те, що вони ро*****. В результаті під торпедою утворився дебелий пук різнокаліберних дротів різної степені горілості.
Так як колупання в різноманітних електричних/електронних штуках дає мені заробити на хліб, то особливої проблеми описана ситуація не створила. Я тупо привів проводку до стокового вигляду з мінімумом своїх модифікацій. Фари було ввімкнуто через реле і окремими дротами нормального перерізу прямо від генератора. З'явилася аварійка, моргання фарами та нормальне вмикання омивача скла (попередній хазяїн так і не зміг його приручити). Блок запобіжників був замінений на ножовий. Реле-регулятор замінив на електронний і піключив через реле безпосередньо до генератора. Це повністю виключило всі проблеми пов'язані з нестабільністю напруги в бортовій мережі.
Від дідуся в спадок мені залишилася новенька, ще радянська, передня частина 01-ї проводки. Але її заміну я вирішив приурочити до знімання торпеди, тому вона поки що пішла в архів.
Після місяця-двох мишачої експлуатації, мене добряче заколупала її тормозна система. В результаті було замінено передній правий супорт в зборі, перебрано лівий, замінено обидві металеві передні магістралі, замінено тормозні колодки, тормозні шланги (Онлі Балаково!). "Порадували" мене передні тормозні диски. Товщина їх становила 4,5мм. Скільки становить допустимий мінімум ви самі знаєте. :) Замінив, попутно перепакував підшипники та сальники ступиць.
Далі, дочекавшись десятиградусного морозу ліг під Мишу в позу 69. Її задницю підняв на колодки і приступив до інспекції заднього контура. Замінив розкислий вусмерть задній тормозний шланг. І взір мій впав на еее... гнойовик, який мирно розташувався в правій арці, над піввіссю. "Колдун" згнив ще мабуть на початку дев'яностих. Поступово муміфікувавшись він начіпляв на себе багнюку, густо просочив її тормозухою і так і жив. Це все добро було ампутоване, короткі металеві магістралі та трійник замінено. Так, я в курсі для чого призначено "колдун". Тим не менш, я не являюсь його прихильником. Їздити безаварійно без нього умію.
Так як морози ще тривали, а дупу я на той момент відморозив лише з одного боку, було вирішено інспектувати реактивні тяги. Там було пекло і Ізраель, тому втулки швиденько перепресовано, а гвинти - замінено. Мене хватило ще на заміну задніх амортизаторів (СААЗ). А от далі нирки сказали "- Роман, пора б і честь знати!". Я згодився, і заміну передніх амортизаторів, сайлент-блоків, шарових опор та заміну масла в мості та коробці здійснювали вже сервісники. Якщо хтось не зрозумів, підвіска у Миші була убита вусмерть. До-речі, один із амортизаторів був чи не радянським.
В результаті, Миша змінилася кардинально. На ній можна було їхати більше 80км/год і на відстань більше 20км за раз.
А, ще один момент! Як ви думаєте, що мене бісило в її зовнішності більше всього? Правильно, похабна пластикова решітка перед радіатором. В результаті, на розборці було куплено кошерну хоча і престарілу рідну і з тріумфом імплантовано. Рідна емблемка, правда була покоцаною, отже її місце тимчасово зайняла новодільна сімочна. До речі, яка вона повинна бути у копійки 80-го року народження?
В результаті, виглядати Миша стала як нормальний Жигуль тридцяти літ від народження:

Vit@liy
12.02.2012, 17:02
Цікаво розповідаєте:ay: Вже скоріше хочеться почитати продовження :)

Zhelezovski
12.02.2012, 20:27
Цікаво розповідаєте:ay: Вже скоріше хочеться почитати продовження :)
Дякую! Розповідаю далі.
Післі переборки тормозної системи я вже не опасався їздити на відносно великі відстані - 100-200км. Сніг і гололід мене не особливо лякали, адже головне голову на плечах мати та не лізти на рожен.
Десь на початку лютого мій папінька зробив подарунок Миші - власноручно перебраний рульовий редуктор. Як ми пам'ятаємо, рідний міг скласти конкуренцію тракторним по величині люфту. Заміна редуктора проблеми не склала.
Слід відзначити, що січень, лютий та початок березня 2011-го в наших краях були нелегкими для автовласників. Замети по коліна, мороз, кілька разів налітали справжні бурани. Сільські дороги в цей час виявляють будь-яке слабке місце в авто. Десь не підтягнута гайка? Відгвинтиться. Те, що нею тримаєтся - відпаде і переломає сусідні вузли. Престарілий підшипник - розвалиться і буде мерзенно вити в самих непідходящих випадках. Резинка втратила кондицію? Порветься і обгадить все, якщо вона втримує рідину. Якщо це якась втулка - буде тарабанити виключно в тих випадках, коли водій за кермом. Якщо він стоїть задницею вверх і прислухається - мовчатиме, як риба об лід. Тим не менше, Миша ні разу не підвела із дня в день транспортуючи сімейство в місто та назад. Це надавало певного шарму ремонтним роботам - хоч як ти не викручуйся, а на завтра машинка повинна бути на ходу. Тому я частенько залежувався в гаражі допізна.
Виконані роботи за той час: хрестовини кардана, сальник редуктора, розпорна втулка редуктора (але здоровля у нього було вже не те, підвивав), підвісний підшипник, еластична муфта, передній флянець кардана, задній сальник та підшипник коробки.
Також, були куплені та відреставровані папінькою олдскульні штамповані диски - з дебелого металу, правильні. Місце вони зайняли на передній осі, гума залишилася та сама (БЦ-11). Візит на шиномонтаж і я не впізнаю своє авто - котиться легко і невимушено (нагадаю, що до цього стояли різноширокі покоцані).
Назріла заміна моторного масла. Попередній власник стверждував, що лив якусь напівсинтетику. Але після того, як я залив Liqui Moly MOS2 leichtlauf, сальники сказали, що напівсинтетикою там і не пахло. Добре, що хоч додумався добряче промити двигун. До заміни масла та маслофільтра (MAN) приурочив і заміну маслонасоса (були полизані шліци на валу, а новий знайшовся в папінькиних подарунках), грибка, піддона картера та прокладки (старий був покоцаний як пивна банка), переднього сальника колінвалу, натягувача цепу ГРМ, помпи. Фух, наче нічого не забув. Під час вищеописаних маніпуляцій відмітив, що шків генератора якось підозріло хилитається, а от крутиться хренувато. Із купи запчастин, що дісталися в спадок від папіньки я зібрав ще один генератор. Після того, як зняв рідний, було виявлено майже заклинені підшипники та закорочену одну із обмоток статора. Такі операції, як регулювання карбюратора, теплових зазорів клапанів, моменту запалення я навіть не згадую.
Ой, як же попустило Мишу після всих вищеописаних маніпуляцій! Витрата палива зменшилася на добрих 2л/100км. Набридливие гудіння кардану пішло геть. Движок став набагато тихішим, а його поведінка в морози - прогнозованішою. Волосся стало шовковистим... ой, це не сюди. Машинка підмуркувала і хіба що лише не терлася об мене. :)

Zhelezovski
13.02.2012, 11:38
Зима закінчувалася, шляхи вкрила багнюка в перемішку з реагентами. Миша, і на момент покупки не особливо вражала красою, а після буремної зими і слякотної весни декого відверто лякала. Пам'ятаю, одного прекрасного дня, виходячи з "Епіцентру" я узрів на стоянці парочку новеньких блискучих іномарок і своє авто між ними. Заброьохана, з "рижиками" по всьому кузову, з рихтованими бамперами. Та ще й до всього без заднього дивану: напижована листами різаної фанери та іншим крамом.
Підійшов я до неї... "- Яка ж ти у мене страшненька! Але я тебе і такою люблю. За те, що добре себе ведеш, куплю тобі якусь обновку". Цією обновкою стало лобове скло.
Крім того, черговий раз перебрав підвіску. Були замінені пружини (Нива), задній лівий амортизатор (зловив яму на швидкості, застукав), шарові опори (так, в моїх умовах тримаються небагато, поставив на цей раз "Начало"), гвинти осі нижнього переднього лівого важеля (гнуті/лизані), втулки переднього стабілізатора.
Розширювальний бачок часів царя Гороха був брудний і страшний як смерть. Замінив як його, так і трубку до нього.
В той же час загудів підшипник лівої півосі. Замінив і його.
На базарі, купуючи чергову партію запчастин, я жартував "Скоро, хлопці, ви мені довіреність писати будете, а не попередній власник авто".

zeeos
13.02.2012, 13:59
история впечатлила. Удачи с авто.

Zhelezovski
14.02.2012, 00:22
Дякую за побажання!

Щоб розбавити словеса, кидаю пару фото. Обидва зроблені весною 2011.
Перша, період загострення карбюратороманії. Просто сподобалася своєю атмосферою:

Друге фото з поїздки, відвідували з сімейством батьків. Чимось тяготіє до журнального постера 80-х:
Так, знаю. Пластикові накладки під ручками як корові сідло. Зараз їх вже нема. :bm:

Ну і технічний момент, сьогодні приїхав розподільчий вал 213-й та розрізна шестерня.

Zhelezovski
14.02.2012, 15:54
Зараз зима, сніг, на вулицях ахтунг і природний відбір. Я ж в своїй розповіді добрався до літа.
Відразу після потепління постало питання літньої гуми. Перед залишився взутий в ті ж самі БЦ-11, на зад я кинув пару Marangoni E-Logic, які з барського плеча виділив батько. До цього вони стояли на Renault Kangoo (ще одна машинка в нашій сім'ї). Залишок протектора був мізерний, але шини впевнено тримали мишачий зад на трасі.
В одній із поїздок я спромігся зловити якусь особливо зловредну яму. В результаті стійкість автошки на шляху стала зовсім ніяка. Замість звичних 120-130 прийшлося кабутати 70 до півдня Київської області, де проживав спаситель жигулів взагалі і Мишей конкретно - мій батько. Як я і сподівавася, лопнув поперечний короб коло солдатика.
На цей момент я добряче задумувався про долю автошки. Кузов потребував ремонту. Миша мені в руки потрапила далеко не дівчинкою, а 13 тис. по зимовій солі і багнюці здоров'я їй не добавили. Я не тішив себе ілюзіями, що відіб'юся малою кров'ю за пару днів. Мишу треба було капітально варити, а потім і фарбувати. Дехто продав би авто та й знайшов нове. Але в моєму випадку спрацювало іраціональне почуття, знайоме багатьом жигулістам. Кількість "копійок" в світі зменшується. Тож не треба потакати таким деструктивним тенденціям. Будемо варити. Порадившись з батьком вирішили перенести роботи на осінь, а зараз тимчасово підварити найбільш помітні дефекти.
Ремонт зайняв кілька годин. Із гаража авто виїхало помітно стійкішим та ще й без дірки під бензобаком.
Одометр продовжував накручувати кілометри, а я помаленьку підзбирував гроші на ремонт. Все літо Миша майже не вимавгала уваги - давався взнаки той час, що я пролежав під нею взимку. А життя у неї було веселе! Сільські шляхи з колдобинами та каменюччям, "шиферні" автостради обласного значення, непроходимі лісові просіки і т.п. Та й возила вона багато чото - від діточок в гості до дідусів-бабусь, до досок, металопрофілю і цементу для будівництва. Кілька замін масла, заміна чергової шарової, просушка підкапотного після форсування водяних перешкод - от і все обслуговування, що вимагала Миша за літній період. Із модифікацій можу пригадати лише установку БСЗ та й усе.

Zhelezovski
15.02.2012, 15:55
Вчора з Мишею відкопували тітоньок на якійсь дрібній Мазді. Вони не впоралися з керуванням і вивішали передню вісь. Ну а в мене при такій погоді в багажнику завжди лопата для снігу є в наявності.
Тітоньки трішки офігєли від таких розкладів - з темряви виринає копійка, стає біля них, вмикає аварійку, виходить чувак, заглядає під машину, витягує з багажника здорову синю лопату і починає працювати. Після, зіштовхує машину на твердий шлях і побажавши щасливої дороги їде в темінь. :)

vataman0906
15.02.2012, 16:51
з темряви виринає копійка
Я би по іншому написав: " З темряви виринає вершник... на сірому коні"...
Ну прямо лицар, не багато таких як ти залишилось. Молодець. :ay:
Щасти в машинобудуванні.

alexdoc
16.02.2012, 11:55
Хозяину большой + за то, что так взялся за авто.

Zhelezovski
16.02.2012, 12:47
Дякую всім за побажання і похвали. Постараюся "тримати" і надалі.

Сьогодні отримав один із найважливіших елементів копійочного сток-лука. Задній бампер. За таку чудову і кошерну штуку подяка виноситься Antop. Де там танцюючий смайлик? :)

Zhelezovski
17.02.2012, 11:03
Підійшла осінь. Миша справно возить сина в школу, мене на роботу. Особливих проблем немає. Із поточного - поміняв задні тормозні колодки та барабани. На диво, найбільше сподобалися феноксовські (я Фенокс дужже не люблю). По ходу діла поміняв дрібнички коло колодок (прижимні пружинки, шайбочки і т.п.).
До початку осені авто наїздило не мало не багато а 22 тис. км з моменту покупки.
І от, чергова поїздка на південь Київщини. В багажнику тарабанять ще совецькі крила, всякі кузовні дрібнички та мішок яблук для батька. :)
Поки їдемо, розкажу про мишачий движок. Зі слів хазяїна, на момент покупки движок проїхав приблизно 25тис. після чергової капіталки. В сумі з моїми вже 47 виходить. Це по самих оптимістичних прикидках. Скільки він пробіг загалом і який зараз ремонт - хз, одному Богу відомо. Капіталився движок, судячи з усього економно. Компресію все якось не виходило поміряти, хоча компресометр на стіні висить. Але тягне як для 1,2л непогано. Масла в помітних об'ємах не жере. Розпредвал доходяжний, частина рокерів явно зношені, під підозрою цеп. Викликають сумніви клапани і сідла, але це суто інтуїтивно. На даний момент в мене є і пару блоків, і голів, і кілька розпредвалів із постелями, і колінвали. Так що движок у мене буде в любому випадку.
І от, Миша у батька, віддав йому ключі й документи. І аж на серці защеміло, коли узрів її одиноку під гаражом. Поплескав по крилу "- До зустрічі. Ти будеш ще дового бігати по шляхах. Обіцяю!"...

Nick_zp
17.02.2012, 12:20
Очень интересный рассказ. Машине повезло, что она оказалась у такого хазяина!

Antop
17.02.2012, 12:33
Zhelezovski, Друже, може ти не тим способом на життя заробляєш?;) На літературній ниві не пробував себе?

Zhelezovski
17.02.2012, 14:31
Дякую за увагу до моїх скромних трудів. :)

Щодо літературної ниви. Раніше, в якості халтурки я писав статті на IT тематику в деякі російські і наші журнали. Зараз це діло полишив - часу така робота вимагає немало, а заробіток порівняно з основним моїм - невеликий. Тому для літературних екзерсісів мені служать ЖЖ та цей форум.

Щодо Миші. "Щастя" розбирати автомобільчик мені не дісталось. В той час дружина була на останніх місяцях вагітності, та й робота не терпіла. Батько ж як міг розраджував мій сум і добросовісно фотографував весь процес. На початковому етапі проблеми виникли із гаражем. Батьковий був зайнятий, а на вулиці вже почали сніжинки падати. Допоміг знайомий (мій колишній учень, я ще й в школі викладав певний час :bm:). Він щойно закінчив робити прибудову, яку планував перетворити в гараж. Отже, замість кота в гараж в'їхала "миша". Звичайно, це ускладнювало роботи, але дах над головою був.
Про процес фотки розкажуть більше, чим слова:
Почали різати задницю. Крило було нормальне, але приварене косо-криво. Крім того, в наявності була парочка відмінних радянських крил.

Виникла ідея "- А може "дев'ятку" зробимо? Для чого лишню вагу таскати з собою?". :multi:

Стан справ, без коментарів.

Піддомкратники, підсилювачі порогів, арки. Легкого життя не вийде. :multi:

Zhelezovski
18.02.2012, 02:00
Ну і трішки жахів жигуліста, на ніч:
Сліди попередніх ремонтів. Народ не заморочувався, з року в рік ліпили латка на латку.

А я думав, "Що воно там підстукує?" :)

Тут не краще.

Папінька коментує. :)

menshiy
18.02.2012, 05:31
З захопленням проковтнув все вище написане. Один з найкращих БЖ за останній час на форумі який захоплюе своїм змістом

Zhelezovski
18.02.2012, 12:09
З захопленням проковтнув все вище написане. Один з найкращих БЖ за останній час на форумі який захоплюе своїм змістом
Дякую за похвалу! :ah:Триматиму і надалі. Цей форум мені дав досить багато, тепер настав час і свій внесок робити.

Добавлено через 53 минуты
Ну і міркування щодо мишачих перспектив.
Відразу скажу - робити повний сток з ідеальною поваркою планів не було. Роботи виконувалисяя силами батька і власника гаража (мого доброго друга). Часу, як і грошей було обмаль (у мене якраз народилася доця), машинка потрібна була як повітря. Звичайно, я міг би забрати у батька Renault Kаngoo, але знаючи його теплі почуття до Кенги не ризикнув. :)
Варити було що - від задка в повному об'ємі до обох стійок переднього бризговика. Машина була бита в ліве переднє крило, попередній хазяїн цього не приховував, та і заміну крила було явно видно. Від цього постраждала морда:
Дивимося на те, як повернуте скло фари за годинниковою стрілкою і на те, як капот находить на кільце навколо фари.

Капот був явно рихтований, тому вирішили не особливо гратися з ним, а помаленьку шукати заміну, катаючись тимчасово із старим. Морду теж непогано було б поміняти, але вирішили рихтонути губу та переварити кріплення фар і цим обмежитися.
Вирішивши робити швидко, не особливо акуратно, але міцно взялися до роботи.

Zhelezovski
20.02.2012, 08:50
Прийшов Новий рік, а я сидячи з дрібною донькою на руках роздивлявся фотки на екрані ноута. Поки що, мої руки не приторкалися до Миші, яка перебувала у стані реінкарнації.
Щоб не грузити читачів численними фото переварки, кину вибране, для історії.
Отже, мануал "Звари собі копійку сам":
Початок робіт в багажнику. Вдалося купити дебелого листового металу за дуже приємні гроші і папінька тулить його куди тільки може.

Вечір робочого дня. Нема сил навіть щуп тримати. :)

Стан справ, правий бризковик.

Права стійка мала тріщину ще на момент покупки авто мною. Експлуатація не покращила її стан. Вирішили не морочитися. Попутно підмачулили і лонжерон.

А от ліву стійку розтовк я, коли навантажений під зав'язку робив обгін (Ділянка Вороновиця-Вінниця). Привіт рідному автодору, щастя вам і здоров'я! :multi:

Накинули крило. На диво, нормально стало. З лівої сторони не так ажурно, але з проблемами впоралися.

Викинули движок, коробку, кардан. Вчепили на перекидач, взялися за низ. Там ахтунг, як і скрізь загалом. Піддомкратники вісімочні, рідний домкрат я не використовую давно.

Я цю фотку називаю "Поварка накладанням рук". "Лебеді" приварено - не розвалиться.

І от, етап! Антикор дна. "Велкор", ну і попереднє профарбовування всього, що можна.

Цікавий момент, який характеризує підхід попереднього власника до ремонту авто. Знайти аргон для заварки тріщини - та без проблем! Знайти копійчану пластмаску для кріплення важеля? Та нууу, краще шлангу затовчемо туди. :)

vetalb
20.02.2012, 09:02
Хороша Миша Продолжай в том же духе.Смотрю прям как моя была гнилая.:ay:

Andrew
20.02.2012, 18:54
По поводу шланга в ручке переключения передач, у меня так же было сделано, т.к. кусочек кулисы был отломан и родная пластмаска не держалась.:multi:
Отличный подход к машинке, приятно читать Ваш рассказ. Берегите отца, золотые руки у него!:ay:

Zhelezovski
20.02.2012, 22:11
...у меня так же было сделано, т.к. кусочек кулисы был отломан и родная пластмаска не держалась.:multi:
Дик я розумію, коли є нештатна ситуація і треба щось видумувати. Але ситуация, коли все справне, а ти їздиш і знаєш, що десь там причаївся хоча і маленький, але колхоз, вище мого розуміння. В таких випадках я погано їм і сплю до тих пір, поки все не буде зроблено правильно. :)

Отличный подход к машинке, приятно читать Ваш рассказ. Берегите отца, золотые руки у него!:ay:
Дякую за похвалу! Передам батькові ваші слова, йому приємно буде.

Zhelezovski
21.02.2012, 15:41
Приїхав комплект Hankook Optimo K715. Миша на літо взута.

Zhelezovski
22.02.2012, 14:24
В декого з читачів може виникнути питання "- А чим же, Романе, твоя "копійка" відрізняється від інших?". І в мене є що відповісти на це запитаняя. :multi:
Після одного прикрого випадку, мені захотілося ускладнити роботу автомобільним злодюжкам.

Так, замок звичайний, гаражний. Основні сувальди не використовуються, лише ригельна система.

Петлі зроблено з нержавіючого прутка-вісімки. Якщо і вирвуть, то скоріше шпильки завісів, чим це творіння.

Вигляд з салону. Люк призначений для перевозки чогось довогого на зразок дощок, металопрофілю чи кисневого балону, фіксується гвинтами з багажника. Топливну магістраль перегнув і кинув над люком.
Роззяви, які спостерігали за процесом переварки, назвали вищеописане творіння "Інкасаторські Жигулі". :-)

Nick_zp
22.02.2012, 14:46
Ещё бы сделать задние спинки сидений откидными 50:50 и было бы вообще супер:ay:

Zhelezovski
22.02.2012, 14:48
Ещё бы сделать задние спинки сидений откидными 50:50 и было бы вообще супер:ay:
Є такі плани.

golden88
22.02.2012, 18:34
еще бы штабу поставил)))

Zhelezovski
23.02.2012, 15:45
еще бы штабу поставил)))
Я взагалі хотів для хохми навісний замок почепити. Тим не менше, пару днів назад злорадно посміхнувся, коли знайшов свіжі подряпини на личинці замка багажника (штатний замок не використовується, просто дірку затикає).

Ну і продовження мишачої історії.
Пройшов січень. Вибравши найморозніший день і попередньо відпросившись на роботі я вирушаю на Київщину. Поки що громадським транспортом, осідлавши "Ікарус". До речі, якщо ви будете користуватися послугами цього заслуженого транспортного засобу зимою, знайте. Самі теплі місця це ті, які розташувалися приблизно посередині автобуса - з номерами 22-28.
Отож я куняю під розмірене підгаркування дизеля, в рюкзаку у мене на руках бовтається продукція Liqui Moly в асортименті. Відсидівши добряче задницю на протязі трьох годин, я все-таки прибуваю на місце призначення. Тут у мене наступає прозріння і я пригадую, що страховка на авто закінчилася це вчора. Маючи надію, що додому їхатиму вже на авто, швиденько знаходжу найближчий офіс страхової контори, де і оформляю всі необхідні документи. Нею виявляється "ТАС", яку вважаю кошерною. Із цікавого - дали бланки європротоколу, невеличку методичку про те, як поводитися у випадку ДТП, як оцінити заподіяні збитки і таке інше. Наведено типові приклади розрахунку (на зразок "Підбили сімці попу, малюнок, вартість"). Одним словом корисно і дай Бог, щоб не знадобилося.
Ще двадцять кілометрів нас везе Кенга і от, я нетерпляче відчиняю ворота гаража. На мене повіяло запахом свіжої фарби, антикора та інших, любих жигулісту речей. Миша добряче змінила зовнішність. Батько, при покупці фарби, вирішив, що світло-сірий це колір не мишачий, треба наближати до реальності:
Загалом, я був не проти. Хоча ностальгія по колишній, блондинистій Миші інколи підходить. :)
На фото вона вже частково зібрана, але при першій зустрічі це був кузов з движком на колесах. І робота закипіла! В першу чергу я взявся за електрику, так як спеціалістів цього профілю на місці не було. Задній жгут проводки, був геть трухлявий, що мене не здивувало. Викинувши його швиденько організував новий, по ходу кинувши кілька додаткових не задіяних дротів "на майбутнє". Своє місце зайняли олдскульні, ще польські стопи (придбані тут, на форумі, продавцю плюс в карму). Я не міг ними намилуватися та все дивувався, як люди можуть їх проміняти на якийсь "Тюююнінг" :multi:!
Проводку в підкапотному я ліпив на швидку, аби не погоріло і не замкнуло - вдома чекала совецька, новенька. Це ж стосується і торпедо - я запопадливо придбав новодільну шосту та приборку до неї. Оптичні елементи лобових фар - Wesem, галогенки OSRAM Night Breaker plus (ой як вони мене порадували трішки пізніше!).
І от настає момент істини - ставимо лобове скло. Чому "момент істини"? Тому що передні стійки варилися. І чи вгадли розміри визначиться саме зараз. Видихнули ми лише після того, як лобове скло акуратно сіло на своє місце не залишивши фатальних щілин по периметру. Звичайно, ущільнювач замінили на новий (скандує "БРТ БРТ!..."). Із заднім склом було легше - контури його пройми ніхто не зачіпав.
Далі - знов марафон. Батько збирає двері, я - салон. Основні затримки при збиранні старої, вітчизняної, стонадцять раз вареної машини трапляються на етапі підгонки. Там отвір не співпадає, там "кооператори" не вгадали розміри, там гнута власноручно деталь, що відтворює заводську лише умовно. Заливаємо масло, міняємо фільтр. Продуваю карбюратор і паливну магістраль.
Не зважаючи на труднощі ми топимо буржуйку (на дворі -27) і працюємо. Обробка прихованих порожнин, бак на місце, торпеда, шумка, ковер, сидіння. І от, наступний етап - заводжу! Кілька обертів стартера і я чую такий забутий і такий рідний мишачий звук! Ось підстукують п'ятий і шостий клапани, ось підсвист підшипників генератора. Нормально працює, буде жити. :)
В останній, шостий день збирання я працював сам - батьку дав негласний відгул. Не звичний він до мого попорвального темпу роботи. Підкрилки, гума. Ой, забув! Регулюю швиденько ручний тормоз і Миша виїжджає на вулицю. Мороз, сніг, глядачі коментують чергового пацієнта і з деякою заздрістю відзначають що "Непогано було б і свою так переварити". Рядом, коло гаража, лежить купа металобрухту, що мовчазно натякає на об'єм виконаних робіт.
Часу обмаль. Прощання з батьками, скупі подяки, гостинці в багажник, що добряче тхне фарбою і антикором. Все, виїжджаємо під вечір. Миша незвична. Перше враження - монолітність автомобільчика. На вибоїнах крениться весь кузов, а не його частини. Нічого не грюкає, ніде немає незрозумілих призвуків. Так, шумоізоляція мінімальна, але це справа наживна. Виїхавши на рівну ділянку шляху розганяю до 120. Пускаю легенько руль. Нікуди не веде, ніяких вібрацій, ніякого криміналу. Можна останній раз видихнути - передні стійки приварено правильно.
Опускаються сутінки і на мене чекає наступне прозріння - світло! Нова оптика із непоганими лампами творить чудеса. Я ще пам'ятаю як світила стара. Це був каганець, що дивився одним оком в небо, іншим - на праву обочину. О! І іномарки почали коректно і зарання перемикатися на ближнє. :lol:
І от, рідна брама і кучугури снігу коло неї. Працюй Роман, Миша додому приїхала!

vadim
23.02.2012, 18:38
А мне новый цвет очень понравился.
Есть фото полностью собранной?

Antop
23.02.2012, 21:22
Плюсуюся до кольору! Дуже подобається.

Zhelezovski
24.02.2012, 14:00
А мне новый цвет очень понравился.
Есть фото полностью собранной?
Так мені теж не противний. Просто ностальгія почуття ірраціональне. :)
Нормального фото зібраної не сподобився зробити - то часу немає, то вона забрьохана по дах. Якщо розпогодиться, помию і викладу хоч якісь фотки.

Недавно нарвався у себе на специфічний глюк, який не раз знаходив та усував у товаришів.
Симптоми: нестабільна напруга у бортовій мережі під час роботи двигуна. Може коливатися від 11 до 18В. Періодично напруга нормалізується і може триматися певний період. Потім знов пониження/підвищення. Зазвичай, проблеми спостерігаються після невеликого (10-20хв) простою машини. Може спостерігатися періодичне (період - секунда-дві) коливання напруги при ввімкнених потужних споживачах (фари). Проявляється це як моргання фар, помітна на слух зміна частоти обертання вентилятора пічки чи двірників. Реле-регулятор, щітки генератора, запобіжники в порядку.
Причина: поганий контакт між 30-ю клемою генератора і плюсовою клемою акумулятора. Недостатній переріз або перетирання дрота, який їх з'єднує.
Рішення проболеми: елементарне, чистимо клеми, підтягаємо гвинти/гайки, міняємо дріт на товщий/цілий.

Zhelezovski
26.02.2012, 00:09
Таак. Занижаюся. -3 витки. :multi:
Що саме цікаве, я не помітив, коли саме вона лопнула. Мені здається, тоді, коли були сильні морози. Сталь на морозі стає крихкішою, піймав якусь вибоїну і по пружині. Два шматки були до останнього часу так заклинені між собою, що навіть не тарабанило. Сьогодні трошки пригрузив машинку і відчув що "здоровля не те". Акуратно приїхав додому, попутно підкупивши шарові (грішив на них). Скинув колесо, а у нас сюрприз! :)
Добре, що у мене валялися якісь передні пружини (а хотів же на металолом здати!). Одну знайшов у гаражі, іншу - під гаражом, її собака давно використовував в якості туалету (хве, прийшлося мити). По ходу діла замінив нижню шарову (просто не сподобалася) на белебеєвську підсилену, та амортизатор (KYB 443122). До цього стояв нивовський LSA. Завтра буду оглядати праву сторону, може й там сюрпризи знайду.

Добавлено через 1 минуту
P.S. "Чумак" мені гроші за рекламу винен. :multi:

kobralviv
26.02.2012, 02:16
Zhelezovski, доброї ночі Вам І всі хто зможе мені підказати маю проблему з багажником ВАЗ 04 обірвав я багажник замітно по лівому крилі появилась тріщина вверхньому лівому куті блище до дверей. ЯК правильно виставити кузов щоб заварити і нікуда непокрутило???????? Заздалегіть всім дякую за поради. Фото своєї проблеми[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] тріщина на крилі коло пройома[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] пороги буду міняти [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] що зробити в такій ситуації з стаканом [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] і ще тріснула внутрішня арка [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] стакан обварював сам [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] якщо щось неправильно зробив нарахунок ссилок прошу дуже не бакланити а об"яснити що дочого бо робив перший раз

Zhelezovski
26.02.2012, 11:37
...обірвав я багажник замітно по лівому крилі появилась тріщина вверхньому лівому куті блище до дверей. ЯК правильно виставити кузов щоб заварити і нікуда непокрутило...
Якщо є такі пошкодження, в першу чергу треба звертати увагу на силові елементи кузова на зразок лонжеронів та поперечного короба. Крила і арки це не причина а наслідок.
Берете маленький молоток і простукуєте вісі силові деталі як з багажника так і знзу. Простукуєте з середньою силою - щоб не вгинався живий метал, але і щоб пробити ржу. Обіцяю, знайдете багато цікавого.

Zhelezovski
26.02.2012, 20:47
Отже права сторона - замінена верхня шарова. Ну і пружина, для симетрії.
Як показує моя "позашляхова" практика, найкреще тримаються шарові от такої конструкції:
Такі шарові випускає "Кедр" і БЗАК (Белебей).
Попутно підтягнув підвіску і змив сіль з машинки. Завтра знову на роботу...

Zhelezovski
27.02.2012, 07:41
Сьогодні зима повернулася. Нам з Мишею не звикати, а от дехто розслабився. Сьогодні на перехресті був свідком як якийсь дядько вирячивши очі старався зупинити свою червону тріку. Вона не піддавалася і все хотіла поцьоматися з теж червоним "Матисом". "Матис" зашарівся від такої відвертості, пискнув сигналом і дав газу. "Трійка" ж ображено крутила задніми і шкребла свіжий лід передніми, заблокованими колесами взутими в щось модно-лисе. Отака автолюбов. Отож контролюйте своїх залізних коней і доброго робочого тижня всім!

alexdoc
27.02.2012, 17:14
замінена верхня шарова. Ну і пружина, для симетрії.
Так пружины вроде парами меняются.

Sample
27.02.2012, 18:32
я ах...ел с таого замка багажника, лудше б дырку ту заварил и тросиком открывал

Zhelezovski
27.02.2012, 21:22
Так пружины вроде парами меняются.
Дик я їх обидві і поміняв - спочатку ліву, що лопнула, потім (на другий день) - праву, для симетрії. В мене комплект б/в був. Це ж стосується і амортизаторів. Не думаю, що обпісяність собакою дужи сильно вплинула на механічні властивості пружини. :multi:

Добавлено через 4 минуты
я ах...ел с таого замка багажника, лудше б дырку ту заварил и тросиком открывал
А ти (можна на "ти"?) уяви, як о...їв я, коли побачив вирваний якоюсь фомкою капот. Ніхто з замком не морочився, вставили в паз фомку і зірвали замок. А потім я просто гадив цеглою, коли переконався, що клієнтський ремонтний ноут тупо зник з багажника. Якимось чудом не потягли мій рюкзак зі ще двома ноутами. Так що краще хай естетика страждає, ніж мій гаманець. Якось так. :)

Добавлено через 4 минуты
Ну і щодо традицій, наприклад хвалитися придбаннями до авто. Не буду порушувати, хоча всі знають як воно виглядає:
Який там тросик краще всього підходить? Таврійський?

Zhelezovski
01.03.2012, 14:42
Задався я ціллю замінити щуп для вимірювання рівня масла на більш симпатичний. Сумніви виникли, коли на базарі мені дали пучок щупів на вибір. Їх довжина навіть на перший погляд відрізнялася суттєво. Вирішивши спочатку почитати теорію, пішов від продавця. Інформація про точні розміри щупа виявилася сокровенною, знайшов я її не без шаманських танців.
На всяк випадок збережу цитату, для потомків.

2101-1009050 для двигателей всех моделей "жигулей", выпущенных до 1995 года (вставляется в отверстие блока старого образца), расстояние от опорной пластины до метки "min" - 170 мм, от "min" до "max" - 16 мм; б - 2121-1009050 - для двигателей "нив" всех лет выпуска, от опорной пластины до метки "min" - 440 мм, от "min" до "max" - 24 мм; в - 2108-1009050 для всех 8-клапанных моторов семейства 2108, от опорной пластины до метки "min" - 240 мм, от "min" до "max" - 20 мм; г - 2103-1009050 нового образца для "жигулей", начиная с 1995 года (вставляется в трубку крышки сапуна), расстояние от опорной пластины до метки "min" - 430 мм, от "min" до "max" - 17 ммP.S. Рівень масла в двигуні виявився майже на півтора сантиметра вищий від нормального.

Папинька
01.03.2012, 15:50
Задався я ціллю замінити щуп для вимірювання рівня масла на більш симпатичний. Сумніви виникли, коли на базарі мені дали пучок щупів на вибір. Їх довжина навіть на перший погляд відрізнялася суттєво. Вирішивши спочатку почитати теорію, пішов від продавця. Інформація про точні розміри щупа виявилася сокровенною, знайшов я її не без шаманських танців.
На всяк випадок збережу цитату, для потомків.

P.S. Рівень масла в двигуні виявився майже на півтора сантиметра вищий від нормального.

Спасибо за информацию.Век живи...

doctor
01.03.2012, 20:25
З приводу тросу педалі газу, то найліпше підходить трос від 2108, але його потрібно буде вкоротити та докупити сектор газу 2108 (якщо карб Солекс). Трос від Оки 100% не підходить знаю з власного досвіду- занадто короткий

Zhelezovski
02.03.2012, 01:10
З приводу тросу педалі газу, то найліпше підходить трос від 2108, але його потрібно буде вкоротити та докупити сектор газу 2108 (якщо карб Солекс). Трос від Оки 100% не підходить знаю з власного досвіду- занадто короткий
Угу, вісімочний трос і купив. Таврійський взагалі короткий, окських у нас не знайшов взагалі. Карбюратор Озон, сектор газа солексовський приколхожу. Буде заняття на вихідні, якраз карбюратор новий чекає своєї черги.

Zhelezovski
02.03.2012, 09:10
Одним словом, відсмоктав приблизно 250мл мастила з двигуна. Він аж якось легше крутитися став.
Сьогодні піду з лінійкою на базар. :)

kobralviv
02.03.2012, 09:17
Zhelezovski, дивись уважно щоб був нормальний рівень масла по моїй памяті в двигун класики входить 3літри 750грам масла

Zhelezovski
02.03.2012, 09:26
Zhelezovski, дивись уважно щоб був нормальний рівень масла по моїй памяті в двигун класики входить 3літри 750грам масла
А так воно і виходить. Добре пам'ятаю, що коли заливав вибовтав всю каністру (4л) і ще й дивувався, що це так багато треба лити до нормального рівня по щупу. Списав на те, що двигун трошки постояв без масла і все стекло. 3,75л+моїх 0,25л=4л - все як в аптеці. :)

kobralviv
02.03.2012, 09:31
Zhelezovski, ОК...

Солекс Делортович
02.03.2012, 09:43

обычно меньше влазит, 3,75 на сухой мотор

Zhelezovski
02.03.2012, 09:52
обычно меньше влазит, 3,75 на сухой мотор
А движок фактично сухим і був. Спочатку злили масло перед вийманням, потім злили залишки (через кілька тижнів) вже після установки, перед заливкою свіжого.

Zhelezovski
04.03.2012, 00:20
Дійшли в мене руки до тросового приводу акселератора. Ну і під шумок замінив ще і карбюратор (2105-1107010-20), який десь з місяць чекав на установку. Я розумію, що тема бояниста далі нікуди, але деякі моменти, які недостатньо освітлені іншими авторами я уточню.
1. Як причепити трос до "Озона". Варіантів безліч - від змотаного дротом троса до повністю саморобного важеля. Я обрав найбільш практичний варіант - з використанням сектора газу від "Солекса". Його треба довести до от такого стану:
Я пиляв за допомогою дремеля і циліндричної фрези, але можна обійтися і дреллю з натфілями.
От так виглядає сектор вже встановлений на карбюратор:
Зверніть увагу на гвинтик, ним сектор кріпиться до важеля. В штатному важелі просвердлено отвір і нарізано різь М3. Товщини металу хватає з запасом. Так як тильна поверхня сектора не плоска, на гвинтик між сектором і важелем необхідно надіти 3-5 шайб, щоб добитися палельності площин сектора і важеля.
2. Наконечник троса кріпиться от таким кронштейном:
...на штатному кронштейні для осі "вертольота". Я в свій час замінив її на ремонтну. Якщо у вас ще клепана вісь не обов'язково її коцати. Насаджений одним отвором на неї і зафіксований гвинтом крізь інший, кронштейн буде впевнено триматися.
3. Для того, щоб розташувати оболонку троса під нормальним кутом, мені прийшлося трішки прогнути клапанну кришку:
Робив це я за допомогою металевого стержня і молотка. Зверніть увагу на відстань між тягою відкривання другої камери і тросом. Вона складає міліметрів 5 і це при тому, що трос не відхилений.
4. Кріплення натяжної пружини:
Пружина штатна, нічого не зачіпає.
5. Для "Озона" вісімочний трос ну надто довгий! Довжина оболонки троса в моєму варіанті - 45-47см. Можна пробувати таврійский і не морочитися з вкорочуванням.
6. Якщо у вас не стоїть/стояв ВУТ - готуйтеся висвердлювати шпильки. Робота це дещо муторна. І не тому, що важко свердлити, а тому, що головки шпильок приварені до рами педального блоку. :) Можна, звичайно, їх залишити, але кронштейн педалі (і так не особливо жорсткий) буде помітно на них грати.
7. Вийняти стокову "коріняку" (привід акселератора) - та ще справа. Я, навіть покришивши болгаркою на три шматки, добув її не відразу. Двигун не підважував - забагато честі. До-речі, "коріняка" була варена як мінімум двічі - раз попереднім власником, а раз мною. Варінням я зайнявся після того, як новодільна скрутилася а потім і тріснула відразу після установки на авто. І я з дня на день чекав остаточної поломки реставрованої деталі.

Враження від модифікації дуже позитивні. Педаль газу працює як точний прилад - скільки тиснеш, стільки і їде. Дуже незвично було в перші хвилини не відчувати люфти і специфіку "вертольота".

Добавлено через 15 минут
Забув написати. По ходу справи перевірив установку початкового кута випередження запалення. Збільшив хід тяги вакуумного коректора підпилявши її.
Поміряв компресію:
1 - 9,4
2 - 9,4
3 - 9,8
4 - 9,2
Могло б бути і краще, але я очікував гіршого. :)
Свічки руді - фероцен. Треба або чистити, або міняти. Міняти жаль - BOSCH Platinum, відходили тисяч 12.
Щодо палива. Зазвичай заправляюся на Shell - 95-й і час від часу V-Power. Останній раз вирішив порушити традиції, залив WOG Mustang. Миші сподобалося.

Taruk
05.03.2012, 16:19
Дійсно цікавий бортовик! Гарно пишеш:ay:. Машина вийшла гарна без всякого чунінгу. Удачі в подальшому:)

Zhelezovski
09.03.2012, 17:14
Дійсно цікавий бортовик! Гарно пишеш:ay:. Машина вийшла гарна без всякого чунінгу. Удачі в подальшому:)
Дякую за похвалу!

Сьогодні видався більш-менш погожий день і я навіть зміг зловити момент для того, щоб сфоткати машинку.
(Так, знаю, що правий бризковик відірваний, новий уже чекає. Бризковики для мене витратний матеріал.)
Це зараз на фото вона більш-менш в пристойному вигляді. Зазвичай же в міжсезоння авто забрьохане по дах. Позашляховик такий собі, від долі не втечеш. Я якось покажу дороги, по яких зазвичай їжджу.
От такі ми спереду:
Роздивившись фото можна відразу визначити, що у мене заплановано. Отже, задній бампер+кронштейни вже є, чекаю на більш-менш пристойну погоду щоб встановити. Передній шукаю. Шукаю також капот, "очки", задні продовгувасті катафотики під стопи. Якщо у когось є пропозиції - радий буду розглянути. Зеркала теж в найближчих планах, скоріш за все Wesem. От тільки двері свердлити не дуже хочу. Далі в планах - сімочні стекла в передні двері. Але мабуть без ЕСП, я склопіднімачами користуюся рідко.
А загалом, Миша досить таки спартанська автошка. Сидіння - сток, музики немає взагалі, ніяких розцяцьковувань (навіть лобове скло без тонованої полоси купив), диски - олдскульна жигулівстка штамповка (хоча брешу, передні реношні). Із "понтів" лише інерційні ремні та гаражний замок у багажнику. :multi:

vadim
10.03.2012, 19:36
Хром хром и еще раз хром. Пластик ей не идёт.

Zhelezovski
12.03.2012, 14:35
Є один момент, який я випустив з уваги, розказуючи про своє авто. Салон.
Що цікаво, в моїх архівах так і не знайшлося фото салону на момент покупки авто. І вже такого фото і не буде. Тому що от:
(в ногах у пасажира знаходится відповідь на запитання "Як працювати в слякотну погоду з комфортом" :))
Рідне мишаче торпедо було в досить задрипаному стані. Декоративна накладка "під дерево" постійно відставала, були присутні дірки від якихось гвинтів, веселенькі наклейочки від жувальної гумки (присохли намертво) та таке інше. Я чесно їздив з цим неподобством до останнього часу. Але хотілося естетики і тахометра. І якщо з першим я б міг потерпіти, то з другим треба було щось робити. Спочатку я використовував електронний тахометр суміщений з вольтметром (така собі коробочка за 50грн). Будучи приліпеним на корпус пічки він чесно відслужив рік і тахометр здох. Що логічно, враховуючи відсутність будь-якого захисту входа тахометра - відразу з клеми катушки через узгоджуючі резистори сигнал подавався на вхід мікроконтролера. Та я відволікаюся. Перед новим роком була куплена новенька шісточна торпеда. І тільки зараз я знайшов час для того, щоб її поставити. Щоб з моєї розповіді була хоч якась користь, озвучу кілька моментів.
1. Новодільне торпедо продається "без нічого". Тобто ви отримуєте саме торпедо, пластик приборки і верхню частину кришки бардачка. Все. Вам теба буде знайти/докупити: завіси кришки бардачка, задню частину кришки бардачка, попільничку, вузол керування пічкою, троси до нього, годинник, або щось на його місце, прилади в панель. Найбільші проблеми у мене були з пошуком завіс кришки бардачка та її задньої частини. В кінці кінців на одній з розборок хазяїн ткнув пальцем на кучу снігу і сказав, що там є те, що я шукаю. Після розкопок в кучугурі виявилася шістка в жахливому стані, але з потрібним мені вузлом. Троси до пічки, а саме трос до повітряної заслінки у шістки коротший. Можна звичайно було врізати рідний, копійочний, але я вирішив заодно і профілактику пічки зробити.
2. Тросу спідометра треба знайти місце, бо шісточний спідометр сидить глибше і радіус згину троса зменшується. Трос буде обертатися в оболонці ривками, стрілка спідометра посмикуватиметься.
3. У новодільного торпедо вушка кріплення (ті що вверху, під шпильки) клепаються аби як. Рекомендую здублювати заклепки. Тільки користуйтеся обмежувачами ходу свердла, а то зробите акуратні дірки в пластику, як я. :)
4. Плафони підсвітки бардачка у копійки і шістки відрізняються кріпленням, майте на увазі.
5. Для повноцінної роботи індикатора тиску масла вам прийдеться докупити сам датчик ("бочечку", під стрілку), трійник і мідні кілечка-прокладки для цього всього діла. З трійником у мене вийшла трішечки лажа.
Площини вказані стрілками виявилися добряче непаралельними. Добре, що хватило допитливості поміряти штангенциркулем. Підправив трійник точилом, та й всі діла. Перед закручуванням датчиків і трійника рекомендував би відпалити мідні кілечка, вони від цього стають пластичніші. Враxyйте (ану, напишете підряд три літери "x" "y" та "й"? :multi:), у трійника і датчика тиску масла (на лампочку) гайки "на 21" (свічний ключ). А, ще один хінт. Затягувати все це добро рекомендував би на гарячу (на прогрітому двигуні). Бо після остигання блоку і трійника може почати сочитися масло.

Під шумок, разом з торпедо поміняв і передню частину проводки. Як я казав, мені в спадок дісталася 11-та проводка в стані "нова, радянська, ідеал". Проводка була модифікована для підключення шісточних приладів та периферії. Штатна проводка Миші, після демонтажу нагадувала фразу "їжачки ї... займаються сексом". Як воно працювало - одному Господу відомо.
До-речі, якщо комусь потрібен радянський блок запобіжників в стані "лише пилом припав" - кажіть, віддам недорого.

Наостанок, початок нової ери Миші:

Добавлено через 6 минут
Хром хром и еще раз хром. Пластик ей не идёт.
Та я сам бачу. Але буду чесним. При моєму режимі використання машинки (рейлінги на дах, совати бетонні клумбочки бампером і т.п.) я буду банально гробити хром. Не хочу шукати радянські ніштяки тільки для того, щоб покоцати через рік. Кошерного хрому стає все менше. То краще я переб'юся пластиком. Для себе вирішив, що хромовими будуть бампери, ручки дверей, очки і решітка.

vadim
12.03.2012, 15:09
Что сразу бросается в глаза - хром слизыватели. Хотя бы на внешнюю сторону, в салоне пусть пластик будет. Окантовка резинки лобового и заднего стекл. Хром на крыше уже ладно но тоже можно найти незадорого. Казалось бы мелочи а вид станет вовсе иной. И затрат - на вечер пива попить.
И уже молчу про накладки на пороги. И зеркала. Но они планирутся, уже хорошо.
Прошу прощения за писанину.

Zhelezovski
12.03.2012, 15:16
Что сразу бросается в глаза - хром слизыватели.

Ага, особливо якщо врахувати, що новодільні пластикові кал ще той.

Прошу прощения за писанину.

Так для цього ми тут і зібралися. :)

Zhelezovski
15.03.2012, 01:02
Гаражний замок в багажнику починає відробляти вкладені в нього гроші. Недавно відчиняю багажник і бачу якісь тріски на ущільнювачі. Ще й здивувався, як я їх міг так залишити. Обтрусив, завантажився, замикаю і помічаю, що петлі чиркають по ригелях-засувах. Гм. Відмикаю багажник, придивляюся до кришки багажника. Середня частина (там де замок), на кілька сантиметрів прогнута вгору. Ізза цього кінці петель стали непаралельними і почали черкати по засувах. Судячи з усього, якісь красені безрезультатно поколупалися в штатному замку і помітили шпарину гаражного. Ну і вирішили вбити клин під кришку в надії зірвати замок. Тріски від цього клина і залишилися на ущільнювачі.
Вигнув кришку назад та й всі проблеми. Попутно прикинув, що зекономив приблизно 3000грн.

Добавлено через 1 минуту
P.S. На всяк випадок, для віннитчан - стоянка коло районного відділу ДАІ :multi:, на окружній.

Zhelezovski
16.03.2012, 08:39
Вирішив не затягувати з комплектуванням літнього комплекту гуми - пам'ятаю минулорічні черги. Тим не менше, в вісім годин ранку я був третім. :) Народ перевзувається повним ходом, але я ще не ризикую - за містом повно обмерзлих ділянок. Розбортував пару БЦ-11, яка стояла на передніх. Один з дисків майже ідеальний, інший на межі - або катати, або міняти в кінці сезону. На черзі задня вісь.

Zhelezovski
18.03.2012, 13:45
Погожа видалася неділя! Авто давно чекало до себе уваги, отож трішки попрацював.
Спочатку вийняв бак. Коли збирали авто, не знайшли прокладку під нього, обійшлися шматком підкапотного ущільнювача. Сьогодні колхоз ліквідував, прокладка зайняла своє законне місце. Трішки поміркувавши, замінив і сам бак, на донорський. Мій був паяний та й фарба на дні обдерлася - треба в порядок привести. А в мене вже з рік лежав донорський. Попутно доробив датчик рівня палива - кинув земляний дротик:
Заодно замінив і ущільнювач між крилом і баком.
Далі на черзі був ущільнювач кришки багажника. Старий, та ще й покоцаний вандалами-невдахами. Замінив на новий, балаковський. Посадив на мовіль, натер силіконом - красота!
Слідом за ущільнювачем були задні бризковики. Тут без нюансів.
Ну і на останок елемент сток-лука - катафотики на задню панель. Подяка виноситься товаришу Тоха за комплект б/в, але кошерних шняжок.
Дивіться, яка краса:

Yurec77
18.03.2012, 14:20
Zhelezovski, А номерок то блатной:-)

Zhelezovski
18.03.2012, 14:39
Zhelezovski, А номерок то блатной:-)
:multi:
Мої IT-шні таргани вже на автоматі фільтрують будь-яку приватну інформацію. Я розумію, що в даному випадку особливого смислу в приховуванні номера немає. Але рефлекси дають про себе знати.
Так як номер є складовою частиною композиції, то просто замальовувати його було не комільфо. Тому зробив "блатний".

Zhelezovski
21.03.2012, 13:41
Тааак. Є зрушення в справі створення нового серця для Миші. Сьогодні забрав блок з шліфовки, поршневу, кільця, вкладиші. На черзі шатуни та всякі дрібниці на зразок зірочки колінвала, заспокоювача і т.п.

Zhelezovski
24.03.2012, 10:38
Перезувся сьогодні, на літню. Приємна така гума - добре тримає дорогу, непогано веде себе на поворотах. Не втримався, розігнав до 120 (більше по дорозі на роботу не виходить витиснути, стан покриття - ахтунг). Хенкок тримається молодцем - мілкі вибоїнки взагалі не чую, крупні просто тримає, не дозволяючи машині грати по сторонах. Треба буде на трасу виїхати - спробувати як там себе поведе.
Попутно, при заміні колес, оглянув ходову і все, що коло неї. Ходова поки що тримається, а от внутрішній "навушник" на лівому супорті підклинює. Його ж колодка починає проситися на відпочинок, не забути б поміняти. Також, після підтягяння ручника є запитання до положення колодок зліва ззаду. Ну і на солодке - перевірити підшипники передньої правої ступиці, щось їх поведінка мені не сподобалася. Але це все поточне, розберемося.

Zhelezovski
27.03.2012, 11:18
Кілька днів назад нащадок таки впросив мене "покататися". Грунтовка за селом уже висохла і малолітнього гонщика потягло на подвиги.
Минулого року син вперше сів за руль авто. Ще не дістаючи толком до педалей, сидячи у тата на колінах малолітній гонщик влаштував Флат-аут за селом. Безстрашно розсікаючи продорожні бур'яни він допомагав двигуну губами.
Цього року дитя витягнулося і я ризикнув посадити його за руль одного, а сам зайняв місце пасажира. Як не дивно, рушив він з першого разу і навіть на другу переключитися зміг. Покатавши тата, який вчепився одною рукою в ручку над дверима а другою в важіль ручника, дитя з тріумфом повернуло до рідних воріт. Враження від покатушок трішки зіпсував шкрябаючий звук десь ззаду - неначе невелику гілку під кардан зловив.
Авто я обдивився, криміналу не знайшов, але факт запам'ятав.
Сьогодні історія із шкрябанням знайшла продовження. Уже заїжджаючи на стоянку коло роботи, почув внятний і явно нештатний скрегіт із задньої лівої арки. Складалося таке враження, неначе відірвалася накладка з тормозної колодки. Починав сіятися дрібний дощик і я з певними сумнівами поглядав на небо - чи розпогодиться, чи колупати машинку зараз. Адже їхати додому з такою "озвучкою" не хотілося. Плюнувши на погоду і накинувши капюшон взявся за домкрат. Швиденько скинув колесо, зтягнув барабан. Колодки в ідеалі. О! На внутрішній поверхні барабану свіжа подряпина, від металу. Постукав по щиту, звідкілясь випав дебелий 10мм гровер. З потертостями і синій від нагріву. Звідки він взявся там я так і не придумав. Можливо при зборці авто упав, бо відкручуватися там нема чому - всі гвинти на своїх місцях, два рази перевірив.
Отакий полтергейст.
А через п'ять хвилин після того, як я помив руки почався мокрий сніг. Обережніше там, на дорогах...

Папинька
27.03.2012, 18:57
Судячи з усього недавно знімалася напіввісь і гровер залишився десь на гальмівному щиті.:D

Zhelezovski
28.03.2012, 09:41
Судячи з усього недавно знімалася напіввісь і гровер залишився десь на гальмівному щиті.:D
Не виключено. :)
"О сколько нам открытий чудных..." (с)

Вже кілька разів зустрічав на форумі згадки про нові реле-регулятори з можливістю підстройки бортової напруги.
Я пошуками спеціалізованого реле не заморочувався, обійшовшись банальним "Астро" 591.3702.
От так воно виглядає із знятою кришкою:
Сама кришка кріпиться без гвинтів, за допомогою вусика, який заходить у паз зверху.
Підстройка напруги здійснюється кількома резисторами, які показані на малюнку нижче:
В моєму випадку розпаяно тільки один резистор (цифра "5").
Його опір легко визначити виходячи із маркування. Перших дві цифри це безпосередньо значення, а третя - десятковий множник (для людей, що не забули математику :multi: - мантиса і степінь десяткової основи відповідно). Приклад: на резисторі написано написано 452. 45*10^2=4500Ом (4,5кОм). На фото: 181, 18*10^1=180Ом. Грубо кажучи, третя цифра, це кількість нулів, які треба дописати до перших двох, щоб отримати опір в омах.
В іншому реле, що зараз стоїть у мене на машині, розпаяно всі три резистори (позиції "4", "5", "6"). Їх опори складають щось на зразок 100, 180, 220Ом.
Фактично, той резистор, що зображено на фото можна було і не розпаювати, адже він закорочений за допомогою перемичок "1", "2" і "3". Перемички призначені для підстройки напруги під час тестування пристрою, якщо напруга вийде за межі допустимого. Їх просто перерізають, для розкорочування конкретного резистора.
Як можна підстроїти бортову напругу? Якщо у вас розпаяні резистори на поз. "4", "5", "6", то просто переріжте всі перемички "1", "2", "3" і контролюючи напругу у бортовій мережі по черзі їх замикайте. Замість перемичок можна припаяти вимикачі і замикаючи їх пібирати напругу навіть на ходу. Можна комбінувати положення вимикачів (замкнуто перший і третій, перший і другий, замкнуто всі і т.п.). Фактично, наша задача - підібрати опір між дорожками позначеними червоними точками.
Якщо резистори на поз. "4", "5", "6" не розпаяні, їх треба розпаяти. Габарити і потужність значення не мают - аби у вас хватило хисту припаяти.
Можна просто зняти всі напаяні виробником резистори, перерізати одну з перемичок (наприклад поз. "2") і підібрати резистор, який припаяти до дорожок, позначених червоними точками. Його опір має бути в діапазоні 0-300Ом.
Особливо щось напартачити своїми експериментами ви не зможете. Як показує практика, максимальна напруга бортової мережі, яку можна отримати на холостих обертах при перерізаних перемичках і без резисторів становить щось близько 18В. Звичайно, я б радив на час експериментів вирубити максимальну кількість споживачів, на всяк випадок. І лише отримавши результат (нормальну напругу в мережі) проводити тестування при повному навантаженні.

Zhelezovski
29.03.2012, 13:57
Дорвався до ювелірної ваги, зважив поршні і пальці.
Пальці (AMP): 94.6, 95.04, 95.24, 93,6.
Поршні (Автрамат): 301.98, 300,39, 301.34, 302.51.
Сьогодні ще приїдуть короткі шатуни, поважу і їх.

Zhelezovski
29.03.2012, 18:09
Забрав посилку із залізяччям для двигуна. Зокрема, приїхали і короткі луганські шатуни. Отакі - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Брутальне, я вам скажу залізяччя! :multi: Це вам не тюнінгові Н-подібні.
Скоро зроблю фото - полюбуєтеся.
Ювелірна вага, яка є в наявності, може важити об'єкти вагою лише до 0,5кг. Її на луганське творіння не хватило. Вдома, скористався вже кухонною вагою, в неї верхня межа 5кг.
Отже луганські короткі шатуни: 753, 752, 748 та 755 грам. Суворо. Пам'ятаю, у когось зустрічав фото, де шатуни важили близько 250гр. Але я не гордий, витерплю. :)
І по ходу справи запитання. З якою точністю треба підганяти вагу елементів ШПГ? Розумію, що в ідеалі до міліграм. Але який розумний мінімум?
Загалом, для нового двигуна є майже все. Залишилося купити: маховик, клапанну кришку, піддон картера, ремкомплект маслонасоса (або маслонасос в зборі), корпус помпи і саму помпу, зірочку привода додаткових агрегатів.

Zhelezovski
30.03.2012, 08:17
Розгадав чергову "угадайку" від Миші.
Симптоми. Холодна пора року. Прогріваю після ночі простою. Заводиться з підсосом, ідеально, з пів-оберта і хвилину-дві працює адекватно. Потім оберти поступово падають і якщо вчасно не газонути або не витягти сильніше підсос - глохне. Після цього заводиться нормально і через секунд 10-20 ситуація повторюється. Коли авто прогріється, оберти зростають і далі двигун працює штатно. Але в випадку "тапок в пол", на перших секундах розгону тупить.
Причина. Надто близько прикручено жаровню до колектора. Після невеликого прогріву двигуну банально не хватає повітря.
Рішення. Очевидне. Кріпимо жаровню дальше від колектора.

Ну і поточне. Відрегулював натяг підшипників передньої правої ступиці, перетягнув передні сайленти. Підшипники треба скоро міняти, видно деградацію поверхні роликів. Непогано було б придивитися і до сайлентів, судячи з усього, на СТО півтора року назад поставили якесь УГ.

AlexBond2010
30.03.2012, 13:01
День добрий.Слідкую за вашим Б.Ж. Машинка зараз виглядає чудово. У мене таке питання стосовно останнього посту, що ви мали на увазі під словом "пательня". У мене схожі симптоми.

Zhelezovski
30.03.2012, 13:05
День добрий.Слідкую за вашим Б.Ж. Машинка зараз виглядає чудово. У мене таке питання стосовно останнього посту, що ви мали на увазі під словом "пательня". У мене схожі симптоми.
"Мерсі за компліман!" , як казала Проня Прокопівна. :)
Я мав на увазі оцю залізяку - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Вона кріпиться на шпильки впускного колектора і до неї іде одним кінцем гофра для забору теплого повітря в "каструлю" повітряного фільтра.

AlexBond2010
30.03.2012, 13:14
Дякую.

Zhelezovski
30.03.2012, 21:58
В компанії котів та собаки перебирив у гаражі свої багатства, як той Кощій. Розібрав одну з наявних головок (ідеальну), перемив, поставив сохнути. Взявся за іншу (бувалу). Дотепний факт з її життя:
Це ж як треба їздити! А потім кажуть, що Жигуль погана машина. Звичайно. Якщо її довго і напружено ломати, то вона буде довго вагатися, давати власнику "ще один шанс", але в кінці кінців здасться.

golden88
31.03.2012, 04:29
Это столько масляного нагара?

Zhelezovski
31.03.2012, 07:49
Это столько масляного нагара?
Ага. Дехто розточує канали до максимума, а дехто запускає зворотній процес. :)

golden88
31.03.2012, 12:09
ппц. как свечи столько переваривали. их наверное меняли за день раз 5)))

Zhelezovski
31.03.2012, 22:13
Дощі зарядили. Якби і хотів, то робота в садку та і взагалі на відкритому повітрі неможлива. Але у Романа є "Жигулі", отож скучати йому не прийдеться.
Потихеньку колупаю донорську голову. Розібрав до цурки, перемив. Гас, зараза, дорожчий за бензин. Перевірив різь на всіх шпильках, притер клапани. Скільки там часу клапани повинні тримати гас? 10 секунд? Я почекав 15 хвилин і вирішив, що цього досить. :)
Притирав шуруповертом, на малих обертах. Поверхня контакту клапана і сідла як у книжці - ідеальна рівна сіра полоска.
Канали розточувати поки що не буду, хіба що сходинку в місці контакту колектора і голови заберу.
Ну і фото, щоб "многабукаф" розбавити:

alexdoc
02.04.2012, 17:06
сходинку в місці контакту колектора і голови
Можешь показать ее на фото детальнее?

Zhelezovski
02.04.2012, 23:37
Якщо вдасться - викладу фото. Там дуже незручно фотографувати - через отвір впускного клапана. Фактично, виходить, що діаметр канала в впускному колекторі менший діаметру отвора в головці.

Zhelezovski
03.04.2012, 15:28
Звозив сьогодні Мишу до розвальщика, перевірити на кривоногість. Адже після переварки положення передніх коліс виставлялося "на глазок". Що цікаво, деякі розвальщики не хотіли зв'язуватися з Жигулями, очевидно побоюючись візиту роздовбаного корита з намертво закислими гайками на гвинтах балки. А "ара-сервіси" відверто лякали мене - похмільні чуваки з мотками ниток, лазерними указками та пластиліном довіри не викликали.
І от, Hofmann-івський підйомник завзято гуде під Мишою. А я, не втрачаючи даром часу видивляюся можливі косяки на мишачому пузі. Мовчазний майстер спочатку ставився скептично до мого візиту, але його розчулили заботливо змазані і замовілені гайки балки і практично нова передня підвіска. Він раз за разом поглядав на сусідній стенд, де під доходяжною дизельною Маздою тихо матюкався його колега.
- Ашо, Петрович, раз на раз не приходиться? - "мій майстер".
- Та б.., докатали до ручки і хочуть, щоб я їм чудо сотворив за мало грошей! Давай поміняємося, га? - "маздоколупач"
- Та ну її на.., сам довбися з нею. А тут всі гайки нові і машинка помита.
(Я про себе розпливаюся в блаженній посмішці і хіба що ніжкою не підстукую як задоволений собака)
До мене - А коли останній раз розвал робили? Майже не треба поправляти. Одна тонка шайба та пару витків різі.
- Гммм. Загалом ніколи. Як переварили весь передок, то батько виставив "на глазок" та й усе - я.
- Передавай привіт батьку, гарно око та рука в нього набиті.
Отримавши ще кілька компліментів, Миша (а за її рулем і я) викотилася з боксу.
Вулиці міста, пробкинята на перехрестях, дівки в куцих сукенках на пішохідних переходах, пожвавлення і майже сухий асфальт. Весна! :)

Zhelezovski
04.04.2012, 08:30
Сьогодні дядьки-продавці смугастих паличок ледве не зірвали навчальний процес у мого нащадка. Зазвичай, я виїжджаю з запасом в 10-15хв. От цим запасом вони і вирішили скористатися. Що прикольно, відразу видно, коли інспектор шукає до чого б причепитися. - Ой, а що це у вас з вихлопною? - О, то і ручник працює?! - Тю, і гума нова! - Ой, і стоп-сигнали світяться. - Та ти ба, і лобове скло чисте і ціле...
На мій коментар з ядовитою посмішкою щодо того, що все перелічене інспектора не повинно цікавити із літа минулого року, дядько якось скис, побажав щасливої дороги і подався виглядати наступну жертву.
Судячи з того, що рядом на обочині стояло пару Жигулів та Москвич, хлопці шерстили саме нашого брата. Віннитчани, уважніше на виїзді в бік авторинку/Луки-Мелешківської.

Zhelezovski
04.04.2012, 23:28
Сьогодні приїхав кошерний радянський комплект:
От тепер нарегулююсь! :)

alexdoc
05.04.2012, 05:33
От тепер нарегулююсь!
После секса с этой приблудой большинство возвращается к щупу))))

Zhelezovski
05.04.2012, 07:49
После секса с этой приблудой большинство возвращается к щупу))))
Якщо не розуміти, що від чого залежить то звичайно, неприроднього сексу буде багато. Підключивши ж мізки, можна акуратно і точно виставити теплові зазори. По крайній мірі, мій батько з 90-х точно таким же комплектом користується, ніяких проблем не було.

Добавлено через 1 час 27 минут
Тільки що в усній розмові співбесідник "не догнав" звідки беруться отих 0,52мм, які показує вимірювальна головка приблуди сфотканої вище. Адже зазор повинен становити 0,15мм.
Прийшлося намалювати малюнок і трошки попрацювати за основною спеціальністю. :multi:
А щоб малюнок не пропадав, вирішив і з читачами поділитися.
Отож, малюнок:
Далі трошки нудної геометрії. Малюнок умовний, пропопції не витримані. АВ - плече, на якому вимірюється зміщення рокера вимірювальною головкою. АМ - плече, на якому вимірюється реальний тепловий зазор. MN - власне сам зазор. ВС - переміщення щупа вимірювальної головки. Вважаємо трикутники АВС і AMN прямокутними і подібними. З цього виходить AM/MN=AB/BC, звідси ВС=(AB*MN)/AM. Беру лінійку, міряю рокер. Приблизно виходить АВ=67мм, АМ=20мм. ВС=(67*0,15)/20=0,50. Враховуючи вімірювання лінійкою простого рокера в руках то ще й точно вийшло. Грубо кажучи, покази індикаторної головки будуть в стільки раз більші за вимірюваний зазор, в скільки плече на якому вимірюється зміщення щупу (АВ) буде більше за плече, на якомі міряється реальний зазор (MN).

golden88
05.04.2012, 18:21
alexdoc,+100500
После регулировки индикатором работа ГРМ была шумная, а когда лез проверять щупом, то в 50% кулачков щуп просто не лез:bn:
Я сейчас тоже на щупы перешел.

Папинька
05.04.2012, 20:20
alexdoc,+100500
После регулировки индикатором работа ГРМ была шумная, а когда лез проверять щупом, то в 50% кулачков щуп просто не лез:bn:
Я сейчас тоже на щупы перешел.

Щуп- не панацея от шумности, главное - уметь выставить зазоры , щупом ли, индикатором - роли не играет . Пару недель назад приезжал ко мне добрый знакомый после регулировки зазоров с помощью щупа. Один клапан прогорел : был "зажат". Мне кажется , что если человек не владеет каким - нибудь приемом работы -- это не значит. что прием плохой.

Добавлено через 31 минуту
Сьогодні приїхав кошерний радянський комплект От тепер нарегулююсь! :)

Поздравляю! Сделай себе такой ключ- пригодится . ( № 1) Можно купить, но мне качественные не попадались. Чаще всего пользуюсь №2 , №3.

Солекс Делортович
05.04.2012, 20:57
сегодня подумалось что и свою машину можно было б назвать "мыша", обнаружил третий труп грызуна в салоне:at:(кто не в курил машина 3 года стояла в боксе)

golden88
05.04.2012, 21:29
Солекс Делортович,Эт херня. У меня както после месячного простоя летом муравейник под ковриком образовался:multi:. Так что мне теперь мою термит называть? ))))

Папинька,у меня вот такой набор времен СССР. Удобный и практичный.

Zhelezovski
06.04.2012, 01:52
сегодня подумалось что и свою машину можно было б назвать "мыша", обнаружил третий труп грызуна в салоне:at:(кто не в курил машина 3 года стояла в боксе)
Миша в Миші, здохла на етапі розбирання:
Авто певний час простояло в гаражі і для гризуна цього виявилося досить, щоб змостити гніздо в стоковій шумці. Але потім, усвідомивши, що хату скоро поломають, миша здохла з горя. :)

Добавлено через 3 минуты

Тільки хотів підколоти, щодо якості сучасних щупів. :) Підходжу до мужика, прошу щуп. Дає. Беру мікрометр із сусіднього лотка, міряю. 0,12. Беру інший щуп - 0,13. Із чотирьох наявних, ні один не 0,15-0,17.

Zhelezovski
06.04.2012, 08:29
Приїхала наклейка:
Як про мене, найбільш гармонійна із наявних, якщо треба зробити скромно і не особливо примітно.
Також еддоном виступає гнутий капот (вже знайдено інший, фарбується) і покоцаний передній бампер (теж є заміна).

Папинька
06.04.2012, 13:08

В те времена считался отличным набором.И судя по всему остался таковым до сих пор. Ностальгия.

Andrew
06.04.2012, 17:51
Последний раз регулировал тепловые зазоры при помощи рейки и индикатора. Времяни конечно потратил в разы больше, но все получилось и результатом был очень удивлен - уже с 3-х метров не было слышно, что двигатель работает.:)

Zhelezovski
09.04.2012, 09:51
Події в режимі щоденника.
Колега підказав один момент по карбюратору, щодо тупаків при "тапок в підлогу". Жиклер перехідної системи другої камери в нових карбах має неідеальну форму отвору і по цій причині меншу пропускну здатність. Глянув його під мікроскопом. Дійсно форма отвору вельми кострубата (карбюратор новий). Порівнював із старими, ще радянськими жиклерами - різниця є. "Роззенкували" новий голкою від шприца. Результат - тупить ледь помітно (якщо знати, коли звернути увагу), скоріш за все по причині неоптимальної установки кута випередження запалення, або прискорюючого насоса. Дрібниця, а приємно.
Перед вихідними попрацював з головкою другого двигуна. Поставив маслозйомні ковпачки (Goetze), засухарив клапани. При наявності інструменту все робиться просто і впевнено.
Глянув на прогноз погоди, поміркував - перевзуватися на зиму, чи перебитися на літній гумі. Вирішив поекспериментувати. Сьогодні порозсікав по мокрому снігу (шар товщиною до 10см). Шини тримаються впевнено, якщо, звичайно, не казитися на дорозі перевищуючи швидкість. При нульовій температурі сама гума м'яка, не дубіє. Тормозить впевнено (мова йде про Hankook optimo K715 якщо що).

Zhelezovski
26.04.2012, 15:15
Квітень не був багатий на події - життя Миші зводилося до щоденних поїздок в місто.
Тим не менше, на минулих вихідних прийшлося трішки покататися по області, загалом десь з 500км. Миша показала себе з кращої сторони, незважаючи на багажник-рейлінги на даху та завантажений до вилупа ока власний багажник. Витрата палива в режимі "велосипед на рейлінгах на даху+повний багажник+чотири пасажири, 100-130км/ч" - 10л/100км.
Тим не менше, вчора автошка натякнула, що погано про неї забувати. На заправці подох стартер, вірніш втягуюче реле - розсипалася карболітова кришка. Хлопці-заправщики здивувалися як я її хвацько завів ткнувши наосліп кабелем в контакт на стартері. Правда руку таки попік об колектор.
Не знайшовши потрібну кришку, сьогодні зранку поставив донора. І, як трапляється саме у випадку стартера, донор подох відразу післі прикручування його на місце. :multi:
Плюнув, завів корбою та і поїхав на роботу.

Zhelezovski
27.04.2012, 13:00
Купив стартер - "СтартВольт", LSt 0101. Сьогодні буду інсталювати. Якщо не допоможе - прироблю корбу навіки, як у Ford T. :multi:

До-речі, передаю взаємний привіт водію блакитної 11-ки із клубною наклейкою на все заднє скло. Зустрічалися ми на перехресті Немирівського шосе і Карла Маркса. 11-ка несамовито моргала мені аварійкою і усіляко звертала на себе увагу. Хто це був?

Zhelezovski
28.04.2012, 09:39
Надії на те, щоб залишити корбу не виправдалися. Новий стартер працює.
Звук, правда, розчаровує. Якийсь іномарочний, тьфу.
Ну і фотки, для розрідження "многабукаф":
Чотири покоління:

Пошкоджена кришка реле, з якої все почалося:

Zhelezovski
29.04.2012, 03:05
Радий вітати читачів порно-еротичного трилера "Дякую Господи, що я купив Жигулі!".
Кілька днів назад, приїхав я з роботи додому, а коло двору стоять шапочні знайомці на "шістці". Привіт-привіт, розговорилися. В розмові, крім всього іншого промайнуло запитання "А чого це у Романа мотор так тарабанить?".
Я напустив сурйозного виду і мовив:
- Розпредвал злий поставив, а з ним так і повинна тарабанити!
- Ооооо... - сказали хлопці.
- І добре їде?
- Вогонь! - брешу до останнього.
- То давай хто кого пережене?!
Роман прикусив губу, але тікати нікуди. Вирішив, що якщо програю, то скажу що ще не відлагодив. А як виграю (на що особливо не надіявся), то і питань не буде.
- То давайте!
Більш-менш рівна ділянка шляху тягнулася від околиці села до ближнього ліска, всього метрів 500-600. Один з товаришів вийшов з шохи і став на відмашку, авто зайняли місця на старті.
Мій опонент стартував майже з холостих. Я ж, пустив зчеплення десь на 3500 обертів і в кінці дистанції дожав тисяч до шести. Шансів у суперника не було. А голосний рев двигуна шістки після фінішу, обумовлений закислою заслінкою другої камери, підтвердив, що викручували на високі оберти її ой як не часто.
Одним словом, Роман "зарисувався". Тим не менше, двигун Миші дійсно тарабанив як навіжений вже більше місяця, і я взявся регулювати клапани. Та ще й недавно придбаною приблудою.
Справа йшла добре аж до третього клапана (впуск другого циліндра). Зазор становив міліметрів три-чотири. Тобто рокер теліпався як екскременти в ополонці. Швиденько пересмикавши інші, що залишилися, виявив деякий кримінал у першого (випуск першого циліндра).
Загалом, картина була такою:

Зліва перший рокер, праворуч - третій.

- Їтіть-калатіть, - сказав Роман.
Експлуатувати авто з такими рокерами, я вважаю нижчим мого достоїнства.
Вигрібаю жменю вживаних рокерів, які назбиралися в мене. Підбираю ті, які мають більш-менш схожий знос. У третього міняю ще й пружину.
На цей раз, зазори регулюються як діти в школу йдуть.
Чіпляю навісне обладнання, заводжу. Глухо, навіть не чхне.
- Все, Мишка, відбігалася!
- Хоча стоп, не такий я вже й тупий, щоб так напартачити...
Заглядаю до мотора, уважно все перевіряю. Ага, жгут від комутатора висмикнувся. Поправляю його, знов скрегіт нового стартера - завелася з півоберту!
Тільки працює якось дивно - м'яко, тихесенько. При натисканні педалі газу зростають лише оберти, а не лязкіт.
Одним словом, хепі енд.
Ну і міркування. Судячи з усього, при капіталці поставили якісь екскрементальні рокери, от вони помаленьку і дають дуба. Що цікаво, на самому розпредвалі, помітних задирок я не знайшов. Треба буде купити комплект рокерів та пружин і перебрати весь ГРМ. Я не надіюся, що товариші вищесфотканих героїв витримають суттєво довше.

golden88
29.04.2012, 05:14
Я худею с жигулевского качества! Как не на промваликах от штока бензонасоса пропил в сантиметр, так клапанами рокера сверлит))) Скоро вообще пойдут поршня с деревообрабатывающего завода - дуб, граб, липа...))))

Zero
29.04.2012, 09:41
Жестко так. Ничего не скажешь...

alexdoc
29.04.2012, 18:11
Это симптом говнометалла? У себя тоже такое как в кружке на рокерах видел. Видать ремонт кам ту ми.

Zhelezovski
30.04.2012, 21:38
...Это симптом говнометалла? У себя тоже такое как в кружке на рокерах видел. Видать ремонт кам ту ми.
Ні, в першу чергу про екскрементальність металу свідчать ось такі каверни на робочій поверхні рокера:
Той кружок від хвостовика клапана з'явився по причині довгої роботи рокера з надто великим зазором (або як в моєму випадку - на високих обертах).

Zhelezovski
01.05.2012, 23:52
Змотався до батьків (ритуальні похорони картоплі). Всього десь чотириста кілометрів. Після регулювання і заміни рокерів Миша пре як дурна. Потьоки антикора на порогах та крилах розташовані не вертикально, а горизонтально. :)
Батько вже давно тримав для мене передній бампер (бувалий, але в помітно кращому стані ніж у мене) та капот. Капот поставили відразу ж. Не скажу, що він прилягає ідеально. Але при переварці голову естетикою не морочили, мені не шашечки, а їхати. Загалом же, його стан кардинально відрізняється від підбитого рідного.
Після повернення додому причепив бампер і поміняв "очки". "Очки" кріпив як справжній фанат-жигуліст - за допомогою рідного кріплення. :multi: Також перевішав номер під бампер. Вирішив ризикнути - естетичніше та і радіатор краще обдувається.
Фото будуть пізніше, сьогодні було не до фотографування.

P.S. Якщо комусь треба покоцаний капот та передній бампер - пишіть. Стан капота - фото на сторінках 2 і 3, пів кіло шпаклі. Трохи перекошений наліво, налазить на очки лівої фари. Бампер передній, далеко не ідеальний, але відносно рівний і не ржавий особливо. Хром на місці і буде там ще довго, але на виставку краще не везти. Щоб менти не чіплялися піде. В комплекті рихтовані клики з накладками та б/в кронштейни. Проставок між балкою і кронштейнами немає! Все віддам дешево.

Папинька
04.05.2012, 19:49
В порядку шефської допомоги даю фото стопора маховика.У мене зроблений з 8мм листового металу. Можна зробити з 5мм . Закріплюється нижнім болтом кріплення коробки. Раджу виготовити -згодиться. Намертво затискати приспособу не потрібно.

Zhelezovski
05.05.2012, 10:36
Угу, дякую. Скоро ця прибюлуда знадобиться. От тільки маховик докупити треба. :) Донорський уграний в хлам.

Stalker-3
05.05.2012, 10:57
Судя по фоткам рокеров- это новодел, Самара делает...
Вот ниже фотка где слева направо (совок кооператив, заводские, новодел Самара (мне пропарили как типа совок))
как видно по фоткам-отличить завод и кооператив не так тяжело) а то что щас парят на рынках- это даже убогее чем то что делал кооператив при СССР))

Zhelezovski
05.05.2012, 11:06
О! Дякую за фотки. А то розказував товаришу, що рокери є іншої форми, то він і не знає. Покажу йому.
...а то что щас парят на рынках- это даже убогее чем то что делал кооператив при СССР))
Переконався вже. Метал паршивий шо капець. На цей двигун поставлю кооперативні, в мене комплект є, купив тут на форумі. Цікаво перевірити "якість 90-х". :)

alexdoc
06.05.2012, 20:23
Вот ниже фотка где слева направо (совок кооператив, заводские, новодел Самара
Stalker, я правильно подписал?

Zhelezovski
23.05.2012, 09:57
Знов події мишачого життя в режимі вільної розповіді.
Особливих ексцесів не сталося, на одометрі накручуються кілометри та й усе.
Досить тривалий час морочив мені голову важіль вмикання сигналів повороту. Я вже хотів колупати підрульовий, та на щастя перед цим роздивився його конструкцію. В результаті все обійшлося змащуванням вузла вимикання при повороті руля. Це така пластикова фігнюшка приблизно над важелем вмикання двірників. Її видно в щілину між рухомими частинами перемикача.
Так як передня підвіска у мене перебиралася не раз, пластик стопорів на гайках осей важелів втратив свої властивості. І при їзді моїм звичним маршрутом, важелі передньої підвіски починали тарабанити через 300км після обтягування сайлентів. Гайки замінив, підвіску перетягнув.
Потихеньку виють підшипники генератора. Ім вже прийшла пора і я починаю підшукувати заміну. Хочу придбати трішки потужніший генератор, так як в планах протитуманки і ще деякі цікаві шняги.
Час від часу замовляю на пару з товаришами запчастини із інтернет магазинів. І от, остання посилка відправлена detali.zp.ua приїхала розчеріпашеною. Перевізником була "Нова пошта". Відразу при отриманні посилки перевірив комплектність. Був відсутній комплект рокерів і комплект пружин для них. Що цікаво, пружин в посилці було більше (два комплекти). Злодюжка поступив "чесно" - відрахував лише 8шт, якраз по кількості рокерів. :multi: Була написана претензія і через кілька днів мені зателефонували представники "Нової пошти" з пропозицією отримати відшкодування. Ще кілька раз телефонували представники їх служби безпеки, виясняли як виглядає втрачене. Запитати дядка Гугла "рычаг клапана 2101" ім видно релігія не дозволяла. Так чи інакше, гроші мені вернули і конфлікт було ліквідовано.
Кілька днів назад відвідали відкриття дріфт-сезону, трішки слів і фоток про це тут - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
От і всі події на даний момент. Продовжуємо намотувати кілометри, залишайтеся з нами!

Zhelezovski
26.05.2012, 21:17
Є практика повернення товару в інтернет-магазин. З товаришем замовляли всіляке залізяччя у detali.zp.ua. Серед залізяччя був кардан в зборі. Після установки виявилося, що він невідбалансований і добряче гуде на 60-80км/год. Зв'язалися з менеджером, запитали про можливість повернення. Отримали ствердну відповідь, відправили назад. Відразу після отримання посилки менеджер зателефонував, уточнив реквізити для повернення коштів. Після узгодження реквізитів гроші упали на мій рахунок. Аж не цікаво... :)

Солекс Делортович
26.05.2012, 21:26
не цікаво
але гроші цілі, і нерви в порядку:ay:

Zhelezovski
26.05.2012, 21:29
але гроші цілі, і нерви в порядку:ay:
Я вже вийшов із віку, коли нервувався із-за таких дрібниць. От якби не забрали назад, ми станок балансувальний згородили б... :multi: Море фана і простір для самодіяльності!

Zhelezovski
28.05.2012, 12:15
З редукторами заднього моста у мене склалися цікаві відносини. Перший редуктор дихав на ладан і я його методично добивав не знаходячи часу на регулювання. Гуркотіння та виття мене не особливо хвилювало. Під час переварки редуктор замінили, а от відрегулювати його знов забули. Я ж геройствувати в 25-градусний мороз не наважувався і просто слухав пісеньки із заднього моста. Настала весна, вільного часу було обмаль і я на редуктор забив.
Доїздився я до клацання (схожого на характерне для хрестовин) на старті і вібрації після 60-70км/год.
На цих вихідних я зібрався з духом і вирішив закопати стюардесу. Щоб не позорити жигулівську братію своєю лінню.
Гайка хвостовика відкручувалася пальцями, ведучий вал теліпався як в ополонці. Не дивно, що спостерігалася вібрація. Стан мастила порадував - металевих частинок не спостерігалося зовсім, консистенція нормальна. Методика регулювання натягу підшипників описана добре, на ній не буду зупинятися. А от деякі рідкозгадувані моменти відмічу. Рекомендоване початкове зусилля затяжки гайки хвостовика - 118Н*м. В більшості випадків, при такому зусиллі ведучий вал має істотний осьовий люфт. Що не дивно, так як розпірна втулка ще навіть і не почала усаджуватися. Ось, на фото добре видно різницю:

При затяжці гайки хвостовика треба бути уважним, бо необхідне зусилля знаходиться в досить вузькому діапазоні. Перестаратися і перетягнути гайку дуже легко. Тому при затягуванні гайки постійно перевіряйте осьовий люфт. Як тільки він зменшиться до ледве відчутного, дійте дуже акуратно. В більшості випадків, зусилля затяжки гайки, коли вибирається осьовий люфт, становить приблизно 150Н*м. Для перевірки моменту опору обертання хвостовика я використовував звичайні цифрові кухонні ваги, прив'язавши до штока вагів нитку. При вимірюванні моменту треба враховувати, що початкове зусилля для того, щоб хвостовик почав обертатися більше, чим зусилля для обертання вже "зірваного" з місця хвостовика. Показники міняються приблизно так: 900->1100->1340->1500->1750->920->960->965->960->965(грам) і т.д. Оті 1750гр - зусилля зриву. 960-965гр - реальне зусилля опору обертанню.
Поступово затягуючи гайку, через кожних 2-3градуси обертання гайки перевіряйте зусилля опору обертанню. Ще раз кажу - перетягти дуже легко. Правильно затягнутий хвостовик обертається з відчутним опором, неначе ручка регулювання гучності у дорогої апаратури, або добротний мануальний фотооб'єктив.
Затягнуту гайку я фіксую гвинтиком, просвердливши в грані отвір і нарізавши різь:

Тільки свердліть отвір не перпендикулярно площині грані, а під кутом. Бо в моєму випадку затягувати гвинтик важко, заважає хвостовик.
І от, авто зібране. Виїхав за село - гуркіт, клацання, вібрація відсутні, на накаті помітне виття. Змістилася пляма контакту, хто б сумнівався. Особливо виття мене не тривожить, знайду час - спробую і його забрати.

Zhelezovski
29.05.2012, 09:17
В мене є така риса, що коли якийсь вузол погано функціонує, але не морочить голову, то так працювати він може дуже довго і я його не зачіпатиму. Риса не сама похвальна, скажу вам.
При покупці авто, замість лівого бокового дзеркала заднього виду стояла якась пластикова похабєнь, яка складалася при швидкості 40км/год. Я її відколупав і причепив інший, добре відомий різновид похабєні, от такий:

І от тут проявилася згадана в першому абзаці риса. Дзеркало тряслося, нормально не регулювалося, не показувало багато чого цікавого позаду, але все-таки програму-мінімум виконувало. Я навіть причепив аналогічне праве. Але воно при штатному способі кріплення показувало або небо, або пішоходів на тротуарі. Після переварки я його навіть і не ставив. Так тривало до останнього часу. В потоці я орієнтувався в основному по салонному дзеркалу. Але ледве не потрапивши в ДТП по вині поганого обзору, я таки плюнув і замовив інші дзеркала.
Кандидатів на покупку було не так і багато.
Сток - маленьке, без антибліку, а новодільне ще й паршивої якості. Складається на 130км/год. Треба свердлити двері.
Різноманітні, акуратніші варіанти того, що на фото вище. Трапляються досить пристойні екземпляри, але спосіб кріплення мене не приваблює ні грама. Обмежений кут обзору із-за близького розташування до дверей.
Різновиди тої похабені, що стояла першопочатково, при покупці. Тобто дзеркала з пластиковим корпусом та сферичним шарніром, що кріпляться через отвори в дверях, як сток. І от, зустрічаю от такий варіант - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
За що я поважаю Wesem, так це за акуратність і якусь майже забуту в наш час кондовість. Так, їх продукція може не бути верхом дизайнерської думки. Але вона міцна, продумана, має нормальну документацію і коштує адекватних грошей. Змирившись з необхідністю свердлити двері я замовив пару дзеркал. Дзеркала не діляться на праве-ліве. Дзеркальний елемент може обертатися відносно горизонтальної осі і власник сам крутить ним як хоче.
Замовляв дзеркала у [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] Враження від магазину залишилися однозначно приємні - менеджер відразу зв'язався зі мною, уточнив спосіб оплати і в той же день дзеркальця поїхали в Вінницю.
В комплекті із кожним дзеркалом іде пластикова підкладка, пара дебелих саморізів і пластикові заглушки для них. Саморізи не сильно радували мене і я вирішив проявити ініціативу.
Спочатку жахлива операція для кожного автомобіліста :multi: :

Далі, із 3,5-4мм заліза вирізаю от таку пластинку:

В крайніх отворах нарізаю різь. Залізяку підкладаю зсередини дверей, під фільонку, в місці кріплення дзеркала. Крізь внутрішні отвори кріплю її до фільонки заклепками:

І вже нормальними гвинтами з метричною різзю і широкою шляпкою кріплю ніжку дзеркала до дверей. Виходить акуратно і надійно. Звичайно, зсередини все промазую мовіллю.

Поки що причепив тільки ліве. Враження більш чим позитивні. Дзеркало не дрижить взагалі, тримається монолітно. На великій швидності не складається. Хочу відмітити добрячий антиблік - декому буде некомфортно, але мені вночі дорогу видно добре.
Пізніш причеплю праве, помию авто і відфоткаю весь комплект, для історії.

вован65
01.06.2012, 18:06
моя вечная проблема- обзор...хотю видеть!!!:( ищу себе зеркала иномарочные уже- но шоб всех и вокруг!!!

Zhelezovski
01.06.2012, 21:01
моя вечная проблема- обзор...хотю видеть!!!:( ищу себе зеркала иномарочные уже- но шоб всех и вокруг!!!
Я взагалі хотів псіхонути і причепити газелевські. Але якось пристосувався. Зараз бокові використовую більше ніж салонне. Так, праве вчора зайняло своє місце. Звичайно, видно не ідеально (заважають стійки форточки), але кардинально краще, ніж було раніше.

Zhelezovski
03.06.2012, 11:00
Сьогодні - повідомлення одним малюнком:
Слова - пізніше.

Frigate
03.06.2012, 11:47
Zhelezovski, хорошая машинка удачи в ремонте:) а про сток я не согласен было бы желание можно осилить все, не сразу все сделать, а постепенно неспеша и все выйдет;)

Дмитрий08
03.06.2012, 12:29
Идея с замком на багажник - бомба... можно фото готового багажника с внешней стороны...
Просто интересно как выглядит отверстие под ключ))

Папинька
03.06.2012, 14:47
Сьогодні - повідомлення одним малюнком
Слова - пізніше.

А ми думаємо , чого клапана через тиждень знову потрібно регулювати ? Руки опускаються . Чи перед покупкою все потрібно заміряти ?

alexdoc
03.06.2012, 18:11
А ми думаємо , чого клапана через тиждень знову потрібно регулювати ? Руки опускаються . Чи перед покупкою все потрібно заміряти ?
Долбаный каператифф.

Zhelezovski
03.06.2012, 19:51
Долбаный каператифф.
Ніфіга воно не кооператив. Це, судячи з усього, Самара. Тобто здоровенний завод, який робить запчастини пів віку. "І так у них усе" (с)
Я, чесно кажучи, не думав, що і там треба міряти. Так що признаю, лоханувся сам.
Дядьки, продайте нормальні рокери!!!

Солекс Делортович
03.06.2012, 20:43
удивляет что на такую распостраненную машину нет нормальных новых запчастей в свободной продаже

Zhelezovski
03.06.2012, 23:10
удивляет что на такую распостраненную машину нет нормальных новых запчастей в свободной продаже
Я вже список почав складати :multi: :
1. Кран пічки.
2. Рокери.
3. Вихлопна система. Так, згоден, що у багатьох кузов варений-переварений, але ж не +/- пів метра.
Що там ще?

Дмитрий $
03.06.2012, 23:44
Есть рокера 21213, а есть 2101, и вот отличаються они как раз размером этой самой выемки, точно так же есть и регулировочные болты 2101 и 21213 - отличаются они размером яблока. Смотри чтоб ты просто тут не попутал сам при покупке, если ты вообще в курсе что есть разные болты и рокера. или не попутало мудыло в магазине или на складе, которое комплектовало.
З.Ы. И самара кстати это кооператив, АвтоВАЗ надо брать рокера и болты.

Zhelezovski
03.06.2012, 23:56
...Смотри чтоб ты просто тут не попутал сам при покупке, если ты вообще в курсе что есть разные болты и рокера. или не попутало мудыло в магазине или на складе, которое комплектовало.
З.Ы. И самара кстати это кооператив, АвтоВАЗ надо брать рокера и болты.
Розривав упаковку сам, так що продавця виключаємо.
В мене вдома 213-х рокерів точно не було, отже пересорт при упаковці.
До речі, запитання як до спеціаліста. Як автовазівські рокери і регулювальні болти пакуються для продажу? Стандартна кольорова упаковка, чи насипом?

Дмитрий $
04.06.2012, 00:01
Zhelezovski, бело-синяя коробка с артикулом, названием и тд, внутри коробки детали упакованные в синий целофан.

Zhelezovski
04.06.2012, 01:28
Zhelezovski, бело-синяя коробка с артикулом, названием и тд, внутри коробки детали упакованные в синий целофан.
Ага, значить як і вся інша ВАЗ-івська продукція. Дякую.

Добавлено через 1 час 13 минут
Ну і розповідь на тему "Як два жигуліста знайшли альтернативу пиву і дівкам на вихідні".
Мій колега-"четвірочник", маючи непосидючу та допитливу натуру, вирішив зробити із свого авто "самальот". :multi: Звичайно, на драг він не орієнтувався, тому вибір його прийшовся на розпредвал ОКБ Двигатель 14. До заміни розпредвала ми приурочили і заміну рокерів, маслознімальних ковпачків, тарілок (поставили зенковані) та зірочки розпредвала.
Сама процедура заміни пройшла загалом планово, але нарвалися ми на вищезгаданий пересорт рокерів, трішки розбиті направляйки першого циліндра та злизані шпильки постелі розпредвала.
Отже по пунктах. Рокери були куплені мною кілька місяців назад і залишені в загашниках до кращих часів. При установці було виявлено, що посадочні місця під регулювальні гвинти різного діаметра. Я знав, що є рокери нового зразку, але в той момент навіть не подумав, що в комплекті вони можуть мирно співіснувати із своїми старими колегами. Отже при покупці перевіряйте вміст упаковки, все може бути. Тим не менше, виїхати треба було, а товариш ставити реальний кооператив розливу 90-х не ризикнув. Отож поставили старі рокери, благо вони були в доброму стані. За виключенням посадочних місць під регулювальні гвинти. Гвинти ми міняли, отож старі рокери лягли на нові гвинти і під новий розпредвал. Ох ми і награлися із регулюванням зазорів!
При заміні сальників клапанів знайшлася причина закинання свічки в першому циліндрі - розбиті направляйки. Ну що ж - поки шо їздить, а в планах переборка голови.
Постіль розпредвала затягнута була лише умовно - реально тримали її 3-4 шпильки. Прийшлося барахолити донорську голову, яка валялася в мене прийшовши в спадок від папіньки. На майбутнє треба буде купити комплект шпильок, бо не добре залишати таку халтуру надовго.
Крім того, урізноманітнила нам життя лишня шайба під меншою пружиною четвертого клапана. Ще при розсухарюванні я звернув увагу на більше зусилля для зриву тарілки. Звичайно, всі зняті деталі перемивалися перед установкою на двигун. І от, після засухарювання бачу лишню шайбу в лотку. Діловито роблю висновок про свою забудькуватість і пересухарюю всі клапани. Шайби на місцях. З перекошеною мордою дивлюся на шайбу в руці кидаючи косі погляди на брата, який фотографував дійство. Та ні, навряд чи він підкинув, надто вже конспірологічно ця ідея виглядає. В кінці кінців, вивчивши форму плями контакту на шайбі, робимо висновок, що вона стояла бонусом, поверх штатної.
Роботу закінчили далеко за північ, але четвірка виїхала своїм ходом і на даний момент проїхала десь з 300км. Значить, глобально ми не накосячили. :multi:
Ну і фото, для розбавляння многабукаф.
Епічна картина "Роман розсухарює третій клапан". Холст, моторне мастило Liqui Moly Leichtlauf MoS2.

Добавлено через 8 минут
Zhelezovski, хорошая машинка удачи в ремонте:) а про сток я не согласен было бы желание можно осилить все, не сразу все сделать, а постепенно неспеша и все выйдет;)
Дякую! Щодо стоку - "Я не чарівник, я лише учусь" (с), все можливо.

Добавлено через 1 минуту
Идея с замком на багажник - бомба... можно фото готового багажника с внешней стороны...
Просто интересно как выглядит отверстие под ключ))
Зроблю чуть пізніше. Нічого унікального - просто дірка під ключ, як на воротах гаража. :multi:

Zhelezovski
04.06.2012, 23:49
Щоб закрити тему рокерів, реалізую принцип озвучений класиком: "Адже допитливість - це шлях у майбутнє".
Я чув, що є рокери нового зразку, але не знав їх відмінності від старих. На що мені вчора і натякнув Дмитро популярно пояснивши різницю, використавши в повідомленні всього лиш одне слово "мудило". :multi:
Для таких як я, даю фото, яке дозволить швидко ідентифікувати рокери нового зразку:
Стрілкою показано проточку, яка згадується в цитаті:
Незначительно изменился рычаг клапана. По сравнению со старым рычагом мод. 2101-1007116, в новом уменьшена радиусная опорная площадка(11мм) контактирующая с кулачком распредвала. Код нового рычага 21214-1007116-30. Отличить его можно по дополнительной (уже второй) проточке на внешней стороне рычага со стороны гидроопоры. Новый рычаг 21214-1007116-30 может без ущерба устанавливаться вместо старого.Звідси - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Дмитрий $
04.06.2012, 23:52
На що мені вчора і натякнув Дмитро популярно пояснивши різницю, використавши в повідомленні всього лиш одне слово "мудило".

Ну разницу в них я вроде расписал доступно :bk:

alexdoc
05.06.2012, 16:18
Удалено

Zhelezovski
05.06.2012, 21:05
Рокери сьогодні обміняв у продавця, хоча і пройшло зо два місяці з моменту покупки.

Час від часу помічав тупаки при розгоні на низьких передачах (в основному при перемиканні з першої на другу), в основному на холодну. Інколи спостерігався ускладнений пуск двигуна, уже на гарячу. А вирішилися згадані проблеми при плановому обслуговуванні бензонасосу. Шток приводу ховався в теплоізоляційну вставку більше допустимого. Після підбору прокладки згідно інструкції, вищезгадані проблеми було вирішено.
Про підбір прокладки бензонасосу можна прочитати хоча б тут - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Zhelezovski
11.06.2012, 09:18
З кінця зими почали підвивати колодки переднього лівого супорта. До останнього часу я терпів, але всьому приходить кінець, навіть такому здавалось безмежному ресурсу як моє терпіння. :)
Так як тормозні циліндри лівого супорта я не міняв, а лише розкоксовував, то було куплено тормозні циліндри, трубка, що їх з'єднує, пальці колодок, фіксатори ну і тормозні колодки. Циліндри Автоваз, колодки Ferodo FDB96, фіксатори, пальці та трубка невідомого виробництва.
Сам процес перекидання "навушників" пройшов без ускладнень. По факту установки супорта можна було спостерігати от таку картину:
(Я знаю, що пальці кріплення тормозних колодок стоять неправильно, але фото яке є. Також феноксовський тормозний шланг детектед, папінька впарив :multi:)
Шплінти, які йшли в комплекті з пальцями виявилися лайном, тому туди, де старі шплінти виявилися розтовчені, я поставив кошерний дріт.
По факту огляду лівого поворотного кулака, помітив свіжу ржу в місці контакту з рульовою сошкою. Один з гвинтів кріплення сошки виявився послабленим. Помітного люфту не зафіксував, але момент запам'ятав - треба буде замінити або перебрати вузол.
Правий супорт (мінявся в зборі після покупки) "порадував" мене люфтом обох "навушників" в пазах супорта. І якщо люфт зовнішнього був ще більш-менш, то внутрішній тарабанив явно. Ради цікавості переміряв розміри посадочних пазів під "навушники", вони виявилися помітно більші, ніж у штатного. Слідів деформації супорта немає, отож воно таке із заводу. Крім того, отвори кріплення супорта до план-шайби висвердлені так, що робоча поверхня колодок виходить за межі диску (при цьому тормозні циліндри сідають в пазах до кінця).
Сів, подумав над цим "горем". Тимчасово забив у пази між навушниками і супортом полоски жерсті. Треба буде перекинути циліндри в стару скобу супорта, та і кататися так.

radiomen
11.06.2012, 12:14
Учитывая, что машина эксплуатируется каждый день в нелегких и, даже очень часто тяжелых, условиях, получилась Мышка очень жизнелюбивой:). Не возникало желание установить ГБО+ МПСЗ - окупилось бы через пол года ? МПСЗ можно сделать из куска инжекторного ВАЗа (желательно Январь 5.1 для двухрежимки) и, учитывая дружбу хозяина Мышки с техникой, с установкой проблем быть не должно...

Zhelezovski
11.06.2012, 12:27
...Не возникало желание установить ГБО+ МПСЗ - окупилось бы через пол года ?
Вже довго задивляюся на SECU-3, але не хватає вільного часу для того, щоб втілити її в залізі. Проблем з виготовленням немає, треба тільки час, якого обмаль. :)
Щодо газу, чесно кажучи, не хочу заморочуватися з оформеленням. Тобто підспудне бажання є, але пока відкладене в довгий ящик.
До речі, за вашим авто систематично спостерігаю, дуже сподобалася і історя і підхід до обслуговування. Удачі!

radiomen
11.06.2012, 13:17
Спасибо! Если Ваша машина зарегистрирована на пенсионера, то при перерегистрации в МРЕО есть льготные тарифы. Мне регистрация ГБО обошлась около 550 грн. (учитывая нежелание стоять в очереди). Зато при езде на газу через 5-7 тыс. масло как новое. А "филосовские" утверждения про повышеныый расход на 70% корректируются грамотно отрегулированным УОЗ.
П.С. На ГБО 5-го поколения расход газа =расходу бензина...

Дмитрий $
11.06.2012, 13:22
radiomen, хотел бы я посмотреть, как ты будешь поставишь гбо 5 поколения на карбовый ВАЗ

radiomen
11.06.2012, 13:29
radiomen, хотел бы я посмотреть, как ты будешь поставишь гбо 5 поколения на карбовый ВАЗ

Естественно, ты это никогда не увидишь:):):). Я про ГБО 5-го поколения упомянул как аргумент, что если систему грамотно отстроить, газовый расход не будет, как многие утверждают, на 20%-30% больше бензинового. Больше в чужом бортовике мусорить не хочу...

Мэфчик
12.06.2012, 07:55
Zhelezovski, очень интересно читать, пишешь от души. Ну а то, что делаешь да еще и сам - выше всяких похвал. Удачи тебе и Мышке.

Zhelezovski
12.06.2012, 12:23
Zhelezovski, очень интересно читать, пишешь от души. Ну а то, что делаешь да еще и сам - выше всяких похвал. Удачи тебе и Мышке.
Дякую за похвалу! Постараюсь і надалі тримати рівень. :)

Ну і запитання по ходу справи. Як оцінити правильність підбору шатунних вкладишів, шліфовки колінвалу та великого отвору шатуна?
Цитую Роса Твега:
...шатун (гайки болтов крышки затянуты с моментом 4,5-5,5 кгс*м) из положения под углом 45* к горизонтальной линии под действием собственного веса должен плавно опуститься в нижнее вертикальное положение или перейти через него и остаться в этом положении.Перевірка здійснюється на суху чи при змащених деталях?
Мій випадок "...перейти через него и остаться в этом положении", але як оцінити плавність опускання? Я знаю, що максимальний допустимий зазор між вкладишем і колінвалом становить 0,1мм. По чорнових прикидках, він витримується.
Я спостерігаю деякий люфт шатуна відносно вертикальної осі. Тобто зафіксований шатун можна трішки нахилити вздовж колінвалу. Це допустимо, чи треба щось правити в консерваторії?

Мэфчик
12.06.2012, 15:19
вот тут есть инфа, с инструкциями (по шатунам) [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
тут (по коленвалу) [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
и тут (по большому отверстию шатуна) [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Zhelezovski
13.06.2012, 09:23
Читаючи деякі мої повідомлення, може скластися враження, що я чи не представник detali.zp.ua :)
Тому спробую розказати про товар цього постачальника з іншого боку. Отож, список товарів, які куплені у вищезгаданому магазині і чимось не влаштували мене чи замовника (інколи замовлення ми формували з товаришами вскладчину). Може комусь пригодиться.
Отож:
1. Толкатель бензонасоса 2101 Автоваз(шток), код 7361. Банально обрубок якогось гвіздка із трохи зашліфованими краями.
2. Солдатик колодки 2101 передней к-т, код 60572. Самі шпильки нормальні, пружинки - форма тільки приблизно дотримана.
3. Рокер 2101 Автоваз (Рычаг привода клапана) 1шт, код 3138. Порівнював із автовазівськими, різниця кардинальна. Самара, судячи з усього.
4. Болт рег рыч клапана 2101-07 Автоваз (к-т 8шт), код 7386. Якщо це Автоваз, то я був кращої про них думки. М'який метал, низька якість обробки. Старі помітно акуратніші.
5. Вал кардан 2105 в сборе Самара, код 52196. Невідбалансований, можливо одиничний випадок, але факт має місце. Забрали без лишніх слів.
6. Втулка распорная редуктора 2101 АвтоВАЗ, код 5227. М'який метал, низька якість обробки. Ходить, але враження не справила.
7. Трос отопителя 2101 к-т 2шт Украина, код 51137. Просто похабєнь. Тим не менше - Трос отопителя 2103-06 Автопартнер, код 51210 - те що треба, акуратні, правильної довжини.
8. Рычаг управления отопит 2103 ВИС, код 3736. Вутлий пластик, погано тримає положення, заслінка закривається.

Дмитрий $
13.06.2012, 10:25
4. Болт рег рыч клапана 2101-07 Автоваз (к-т 8шт), код 7386. Якщо це Автоваз, то я був кращої про них думки. М'який метал, низька якість обробки. Старі помітно акуратніші.

левак палят, пару месяцев назад привозил знакомому именно ВАЗовский комплект - там все красиво и аккуратно.
Детали.зп.юа многое контрабасом прут, посему такие вот товары попадаются

vadim
13.06.2012, 10:29
Zhelezovski
Я тебе хочу сказать что на рынке ты возьмешь то же еще и с накруткой продавца.
Увы и ах, но сейчас всё так делают, ладно еще по расходникам можно выбрать и из буржуйских производителей, но детали салона, кузова и прочая мелочь - откровенное Г не внушаеющее доверия:(.

Zhelezovski
13.06.2012, 10:42
Zhelezovski
Я тебе хочу сказать что на рынке ты возьмешь то же еще и с накруткой продавца.

І я сперечатися не буду. Список виклав лише для того, щоб розказати про якість конкретних товарів в конкретному магазині.

Добавлено через 5 минут
но детали салона, кузова и прочая мелочь - откровенное Г не внушаеющее доверия
Ага, обняти і плакати. У китайських іграшок і то якість кращою буває.

Nick_zp
13.06.2012, 10:42
1. Толкатель бензонасоса 2101 Автоваз(шток), код 7361. Банально обрубок якогось гвіздка із трохи зашліфованими краями.
Я у них месяц назад тоже покупал такой шток АвтоВАЗ (правда забирал лично со склада), так он нормальный был, никаких проблем с качеством. Тебе брак, видимо, попался.

Zhelezovski
13.06.2012, 10:52
Я у них месяц назад тоже покупал такой шток АвтоВАЗ (правда забирал лично со склада), так он нормальный был, никаких проблем с качеством. Тебе брак, видимо, попался.
Може бути, я не звинувачую їх у вселенському заговорі.
Та й при всьому згаданому, магазин нормальний. З відправками голову не морочать, ніяких проблем з поверненням явного браку. А шток - ну приїхав гвіздок, так мені що, за його гроші голову морочити з поверненням? :)

Добавлено через 7 минут
І якщо вже зайшла мова про якість деталей. Цікаво, у кого які патрубки СО як ходять. Тому що мої Luzar через півтора року вкрилися непоганими такими тріщинами. У колеги БРТ - та сама ситуація. І от тільки що згаданий колега приніс свій старий патрубок, який розкопав десь у загашниках. А патрубок - нульс, ідеальний. Хоча і Б/В 3 чи 4 роки. Із опізнавальних знаків лише надпис "RUTEX" і стандартний жигулівський партнамбер. Хто мав справу із продукцією цього виробника?

Дмитрий $
13.06.2012, 11:37
vadim, детали кузова тоже буржуйские есть, но ты столько платить не будешь

Zhelezovski
19.06.2012, 11:41
Поміняв передній лівий поворотний кулак вкупі із сошкою. Причина - прослабли болти кріплення сошки, я згадував недавано про цей ганж. Замість того, щоб колупатися із перекручуванням сошки, замінив весь кулак, люб'язно доставлений мені папінькою.
Ну і, закономірно, поїхав на розвал-сходження. Вирішив відвідати майстра, якого давно рекомендвали, але в мене ніяк не виходило його відвідати.
Сьогодні знайшов вільних 20 хвилин і таки вирвався.
Відповідним чином, маю дві новини - хорошу і погану.
Хороша - майстер дійсно виявився хорошим, можу сміливо його рекомендувати. Шукати тут - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Погана - дядко відразу знайшов тріщину в балці, якраз під переднім болтом осі нижнього лівого важеля. Веду переговори з папінькою на предмет приїзду в гості. :)
Фотки воспослєдствують.

Zhelezovski
19.06.2012, 21:37
Отже фото.
1. Поворотний кулак і щілини між сошкою і безпосередньо кулаком. Вже почав проявлятися добрячий люфт, якщо похилитати колесо горизонтально.

2. Тріщини в балці. Вид на передню гайку сайлента лівого нижнього важеля. Також помітне збільшення зазору між частинами балки із зворотної сторони, але з фотоапаратом підлізти туди мені важко.

Zhelezovski
25.06.2012, 21:50
Отже Миша намотала чергових чотириста кілометрів по провінційних шляхах. Завіз брата та сина до моїх батьків, на Київщину. Не зважаючи на тріснуту балку, автошка трималася молодцем.
Дорожнє фото, зроблено на границі Київської та Вінницької областей:
(брат з фотиком та нерівно причеплений бампер детектед)
Хай спробує хтость сказати мені, що Жигуль як такий не симпатичний (ну і Миша конкретно :))!
Ще не було такого випадку, коли близький контакт з моїм папінькою не добавляв Миші здоров'я. Так сталося і цього разу. Хутко розкидавши передок ми виколупали стару балку.
Всі роботи здійснюються на ямі, коротко перерахую послідовність операцій:
1. Піддомкрачуємо передок, ставимо авто на упори.
2. Знімаємо колеса.
3. Знімаємо передні амортизатори.
4. Відпускаємо гайки сайлентів.
5. Стягуємо пружини доступними приспособами.
6. Звільняємо передній стабілізатор.
7. Відкручуємо і випресовуємо пальці нижніх шарових опор. Поворотні кулаки відводимо назад і підпираємо чимось, щоб не заважали.
8. Знімаємо пружини.
9. Відкручуємо гайки, що кріплять осі нижніх важелів до балки. Це можна зробити і пізніше, знявши балку. Не забудьте про розвальні шайби!
10. Знімаємо захист картера та фартух.
11. Викручуємо нижні гайки кріплення подушок.
12. Піддомкрачуємо двигун. У мене тросовий привід газу, в іншому випадку, можливо, прийдеться бути обережним, щоб не погнути вісь приводу "вертольота". Також звертайте увагу на положення термостату відносно кронштейна акумулятора.
11. Відгвинчуємо горизонтальні гвинти, які проходять крізь лонжерони і кріплять балку.
12. Відкручуємо гайки вертикальних болтів, які сидять в лонжеронах.
13. Все, можна обережно виймати балку.
Я вчасно заморочився із балкою. В багатьох місцях вона почала розслоюватися, коло переднього лівого гвинта вже викришився шмат металу:

Нову балку папінька проварив точками в місцях контакту листів.
Установка балки назад виконується в зворотній послідовності. Можливо, прийдеться помучитися із загвинчуванням горизонтальних гвинтів, особливо, якщо авто неодноразово варилося. Як про мене, можна зрізати одну із гайок і приварити її по місцю.
Слід зазначити, що фартух і захист картера ми ставили довше ніж збирали всю передню підвіску. :) Тим не менше, присутність досвідченого жигуліста значно прискорило всі роботи.
Ну і атмосферне фото "досвідченого жигуліста" наостанок:

Підмачулена Миша виявилася значно стійкішою. Також зникла велика кількість скрипів і стучків, які час від часу проявлялися в самих несподіваних ситуаціях, заставляючи здивовано думати про себе "А це що нафіг застукало?".
Попутно прикинув витрату пального. Цього разу заправлявся Wells-івським 92-м. В мішаному режимі і не гребуючи "тапка в пол" на кожних 100км палив по 7,5л.

radiomen
26.06.2012, 09:51
Вчера я столкнулся с радиотехнической задачей: превратить меандр частотой 10 МГц в синусоиду, решая эту задачу при помощи дяди Гугла нашел интересную (бюджетную) реализацию МПСЗ: [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ontrollere_pic12f675_novaya_versiya/
Может пригодиться.
А Мышка у Вас - загляденье. Так держать...

Zhelezovski
26.06.2012, 13:07
...при помощи дяди Гугла нашел интересную (бюджетную) реализацию МПСЗ: [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ontrollere_pic12f675_novaya_versiya/
Может пригодиться.
А Мышка у Вас - загляденье. Так держать...
Ух ти! Як заморочився чоловік. Дякую, почитаю. Точно таку ж схему не робитиму, але ідеї цікаві у автора є, візьму до уваги.
Ну і ха похвалу спасибі, передам Миші. :)

kajdash
02.07.2012, 21:14
Наконечник троса кріпиться от таким кронштейном:

вітаю! прохання: по можливості зкинь розміри кронштейну (орієнтовні, бажано з кутом нахилу).

і ще питання - а що дійсно витрусити стару педаль морочливо? я вже замінив блок педалей гальм та зчеплення (міняв при встановленні вакуума) - це не покращить мою ситуацію????

Zhelezovski
02.07.2012, 22:32
вітаю! прохання: по можливості зкинь розміри кронштейну (орієнтовні, бажано з кутом нахилу).

Приблизно так:
Без кута нахилу (дуже незручно підлазити, а я чистенький, після душу), але його легко можна вирахувати з наявних розмірів. Розміри приблизні.

і ще питання - а що дійсно витрусити стару педаль морочливо? я вже замінив блок педалей гальм та зчеплення (міняв при встановленні вакуума) - це не покращить мою ситуацію????

Бок педалей міняти помітно геморніше. :) Нічого особливо страшного, як про мене.

kajdash
04.07.2012, 18:57
Друже, щиро дякую!!!! Можу сказати, що вже цього достатньо "з головою". На вихідних, якщо випаде таке щастя, буду займатись...

Zhelezovski
07.07.2012, 23:47
Соромно признатися, але чотири місяці я катався без сигнала заднього ходу. При покупці на авто стояла задня панель від 11-ї, із місцем під фонар заднього ходу. Під час переварки папінька поставив олдскульну 01-у панель, без дірки під правим стопом. Всі дроти я звичайно передбачив, навіть з запасом. Також купив пару похабних протитуманок, одну з яких я і хотів використати в якості фонаря заднього ходу. Реле, клеми, дроти та таке інше в мене завжди є в достатку. Залишалося тільки зліпити це все до купи.
Але, як правильно каже W-126, якщо не зробив відразу, то зробиш не скоро. Довго ж мені муляли очі оті протитуманки на полиці! Тим не менш, сьогодні виздихало стадо мамонтів на околицях нашого села і я взявся за заднє світло. Так як використовується протитуманка потужністю цілих 55Вт, вмикати її напряму, від "собачки" не можна - обгорять контакти останньої. Отже будемо використовувати реле. При заміні штатної проводки задка я не став повторювати класичну схему. З поворотами, стопами та габаритами особливо не пофантазуєш. А от фонарі підсвітки багажника та заднього ходу реалізовані трішки не так як у стокового авто. Підсвітка багажника мені потрібна не лише при ввімкнених габаритах. Отож я його від габаритів відірвав. В багажник іде через окремий запобіжник дріт перерізом 4кв.мм (чому такий переріз - пізніше). Від нього через кінцевик живиться фонарик підсвітки багажника. Місце розташування кінцевика, як про мене, вибране найбільш вдале:
На фото ліва завіса кришки багажника. Завіса тильною стороною натискає на шток кінцевика. Розташований таким чином кінцевик непомітний, нікому не заважає, його дуже важко пошкодити.
Від "собачки" коробки іде окремий дріт, от до того реле, що на фото вище. Реле вмикає протитуманку, яка живиться від того ж товстого дроту, що і фонарик підсвітки багажника. В планах є бажання напхати в багажник трішки електроніки, отож переріз дрота живлення не буде зайвим. Крім того, на панелі приладів стїть вимикач (такий комутує шісточні протитуманки), який дозволяє ввімкнути задню протитуманку без втикання задньої. Область застосування його надзвичайно широка - від "підсвітити колезі, який колупається в своєму авто" до "мигнути тому мудаку, що сліпить через дзеркала". А так як в клавіші цього вимикача є індикаторна лампа, то вона служить індикатором вмикання задньої передачі.
По ходу справи проводка багажника була схована в гофру. Це не зайве, зважаючи на те, що я там систематично вожу всілякі залізяки та будматеріали.
Ходові випробування задньої протитуманки показали її безумовну користь - здавати назад по темному стало набагато зручніше.
Отож один довгобуд закінчив. А очі зупинилися на задньому бампері, який вже три місяці чекає на встановлення...

Zhelezovski
09.07.2012, 21:31
Щодо якості запчастин...
Сьогодні колега-четвірочник озаботився шумом від передньої правої ступиці.
Не буду довго розказувати, фото краще це зробить:

Виробник:

Пробіг приблизно 20 тис. км, натяг відрегульований правильно, мастило в достатку - власник авто належить до того типу людей, які скоріш не доїдять, чим будуть їздити з якимось ганджем.
Ну її нафіг ту Самару, одним словом (та й всіх інших "вітчизняних" виробників). А у мене на носі якраз планова перевірка ступичних підшипників. Хто у нас з виробників підшипників кошерним вважається? FAG знаю, правда щось не густо продавців конічних, та й ціна дає вздрижні ефект. Що скажете про SNR, SKF?

golden88
10.07.2012, 04:30
ищи времен СССР. Они у нас на форуме проскакивают иногда.

Zhelezovski
12.07.2012, 11:30
Вчора, заїжджаючи в двір, до гаража, почув при максимальному вивороті руля таке тихе характерне "Тук-тук".
- Ага! - подумав Роман.
- Так отож!, - сказала нижня права шарова.
Там у мене стояла звичайна (не "Чемпіон") "Трек", ну і пробігала вона тисяч з двадцять, здається. Я вже давно подивлявся в ту сторону.
На полиці вже чекали своєї черги БЗАК, посилені. Замінив, попутно перевірив багатостраждальний супорт - мій колхоз із жерстяними пластинками поки що тримається. Перевірив також гвинти балки та підшипники ступиці. Гвинти в нормі, підшипники, як і очікувалося - агонізують. :multi:
Щоб лишній раз не мастити руки, перевірив стан грибка, почистив контакти бігунка трамблера, підстроїв запалення, педрегулював карб. Як не дивно, Миша завелася і навіть довезла сьогодні мене на роботу.
Продовжую спостереження.

vadim
12.07.2012, 13:29
Не буду довго розказувати, фото краще це зробить:
А так?
5км пробега. Волжкий стандарт.

Zhelezovski
14.07.2012, 21:28
Якщо котові немає що робити, він здійснює гігієнічні процедури із своїми тестикулами.
Аналог цієї операції у Жигуля, як про мене - перевірка різноманітних гумок.
Довго ж чекали втулки в поперечній реактивній тязі цього дня! Попередній власник особливо не захоплювався поворотами на високій швидкості. (Ще б пак, з убитою підвіскою і амортизаторами-ровесниками авто) Я ж за два роки якщо не дотовк втулки поперечної тяги до ручки, то "здоровля" їм точно погіршив.
Одним словом, сьогодні на розслабоні перепресував втулки.
А раз вже заліз під Мишу, замінив одну із гумок кріплення глушака (розсохлася). Також перевірив гумки амортизаторів (нормальні, ще походять), ті інших реактивних тяг (в доброму стані).
Сайлент-блоки передніх важелів дихають на ладан, таки я їх добив. Вже приїхали СЭВИ-СПАЙК, буду невдовзі міняти. А потім - до занудного дядка на розвал сходження.

Zhelezovski
19.07.2012, 10:21
В якості щоденника...
1. Треба замовити Миші наклейку кудись на зад: "Увага, тормозна система працює нормально!". Вже другий раз за тиждень спостерігав в зеркалах перекошені фішки їздунів, які відторможувалися "в підлогу". Очевидно, розраховуючи на Жигуля з коматозною тормозною системою, неправильно розраховували дистанцію.
2. Відкрив для себе форум власників Geely ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]). Багато думав. Ще більше став поважати конкретно класику, наш форум і ВАЗ як такий. :multi:

vadim
19.07.2012, 11:00
Відкрив для себе форум власників Geely
Спасибо, от души посмеялся:multi:.
Как то залез на форум Чери и читал как мужик соорудил защиту двигателя из канистры:lol:.

Zhelezovski
19.07.2012, 11:05
Спасибо, от души посмеялся:multi:.

ты знаешь?..
на 4 году жизни джильки...
покатавшись на свеже отремонтированной ниве в сидениях от мазды...
в ее просторном салоне и на ее ба-аальших колесах...
начина-а-аю подозрева-а-ать [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
что "Нива" действительно клевая

vadim
19.07.2012, 11:24
:multi:
Прошел 120 км - на "пробеге" 15-20км справа сзади - ощущение отваливающегося колеса, стойки амортизатора или глушителя.
На СТО АИС через 3 часа после покупки объяснение - чтоже ты хотел - КИТАЙ - дефект стойки -часто встречается и практически не лечится - ПОЗДРАВЛЯЕМ С ПОКУПКОЙ
Отъехав от СТО 5м отвалился кронштейн реактивной тяги (хорошо не на трассе).Кронштейн установлен за 3,5 мин -ДЕФФЕКТ ИСЧЕЗ.
Новая машина:bm:

Zhelezovski
03.08.2012, 11:57
Всім кондиціонера в "копійку" та томатного соку із сіллю.
Вчора мені зателефонували і офіційним голосом поцікавилися чи я це я.
- Так, відповідаю, саме я, слухаю.
- Вас турбує служба судових виконавців бла-бла-бла. Такого-то такого-то, там-то там-то вам виписували ДАІ-шники штраф?
- Звичайно, було таке. І, можу вгадати ваше наступне запитання, але повірте - заплатив, та ще й вчасно.
- А можете приїхати скажемо завтра в таке-то місце, з документами, що підтверджують проплату вищеназваного штрафу?
"Таке-то місце" виявилося за двісті метрів від місця моєї роботи, отож я згодився.
Сьогодні пішов знайомитися з дядьком що має офіційний голос. Дядько не особливо здивувався тому факту, що перед ДАІ-шниками я чистий. Уважно вивчивши мої чеки та копію постанови з відміткою про сплату, порадив змотатися в ДАІ та взяти папірець про відкликання позову. Поміркувавши і дійшовши висновку, що скандалити вийде дорожче і по грошах і по часу, я пройшов і квест "Кататися в ДАІ і брати довідку про те що чесний".
Загалом, мораль така - зберігайте всі папірці, що регулюють ваші відносини з ДАІ-шниками. Бо ну його нафіг.

Zhelezovski
08.08.2012, 15:17
Ми з Мишею знову раді вітати читачів ілюстрованого журналу!
Миша продовжує долати приміські шляхи систематично гроблячи собі підвіску. Не приховую, частина вини за гроблення лежить і на мені, адже лозунг "Більше газу - менше ям" це якраз про мене, поспішаючого зранку на роботу.
Тим не менше, "саночки возити" теж треба, отож я на минулих вихідних взявся за мишачий передок. Так як ступичні підшипники ще тримаються, основний удар зосередив на підвску. Під заміну пішли сайлент-блоки (поставив СЭВИ-Спайк), передні пружини (поставив Kilen 15000) та відновив шпильки кріплення амортизатора у переднього лівого важеля. Так як спека не відступала, всі роботи проводив в нічний час з участю кота.
І от що я маю сказати. Виявилося, що від передніх пружин залежить ой як багато! Авто стало менше хвицати задом та помітно стійкішим в поворотах. Підвіска перестала "захлинатися" на вибоях. Долати грунтовку на підступах до села стало помітно комфортніше. Одним словом, вкрай задоволений.
Далі - пара фоток, в якості ілюстрації раніш згаданої теми "Що може статися з новодільним супортом за рік з невеликим"
"Не бит не крашен"

Як і писалося раніше, в щілину між "навушником" і самим супортом прийшлося забити металеві пластинки, щоб "навушники" не тарабанили в пазах. Крім того, фрезеровка зроблена таким чином, що тормозні колодки виходили за межі диску.
Звичайно, це неподобство було замінене кошерним радянським супортом з новими "навушниками".

Jet
08.08.2012, 15:28
я взял себе подшипники МСВ япония, не помню номер по каталогу, если надо посмотрю (пока еще не ставил).

Zhelezovski
08.08.2012, 15:29
я взял себе подшипники МСВ япония, не помню номер по каталогу, если надо посмотрю (пока еще не ставил).
А можна глянути? Цікаво придивитися до них.

Jet
08.08.2012, 15:35
Нашел:
По виду вроде приличный металл, магазин у них не для ВАЗ, а ЯПОНИЯ (ХОНДА,ТОЙОТА и т.д.)

Zhelezovski
09.08.2012, 22:26
Десь з місяць назад, в моєму авто завівся барабашка. Вів він себе вельми скромно і проявляв свою присутність лише на бруківці, дорогах всипаних щебенем та з дрібними ямками. Присутність виражалася в частому постукуванні десь справа, неначе під капотом. Складалося враження, що на "поличці" коло повітрозабірника хтось забув ключ середніх розмірів. Я спочатку грішив на нерівно встановлений амортизатор, шток якого міг зачіпати об краї отвору в бризковику. Як виявила перевірка - мимо. Наступними стали стабілізатор, сайленти, підшипники ступиці. На всяк випадок заглянув за підкрилок - чи не потрапило щось під нього. Чисто, красиво, все в антикорі. Зварні шви цілі, нічого не відпало.
На всяк випадок перевірив рульові тяги - ажур.
Пошуки барабашки перетворилися із технічного обслуговування в справу честі.
Якби я почув звук перший раз, то сказав би, що не затягнуто гайку осі верхнього важеля. Але там все ідеально - сайлент новий, гвинт, гайка, шайба - нові, зусилля затяжки перевірене динамометричним ключем. Сайлент в отворі важеля не теліпається.
Результат дав метод виключення - з правої сторони залишився не колупаним маятник. Відгвинчую гайку його осі і маю перший результат - зусилля затяжки навіть на перший погляд значно менше мінімально допустимих 6,5кгс*м ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]). Це зараз з Гуглом я розумний, а вдень на всяк випадок потормошив по телефону папіньку і уточнив момент. Всередині маятника виявилася якась бліда субстанція, найбільш схожа на стару зубну пасту. Втулки були у відносно непоганому стані, але ремкомплект був в наявності і я не став жлобитися на 10грн. Збираю вузол, пробний заїзд по околицях (а я вже давно примітив ділянку, де барабашка особливо любить себе проявляти) і таки да, мій екзорцизм дав результат - тишу!

Zhelezovski
10.08.2012, 09:37
Така емблема - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ?
Можеш показати фото упаковки чи точно номери, хочу пошукати.

Jet
13.08.2012, 12:11
Протупил, исправил:
У них же и на полуоси есть, только номера не знаю

Zhelezovski
13.08.2012, 12:25
выложил тут, с номерами:
Дякую!
Тільки там тема про підшипники півосей (а не ступиць).
На всяк випадок у себе фотку причеплю:
MCB LM11949/10 та 7805/26
(Другий запам'ятав легко, люди близькі до радіотехніки мене зрозуміють)

Zhelezovski
13.08.2012, 22:50
Неждано-негадано, Миша набула деякого розкосого японського шарму.
Долаючи баюри на підступах до свого села, час від часу я п'ятою точкою відчував вогнегасник, який знайшов собі місце під сидінням водія. З одного боку, це вселяло деяку впевненість ("Червоний друг" рядом, допоможе, не дай Бог!), з іншого - заставляло задуматися про подальшу долю проперджених сідушок. Полазивши трішки по форумах, зрозумів, що за шісточні сидіння в близькому до ідеалу стані прийдеться викласти до 400грн. Четвірочно-сімочні щось не сильно мене вразили, а на іномарочні заглядатися жаба не дозволяла. Можливо, підмостивши під водійське сидіння кілька дощок я б і їздив далі. Та випадок розпорядився інакше. На таврійському форумі зустрілося оголошення про продаж пари сидінь від "якоїсь Toyot-и". І ціна смішна - 350грн. Розсудивши, що за такі гроші вони підійдуть навіть в якості стільців в гаражі, купую. На превелике здивування, стан сидінь виявився вельми пристойним. Так, кілька підпалин від цигарок, один мілкий розрив та трішки варене водійське. Навіть не потерті особливо. Водійське має регулювання кута нахилу сидіння та поясну підтримку окрім стандартних нахилу спинки і "ближче-дальше від руля".
Ще на фото продавця було видно, що "лижі" кріплення розташовані досить низько і на одному рівні - легко з установкою не буде. Вирішив змотатися до папіньки - своїм контактним зварювальним апаратом я акуратно таку роботу не зроблю.
І от, Миша знову вирушає в тур по трьох областях. На задньому дивані товчеться сімейство, замість переднього пасажирського сидіння розташувалися "від якоїсь Тойоти". Весь наступний день ми з папінькою нарізали кругом Миші. Приміряли - відрізали - поставили - зняли - приварили. І так кілька десятків раз. Весь ранок наступного дня я збирав салон, мужньо зносячи глузливі коментарі папінки. Результат я відчув вже в дорозі - сидиш як влитий. Бокова підтримка досить суттєва, спина не провисає, ноги розташовані скоріше як при посадці в "паркетнику" чи тій же Кензі (Renault Kangoo). Передньому пасажиру теж комфорту додалося. Пасажирське сидіння трішки м'якше та ширше ніж у водія. А завдяки меншій ширині, ніж жигулівсткого та розташуванню ближче до центру салона, ноги пасажира не впираються в арку переднього правого колеса. Що здивувало - збільшився простір для ніг задніх пасажирів. А так як ширина тойотовських сидінь менша ніж стокових, коло дверей з'явилося вільне місце для якогось (цитую папіньку) "гнидничка". Себто полички чи кармана для дрібниць.
Вже встановлені в авто донорські сидіння:
Якщо видасться погожий день, зроблю нормальні фото, а поки що хай це висить.
Вже сьогодні, полазивши по Інету, знайшов звідки знято мишачу обновку. Донором виявилася Toyota Carina E якоїсь різновидності.
Загалом, обновкою вкрай задоволений.
І, користуючись нагодою, виношу Папинька подяку за руки, терпіння та увагу до моїх забаганок.

menshiy
14.08.2012, 06:04
Нав!ть кол!р мишачий :)

Taruk
14.08.2012, 17:07
Дуже хороша ціна , як на такі сидушки! Вітаю, тепер долати км буде небагато комфортніше - знаю по собі:)

Zhelezovski
17.08.2012, 21:29
Вітаю, тепер долати км буде небагато комфортніше - знаю по собі:)
Дякую, комфорт вже оцінив не раз.

Приїхав сьогодні комплект центрального замка Convoy SCL-4. З посиленими актуаторами, як обіцяють. Ось такими:
На днях поставлю.

02universal
19.08.2012, 19:50
Серьезная ,,мыша,, и ,,боевой,, подход к ремонту!! Удачи на ,,полях сражения,, и в ,,гаражных исследованиях,,!

Zhelezovski
20.08.2012, 15:49
Серьезная ,,мыша,, и ,,боевой,, подход к ремонту!! Удачи на ,,полях сражения,, и в ,,гаражных исследованиях,,!
Дякую, взаємно - успіхів!

Добавлено через 1 час 5 минут
Ну і продовження, як вже стало звично порно-еротичний триллер з елементами BDSM "Як я полАмав Мишку".
Пам'ятаючи, які рокери у мене стоять під клапанною кришкою я все частіше звертав увагу на посилений шум звідти. Перед вихідними сказав "Ок, ваш час прийшов". І взявся за ключі.
Швиденько розкидав підкапотне, зняв клапанну кришку. Ніякого особливого криміналу, лише закономірно збільшені теплові зазори. Знімаю постіль. О! Гламуррр... Майже на всих шпильках зірвана різь. Підняв постіль з розпредом. Ще один гламуррр.
Ось порівняння штаних рокерів із одним з тих б/в, що я підкинув кількома сторінками бортовика раніше:
Ліворуч - штатний, той, що стояв в движку на момент покупки. Праворуч - той, що я підкинув при позаминулому регулюванні зазорів.
Ну, цього й очікував. Взявся за шпильки. За законами жанру, одна з них прикипіла намертво, прийшлося наварювати вороток:
Знов же, за законами жанру, трішки перегинаю шпильку, щоб провести вороток мимо карба - шпилька ломається. Під корінь, на інше і не сподівався. Дві години свердління, виколупування залишків і таке інше. Гарно провів вечір вихідного! :multi:
Нічого, проблеми створюються для того, щоб їх вирішувати. В кінці кінців, нова шпилька зайняла своє місце здобрене фіксатором різі.
Час від часу, в підкапотне робив візити рудий помічник, що б я без нього робив!
Так от, з помічником робота пішла скоріш. Замінив болти-опори рокерів, рокери, їх пружини. Запресував одну з направляючих втулок постелі (була відсутня).
Розсухарив перший та четвертий циліндри (в них була нижча компресія), покрутив трішки клапани в сідлах шуруповертом - може якась кака з сідел зніметься.
Зібрав все те хазяйство. Звірив мітки, та що на шківу стояла трішки нижче позначки ВМТ, але розбіжність була кілька міліметрів. Прокрутив корбою - нічого ніде не торкає. Добре, регулюю зазори:
Все перепровірив, пройшовся ще й щупом - зазори "айс".
Зібрав, давай заводити. Заводиться, але тупо, двигун теліпається як біснуватий. Підкрутив трішки запалення, попустило, але стабільно працює лише на підсосі. Проїхав сто метрів - не тягне, оберти не тримає. Назад, в гараж. По новій, скидаю кришку, звіряю мітки, перекидию цеп на зуб назад. Так, мітка на шківу вже вказує на середній прилив. Знову перепровіряю зазори, збираю.
Кіт вирішує, що його поміч вже не потрібна і йде в ніч, на поле - ловити хом'яків.
Одним словом - кілька перепровірок зазорів та положення міток, регулювання запалення і таке інше. Результат незмінний - нестабільна робота.
Крапку в пошуках поставив компресометр - 0 в першому циліндрі. :bk:
Залишайтеся з нами - далі буде.

yurecgod
20.08.2012, 16:11
рокер на перекос поставил

02universal
20.08.2012, 16:38
После такого- хорошо бы и масло сменить.

Zhelezovski
20.08.2012, 20:33
рокер на перекос поставил
Можливо. Або, як варіант - комбінація зажатого рокера та смикання цепу зуб туди-зуб сюди.
Тим не менше, результат - гнутий впускний клапан першого циліндра:

На поршні видно характерну відмітку:

На зеркалі циліндрів заводський хон ще проглядає, помітних задирів не видно. Стара головка в такому собі стані - видно що при капіталці їй приділями увагу по мінімуму.
Якби був вільний тиждень, перекидав би весь движок. На даний же момент, скоріш за все, обмежусь заміною головки. Донор є в наявності і зібраний. А з цією буду гратися по свободі.
Щодо масла - якраз збирався міняти і процедуру заміни рокерів якраз і підгадував під неї.
Що цікаво, мав би сумувати про втрачений час та витрати, але відчуваю лише запал і цікавість. Жигульофіл, що з мене взяти! :multi:

Папинька
20.08.2012, 21:23
Zhelezovski, я б рекомендував вам перед заміною рокерів або розподільчого валу максимально загвинчувати регулювальні болти . Це забере у нас більше часу при регулюванні , але позбавить проблем. Можливо один болт у вас був не посаджений. Удачі. (Ну , не максимально , але загвинчувати.) )

Zhelezovski
20.08.2012, 21:55
...максимально загвинчувати регулювальні болти . Це забере у нас більше часу при регулюванні , але позбавить проблем. Можливо один болт у вас був не посаджений.
Загвинчені були всі болти - я ж їх міняв. Пам'ятаю точно, бо видаляв масло з їх втулок, щоб не заважало загвинчувати. Та і метода в мене така: вставляю щуп, вигвинчую до легкого закушування, регулюю мікрометричною головкою, перевіряю щупом.
Я тут перевірив жорсткість пружин клапанів. У другого клапана зовнішня пружина має помітно меншу жорсткість (відчувається навіть просто в руці). Відповідним чином це змазало відчуття моменту відкриття клапана і я його "перетягнув". Різницю в жорсткості підтверджує і факт нижчої компресії в першому та четвертому циліндрах - на четвертому випускному теж менш жорстка пружина стоїть (не полінувався тільки що збігати в гараж і перевірити).

Добавлено через 5 минут
О, в мене навіть алібі є! :multi:
На одному з фото видно:

Jack$on
21.08.2012, 06:50
БЖ класс!) коменты понравились.
молодец что дал вторую жизнь машине!

Zhelezovski
21.08.2012, 21:14
БЖ класс!) коменты понравились.
молодец что дал вторую жизнь машине!
Дякую за похвалу. Постараюсь виправдати довіру. :)

Ну і стан справ на даний момент одним фото:
Якщо коротко - все іде по плану.

Zhelezovski
22.08.2012, 23:25
Завів Мишку. Все нормально, на перший погляд. Рокера трішки підтарабанюють, але це закономірно - я на період "обкатки" виставив більші зазори. Смердить випускний колектор обгораючи - "Глаза режет!". :)

Про причини дізастера та висновик напишу завтра, сьогодні вже сил обмаль.

Zhelezovski
23.08.2012, 09:01
Отож "аналітика".
Причина гнуття клапана(ів) - перетягнутий клапан+перекидання цепу по зірочці.
Перетягнути клапан(и) зміг по причині свого недбальства та слабіших пружин другого та сьомого клапанів. Так, сьомий теж трішки торкнувся до поршня, при відчищанні останнього від нагару помітив маленьку мітку. При знятих постелі і рокерах, тільки другий і сьомий я зміг відкрити пальцями. Судячи з усього, при капіталці було поставлено пружини із різних комплектів. Слабкість пружин "змазала" вічуття моменту відкривання клапанів.
Ну а я, не звернувши увагу на положення регулювальних гвинтів довершив чорну справу. :multi:
Ще один момент, з мітками-приливами на кришці блока. В моєму випадку, мітка на шківу брехала градусів на вісім. Тобто реальна ВМТ була раніше на вісім градусів. Я-то думав, чому у мене движок так добре працює при завеликих кутах випередження. Ще б пак, коли виставляти запалення "по книжці", то воно реально буде з запізненням на пару градусів. Ось, стрілкою показав реальне положення ВМТ:

Так що якщо не можете знайти детонацію, перевірте на що вказує мітка на шківі.

02universal
23.08.2012, 18:39
Тут одна рекомендация- если нет опыта в установке клапанов по индикатору- купляйте щуп- это ,,безопаснее,, для клапанов!!(поймите правильно- не всем ,,дается,, индикатор!(это,конечно- без обид!))

Zhelezovski
23.08.2012, 20:50
Тут одна рекомендация- если нет опыта в установке клапанов по индикатору- купляйте щуп- это ,,безопаснее...
Читаємо мій пост трішки вище:
Та і метода в мене така: вставляю щуп, вигвинчую до легкого закушування, регулюю мікрометричною головкою, перевіряю щупом. :bk:

02universal
23.08.2012, 20:53
,,Добре,,

Zhelezovski
27.08.2012, 04:07
На вихідних розсухарив стару головку. Нуууу... загалом добре, що вона зійшла з дистанції. :multi:
Сідла доходяжні, клапани - ровесники авто, бачили дуже багато на своєму віку. Так що все, що відбувається - на краще.
Відрегулював теплові зазори клапанів, зараз движок працює значно тихіше.
Так як відразу після перекидання головки довелося мотнутися на 300км, то була можливість порівняти як авто себе почуває до і після. Перше, що помітив, на новій головці значно легше розкручується движок. З незвички докручував його до червоної зони навіть в рядових ситуаціях. Потім призвичаївся. Крім того, суб'єктивно впала витрата палива. Зараз пробіг поки що невеликий (350км), висновки зроблю пізніш, після більш-менш помітного пробігу.
На черзі заміна мастила в двигуні.

Zhelezovski
28.08.2012, 07:02
Поміряв компресію:
1. 11,4
2. 11,4
3. 12
4. 11,8

Zhelezovski
29.08.2012, 14:14
Вчора, при огляді підкапотного, на щиті знайшов якийсь шмат пластмаси. Роздивившись його здивовано впізнав лопасть від вентилятора. Так, певний час я їздив на трьох лопастях.
Наспівуючи "Без меня тебе любимый мой, лететь с одниииим крылооом..." я взявся виколупувати залишки вентилятора і ставити старий, який чекав свого часу висячи на гвіздку. Хто міняв вентилятор на "одиничці" не знімаючи радіатор легко зрозуміє мій "пісенний" настрій. ;)

alexdoc
29.08.2012, 15:48
Хто міняв вентилятор на "одиничці" не знімаючи радіатор

Манипуляция называется "почувствуй себя гинекологом")))))))))

pit145
29.08.2012, 19:26
Рома ! Перечитав уважно усі ваши пости ! Дуже велика проведена робота , я на таке був спроможній тільки у младості...А що робити ??? :( Почерпнув багато корісного , більшість робіт , яки ви вже провели зі своєю Мишою , мені ще попереду , Очікую , що не всі одразу , та і взагалі не всі.:) Вдачи вам та сил , спроможності!:ay:

DVA
29.08.2012, 20:45
Хто міняв вентилятор на "одиничці" не знімаючи радіатор легко зрозуміє мій "пісенний" настрій.
це повинен пройти кожний копійошник :)

Zhelezovski
05.09.2012, 06:08
Знайшовся прообраз Миші - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
От чому люди постарше не раз казали мені, що темно-сірі копійки таки були.
Історична справедливість вона така - навіть мимовільно проявиться. :)

Добавлено через 1 минуту
Рома ! Перечитав уважно усі ваши пости ! Дуже велика проведена робота , я на таке був спроможній тільки у младості...А що робити ??? :( Почерпнув багато корісного , більшість робіт , яки ви вже провели зі своєю Мишою , мені ще попереду , Очікую , що не всі одразу , та і взагалі не всі.:) Вдачи вам та сил , спроможності!:ay:
Дякую за похвалу, але я не унікальний. Тут нас більша частина форума таких. :multi:
Удачі і вам!

All!@nce
05.09.2012, 07:40
І всетаки машинка отримала друге життя! Так тримати! :)

Zhelezovski
05.09.2012, 15:57
Тридцятилітня ммм... деталь не витримала кльову:

Доїхав нормально, ще й увертався від дикого мопедаста, який вирішив протаранити мене в правий бік. Дома зачистив пластик, зварив металеві деталі (обруч і спицю), залив термоклеєм із пістолета, зачистив і натягнув оплетення назад. Навіть непомітно.
Але в будь-якому випадку шукаю заміну. Ніхто часом чогось олдскульного не продає? Вимоги - діаметр близький до стоку, не криклива зовнішність, в стилі 60-70-х. Ну або сток без хромового кільця в стані близькому до ідеалу.

Папинька
05.09.2012, 19:52
Подивлюся завтра.

02universal
08.09.2012, 07:16
Интересно как вы его заварили..- там же вроде сплав какойто, а не метал(или на первых рулях железо было?)

Zhelezovski
08.09.2012, 09:46
Интересно как вы его заварили..- там же вроде сплав какойто, а не метал(или на первых рулях железо было?)
Там самий звичайний сталевий каркас. Зачистив пластик до металу на зворотній стороні, від водія. Масу кинув на центральну шліцову частину і прихватив кількома точками. Діаметр каркаса кільця близько 3-4мм, спиця має хитрий профіль, товщина металу приблизно 3мм. Пластик відразу залив місце зварки, не прийшлося навіть багато чистити.

Zhelezovski
20.09.2012, 21:54
У нас на форумі якось проскакувала тема з заголовком "Скільки коштує процедура заміни двигуна?" чи щось таке. Ну і автор дивувався тому, що за це беруть набагато більше 100грн, грубо кажучи. Так от, пропоную запитання такого ж плану: "Скільки часу/грошей треба потратити що замінити задній бампер?".
Моя версія:
1. Покриваю новий бампер антикором зсередини, сохне, другий шар, сохне.
2. Від'єдную дроти протитуманки/фонаря заднього ходу та підсвітки номера.
3. Відкручую гвинти кронштейнів, знімаю старий бампер.
3а. Кажу "Ніфіга собі, з яким ... замість бампера я їздив!".
4. На нових кронштейнах підварюю провушини для буксирування, так як зварка там лише умовна.
5. Збираю разом клики, нову балку бампера, розпорки між балкою і кронштейнами та кронштейни. Гайки лише наживляю. Не забуваю про гумки-ущільнювачі.
6. Знімаю фонар підсвітки номера із старого бампера, перечищаю його, кажу "Ніфіга собі пилу зібралося!", ставлю на новий бампер.
7. Засовую кронштейни нового бампера в короба, прикидаю як воно все в купі виглядає. Наживляю гвинти. Помічаю, що між кузовом і бампером вільно проходить рука.
8. Чешу макітру, міряю все, до чого дотягується рука з рулеткою. Виходить, що відстань між отворами в кронштейнах і площиною кріплення балки бампера завелика. Беру ще один комплект, вже старих кронштейнів - та ж сама ситуація. Міряю кронштейни із старого бампера - вони коротші.
9. Починаю скручувати їх. Гайки позакисали намертво. Ріжу болгаркою
10. При світлі роздивляюся щойно визволені кронштейни. Коцані, варені, гнуті, знову варені, кручені, кривобокі. Та ну нафіг.
11. Пересвердлюю отвори в нових кронштейнах так, щоб балка була ближче до кузова.
12. Збираю бампер знову, тулю на авто. Лівий кронштейн впирається в щось всередині короба.
13. Скручую лівий кронштейн, підрізаю його болгаркою.
14. Збираю все ...взад. Бампер зміщено вправо, ексцентриситету отворів в кронштейнах не вистачає, щоб це компенсувати.
15. Знімаю балку бампера, підгинаю кронштейни вліво. Збираю ...взад. Нормально. Клики стоять трішки нерівно, але не смертельно, порівняю якось. Дружина вже кличе вечеряти.
16. Підключаю дроти до фонаря підсвітки номера і вертаю на місце фонарь заднього ходу.
Хто там казав "Чотири гвинти пригвинтити"? :multi:

serЁga
20.09.2012, 22:16
:lol::lol::lol:
Автору респект!

Zhelezovski
21.09.2012, 09:35
Дякую за респекти. :)

Дядьки, я от задався цікавим запитанням. Яка відстань повинна бути від бампера до кузова ну наприклад в районі кронштейнів? А то в мене весь зад у авто саморобний, немає до чого прив'язатися. А бампер цікаво виставити по феншую.

serЁga
21.09.2012, 14:02
Смотрел на стоковой копейке где ничего не переделывалось и не варилось то там зазор где то до 20мм может чуть чуть меньше.

Zhelezovski
21.09.2012, 14:11
Смотрел на стоковой копейке где ничего не переделывалось и не варилось то там зазор где то до 20мм может чуть чуть меньше.
О! Дякую. В мене в два рази більше. Виправлю.

Папинька
22.09.2012, 10:10
А скільки часу та операцій потрібно , щоб зняти верхній важіль (рычаг). Відкрутити кульову опору, вибити болт (вісь) важіля і на це потрібно 15 хвилин. Ага. Зараз!!!
1. Гайку болта відкрутили. Болт не вибивається і не прокручується.
2.Втративши надію зберегти болт , гатимо по торцю з надією вибити його.
3.Розвальцювавши торець болта , послухавшись того , хто ще не озвірів , відрізаємо розвальцьовану частину. Все правильно : болту потрібно пройти через втулку стойки. Думаємо. Час іде.
4.З моторного відсіку у втулці болта свердлимо три отвори . Ллємо в ці отвори всякі спецзасоби . Тільки того , що не с-----мо туди. Результат нуль.
5. Розрубуємо проміжки між отворами , відгинаємо краї , заливаємо спецзасоби , чекаємо.
6. Пробуємо провернути болт - нуль. Хазяїн авто намотує круги : годину тому йому потрібно було бути в Києві. Чого вони їдуть ремонтуватись , коли чере дві години їм потрібно їхати!?

7.Знову пробуємо провернути болт. Пішов! Вибиваємо , міняємо сайлентблоки. Втулка болта схожа на об"єкт терористичної атаки. Підрихтовуємо , заварюємо . Ставимо важіль. Пройшло якихось три години. Скільки брати за таку роботу ?

Zhelezovski
24.09.2012, 22:04
Не пройшло і два місяці, як я сподобився помити Мишу. Кільканадцять шарів пилу змочені двома дрібними дощиками, антикор, відбитки пальців та інших частин тіла. Екскременти горихвісток, які ловили мух на авто, котячі сліди (рудий паразит використовував жигуль як спостережну вежу). Залишки мух-камікадзе та інших крилатих... Все, все змила вода з автошампунем.
Результат сподобався настільки, що я не полінувався зробити фото:

02universal
24.09.2012, 22:53
А,что за надпись на крыле?

Zhelezovski
25.09.2012, 03:06
А,что за надпись на крыле?
Четверта сторінка цього бортовика :) -

Солекс Делортович
25.09.2012, 09:57
Zhelezovski, красивое фото вышло

Дмитрий08
25.09.2012, 10:06
Согласен на все 100!!!!

Добавлено через 3 минуты
а у кого такой шидьдик на крыло заказывал?

Zhelezovski
25.09.2012, 10:29
Дякую за похвали!

а у кого такой шидьдик на крыло заказывал?
Дик все тут - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Нічого нового не придумав. :)

Дмитрий08
25.09.2012, 13:38
а, дак это наклейка, а не шильдик?

Zhelezovski
25.09.2012, 14:09
а, дак это наклейка, а не шильдик?
Так, звичайна наклейка.

Zhelezovski
26.09.2012, 09:10
Ви знаєте, як звучить похвала для жигуліста?
Це той випадок, коли ти записуєшся на розвал-сходження до нудного дядька. Приїжджаєш за десять хвилин до призначеного часу. Дивишся, як він послідовно відправляє BMW Е34 і мерс Vito до ходовиків з коментарями "Не буду тобі нічого робити, пока не доведеш авто до нормального стану. А то вб'єшся, а мене посадать.". Заганяєш своє авто. Пів-години нарізаєш кола навколо боксу, спостерігаючи, як дядько та його помічник прискіпливо колупають твоє авто.
Потім майстер виходить:
- З вас сімдесять гривень, готово.
- На що ще крім ступичних підшипників мені слід звернути увагу в першу чергу? - я.
- Ні на що. Авто в доброму стані. Хай їздить!
Так, оті слова, виділені жирним. :bp:

Zhelezovski
27.09.2012, 09:58
Враження після відвідування нудного дядька.
Авто стало набагато прогнозованішим. Пропала потреба в дрібному підрулюванні, на яке я вже навіть увагу не звертав. Значтно стійкіше стало в режимі "більше газу - менше ям".
Моя задоволена. :multi:

alexdoc
28.09.2012, 13:43
Де б мені знайти такого дядьку з руками та мозком. Відвідав двох "розвальників"(один навіть з 3д),- ефект 0.

02universal
28.09.2012, 16:35
Может не в ,,розвале,, дело?(мне,вообще пацан(лет 25) развал делал(лазерными указками)- один раз за 9лет! Р.С- помоему развал без существенных,на то причин- не меняется сильно!(менял и сайленты и шаровые,но на развал ездил ТОЛЬКО после замены рулевой трапеции(,,АТ,,)),3 года назад!(машина едит ровно,износ- норма, че туда ехать?!)

alexdoc
28.09.2012, 17:15
Может не в ,,розвале,, дело?

Железовский, сорри за флуд в бортовике.
Думаю, в нем. Ходовка новая, трапеция+колонка+маятник новые на 80% в идеале, геометрию кузова проверял - нашли только что заднее левое колесо смещено назад на 2 мм.

pit145
28.09.2012, 21:04
Всем привет! Хороший дневник , с удовольствием читаю все сообщения.Железовский ! Извини пожалуйста за то , что на твоей стр , Мне кажется , посещаемость твоего бортовика больше , чем др страниц ... Прошу всех помочь советом . Ребята , у меня возникла проблема, вылезла трещина в блоке , под коллектором, тосол поливает родную землю...капиталку делал 0,5 года назад ,вернее уже 8 месцев .Недавно обкатку закончил . Подскажите чё делать? Понимаю , что лучше заменить блок , но говорят , что можно заделаь(заклеить , заварить? , залатать, заштопать...) Этот вариант мне самому больше нравится . Но как ???

Zhelezovski
29.09.2012, 00:12
...но говорят , что можно заделаь(заклеить , заварить? , залатать, заштопать...) Этот вариант мне самому больше нравится . Но как ???
Ось що пише Росс Твег в відомій книзі "Ремонт двигателей "Жигулей"":

Сам я таке не робив, але знаю товариша, який на ремонтованому таким чином блоці вже проїздив 15000 км.

Добавлено через 27 минут
Железовский, сорри за флуд в бортовике.
Так ми ж тут не про дівок говоримо. :)
Чому б актуальну тему не обговорити?

Думаю, в нем. Ходовка новая, трапеция+колонка+маятник новые на 80% в идеале, геометрию кузова проверял - нашли только что заднее левое колесо смещено назад на 2 мм.
А як проявляється проблема?

Я стараюся перевіряти розвал-сходження раз-два на рік. Катаюся я по таких шляхах, і в такому режимі, що виникає бажання перевіряти підвіску через кожних три-чотири дні. Раллі таке собі. Крім того мішки цементу, металопрокат та інші будматеріали є частими пасажирами в авто. А ще я люблю тролити власників недоглянутих іномарок. На 120-130 роздрипаність підвіски відчувається дужже непогано. І першим на не дуже рівній трасі буде не той, у кого потужніша машина, а той, хто до неї більше рук доклав.
До "нудного дядька" я їздив тричі. Перший раз він відразу вказав на тріщину в балці, яку пропустили його колеги. Після заміни балки він підправив розвал та сходження чесно повідомивши, що нормально їх не відрегулює - є люфт в одному із сайлентів і маятнику. Я перебрав згадані вузли і результат описав кількома повідомленнями вище. Ніяка діагностика на сучасному обладнанні не дала такого ефекту.
Та й підхід у чоловіка правильний - обслуговує всі авто, аби не була підвіска убита. Робота строго по запису, ніяких позачергових відвідувачів. Перед регулюванням прискіпливо оглядає всю підвіску, вишукує люфти та інші косяки, підкачує шини. Відразу вказує на несправності. Видно, що працює на результат, а не для того щоб плату взяти. Тому і запис до нього за день-два-три. А конкуренти сидять в порожніх боксах і в носі колупають.

alexdoc
29.09.2012, 06:28
А як проявляється проблема?

После последней регулировки развала на 3д станке стало жрать резину снаружи + неустойчивость нана не дуже рівній трасі
Не знаю, что и как он там наделал, но когда я от него выехал, руль стал крутиться тяжелее, а на трассе (давление 2.1 по кругу) после 90 стало очень страшно. После приведения давления в норму(1.7 перед, 1.9 зад) и попадания передним колесом в хорошую яму стало получше))))))))))))

pit145
29.09.2012, 06:51
Нет других слов : Большое спасибо за таблицу и др сведения! Могу только добавтиь - очень большое спасибо! Буду надеяться - всё получится.

Rudik
29.09.2012, 09:30
Zhelezovski, А що це за такий Нудний Дядько, де це Він знаходиться?

Zhelezovski
29.09.2012, 20:43
Zhelezovski, А що це за такий Нудний Дядько, де це Він знаходиться?
СТО "Сетиф" за банею, на 1 Травня. Провулок Кирпичный 4. 067-741-96-95 - Сергій, 067-705-98-61 - Олексій. Приїжджати краще по запису. Якщо без запису, то є шанс піймати вільний час майстрів десь приблизно в обід. Зранку та вечором - аншлаг.

Добавлено через 5 минут
После последней регулировки развала на 3д станке стало жрать резину снаружи + неустойчивость ...
А руки при тривалій їзді не втомлюються? Якщо так - комбінація неадекватних для дорожних умов амортизаторів та неправильного сходження.

Rudik
30.09.2012, 07:36
Zhelezovski, Перший раз чую..Це вони по ходовці тільки?

Zhelezovski
30.09.2012, 15:04
Zhelezovski, Перший раз чую..Це вони по ходовці тільки?
Там розвал-сходження, шиномонтаж та СТО по ходовці. І ще здається якась порошкова покраска чи що. Корисмтувався послугами лише розвала-сходження, про інших не скажу нічого.

alexdoc
30.09.2012, 15:21
А руки при тривалій їзді не втомлюються?

Втомлюються. Но это должна быть очень длительная езда. Ходовка передняя сток.

Zhelezovski
30.09.2012, 18:30
Втомлюються. Но это должна быть очень длительная езда. Ходовка передняя сток.
У мене була ситуація, коли мале сходження+дубові LSA-ашні амортизатори на передній осі призводили до того, що через півгодини помітно боліли руки. Судячи з усього, для забезпечення прямолінійного рухе приходилося постійно підрулювати. Привів сходження до норми і замінив амортизатори на звичайну масляну каябу - як сім баб пошептало.

Zhelezovski
02.10.2012, 11:20
В режимі щоденника.
Героїчно ставлю центральний замок. :multi:
Причина героїзму - бажання все передбачити і небажання два рази робити одну і ту ж саму роботу помножені на відсутність вільного часу.
В результаті процедура виглядає приблизно так.
Розбираю задню ліву дверку. Відмиваю нутрощі від антикора, закатую трохи вікаром. Попутно чищу зливні отвори внизу дверей, грунтую зсередини дверну карту, щоб не розкисала. Міркую над місцем розташування вводу дроту в двері. У разі, коли ввід дроту буде зроблено приблизно посередині дверей, є імовірність, що пучок буде тертися об опущене скло. Усвідомлення цього факту завдає мені душевних страждань і я вирішую робити ввід в самому низу, нижче обмежувача ходу. Свердлити незручно, а діаметр свердла немалий - 13мм. Отож корячуся. Вставив штатну шісточну гумову С-подібну трубку, прикрутив кінцевик, вставив плафончик підсвітки (так без нього і їздив з моменту поварки), протягнув дроти від цього господарства через стійку. Розігнув спину, починаю мудрувати із встановленням актуатора. Рідні перфоровані смужки довіру не викликають. Отож городжу дебелий кронштейн із кошерної оцинковки.
Знімаю накладку порога, зриваю старий ущільнювач дверей. Прикидаю як протягти дроти, міняю ущільнювач і... день закінчився і я ще тиждень катаюся без дверної карти. Через тиждень чепляю дверну карту і ще місяць катаюся без накладки порога.
Кілька днів назад згадую, що у мене ж є комплект центрального замка і я його навіть почав ставити!
Роздовбую водійську дверку, знов вікар, знов свердлю і т.п. Додаткова операція - заміна хромованої дверної ручки. Моя вже надто задрипана. Поставив ДААЗ-івську, новодільну до якості якої претензій не маю. Дроти протягую в тонкій гофрі, попутно веду кілька додаткових в багажник, для потреб майбутньої сигналізації. Модуль керування ЦЗ буде під водійським кріслом, туди ж затягую живлення і кілька вільних дротів "на всяк випадок". Знову ущільнювач дверей, ставлю на мовіль. Накладку порога ставлю пластикову, 04-07-у. Її приходиться підганяти. Скручую двері - на годиннику година ночі. :)

pit145
02.10.2012, 11:41
А я завжди думав - тільки в мене часу не вистачае ....:)

Добавлено через 49 секунд
:az::az::az::az:

Zhelezovski
03.10.2012, 14:03
Приїхав генератор, Электромаш 971.3701. Мій працює, але чути шум підшипників під навантаженням. Особливо прикольно, коли він "підспівує" в такт поворотам. :)
Крім того планую ставити протитуманки. А стоковий на холостих зимою тягне ледь-ледь.

Папинька
03.10.2012, 15:24
Добре вам! Ми жили під гаслом " Один генератор -на все життя ":bw: