Перейти до вмісту

Друзі. Проект буде закрито в кінці 2024 року. Перемоги і миру вам. Хай щастить. Слава Україні!

Фотографія
* * * * * 2 Голосів

Veteran - Персональник


  • Please log in to reply
854 replies to this topic

#821 VETERAN

VETERAN

    Член клуба


  • Пользователи
  • 7 877 Повідомлень:
  • Реєстрація 24-квітень 09
  • Авто:Найкласніше

Відправлено 01 грудень 2023 - 10:34

Трохи бавився з своїм акумулятором. Ще крутив, але якось в'яло - за майже чотири роки втратив енергійність. Я вже попередньо впритул пропрацював всю силову проводку - клеми, "-" на двигун і кузов і т.д. Дуже слабкий ефект. Перейшов до самого джерела струму. 

Мій генератор тримає не менше 14,2 вольта, навіть під навантаженням, але вирішив Перевірити теперішні характеристики. Колись  максимальна напруга при зарядці була 16 вольт. Тепер дав 15 ампер зарядки - напруга біля 18 вольт. При струмі 1 ампер, тримається 16,5 вольта. Значить для мого "кальцієвого" акумулятора, напруга 14,5в від генератора є маловатою. Подумаю, чи є сенс вставити діод до "шоколадки" в генераторі. Після зарядки стартер почав досить шустро крутити. І так вже кілька днів.

Зайнявся ще одною проблемою - вигнило дно запаски. Ясно, що запаска не випаде, але торчаще надвір колесо виглядає дивно. Знайшов у залежах ще совєцьку бляшку для цього місця, спробував прилаштувати. Варити нема до чого, бо низ крила вже давно є шматою, приклеєною фарбою. Лонжерона багажника знизу також вже нема. Ледве вдалося прикрутити самонарізами до заднього фартуха і бризговика заднього колеса. Ну не висить колесо - вже добре...


  • sergg and sun like this

#822 sun

sun

    Одноклубник


  • Пользователи
  • 182 Повідомлень:
  • Реєстрація 15-листопад 16
  • Авто:ваз 2101

Відправлено 04 грудень 2023 - 14:39


для мого "кальцієвого" акумулятора
А що за акум у вас як називається?


чи є сенс вставити діод до "шоколадки" в генераторі.
типу щоб понизити напругу на 15й клемі щоб шоколадка дала більшу напругу збудження на гєну, а він дав більше напругу в мережу?

хмм, надо спробувати.

Поставлю тумблер щоб 15ку через діод підключати, а то на включених фарах мережа падає до 12в-фігово це...



#823 VETERAN

VETERAN

    Член клуба


  • Пользователи
  • 7 877 Повідомлень:
  • Реєстрація 24-квітень 09
  • Авто:Найкласніше

Відправлено 04 грудень 2023 - 16:12


А що за акум у вас як називається?
SAM-0763.jpg


типу щоб понизити напругу на 15й клемі щоб шоколадка дала більшу напругу збудження на гєну, а він дав більше напругу в мережу?
У мене генератор інжовий - там трошки інакше робиться, але ідея саме така.
  • sun подобається це

#824 VETERAN

VETERAN

    Член клуба


  • Пользователи
  • 7 877 Повідомлень:
  • Реєстрація 24-квітень 09
  • Авто:Найкласніше

Відправлено 06 грудень 2023 - 22:16

Мій акумулятор знову втратив жвавість - почав слабше крутити стартером. Забрав його на підзарядку додому. Дав йому 5 ампер. Спочатку напруга на клемах зросла до 17,7 вольт, а після того, як докинув біля 20 ампергодин, напруга зменшилася до 16,4 вольта. Напевно зменшився внутрішній опір якихось банок батареї. Поставив на авто - крутить, як молодий. Генератор тримає в межах 14,2 - 14, 5 вольт. Певно прийдеться взимку регулярно підзаряджати...


  • sun подобається це

#825 sun

sun

    Одноклубник


  • Пользователи
  • 182 Повідомлень:
  • Реєстрація 15-листопад 16
  • Авто:ваз 2101

Відправлено 08 грудень 2023 - 20:27

Мож краще новий? Рисково це, вони зараз ваще більше 2 років не живуть, так що це норм походу.

#826 VETERAN

VETERAN

    Член клуба


  • Пользователи
  • 7 877 Повідомлень:
  • Реєстрація 24-квітень 09
  • Авто:Найкласніше

Відправлено 09 грудень 2023 - 18:26


Мож краще новий?
Шкода вкладатися у таку машину. Вона вже не работнік.

Сьогодні хотів забрати додому в тепло свою майже готову контактну зварку, щоб підключити автоматику, але вирішив спочатку перевірити працездатність. А у ній коротке замикання в трансі. Закинув у дальній кут гаража - може колись повернуся до того.

Перед виїздом вирішив глянути - чого мотор гріється, а пічка не дуже гріє. Виявив, що радіатор пустий. Влив півтори літри антифризу - як у сухий пісок.

ВСЕ!!! Маю того досить - залишив у гаражі, поряд зі зваркою до кращих часів, які навряд чи настануть.


  • sun подобається це

#827 sergg

sergg

    Новичок


  • Пользователи
  • 708 Повідомлень:
  • Реєстрація 20-лютий 15
  • Авто:21061

Відправлено 10 грудень 2023 - 17:54

 


А що за акум у вас як називається?
SAM-0763.jpg

 

 


типу щоб понизити напругу на 15й клемі щоб шоколадка дала більшу напругу збудження на гєну, а він дав більше напругу в мережу?
У мене генератор інжовий - там трошки інакше робиться, але ідея саме така.

 

а пробок немає щоб подивитись які банки киплять?



#828 VETERAN

VETERAN

    Член клуба


  • Пользователи
  • 7 877 Повідомлень:
  • Реєстрація 24-квітень 09
  • Авто:Найкласніше

Відправлено 11 грудень 2023 - 12:11


а пробок немає щоб подивитись які банки киплять?
Нема нічого. Думаю - може насвердлити дір?

#829 sergg

sergg

    Новичок


  • Пользователи
  • 708 Повідомлень:
  • Реєстрація 20-лютий 15
  • Авто:21061

Відправлено 12 грудень 2023 - 00:14

 


а пробок немає щоб подивитись які банки киплять?
Нема нічого. Думаю - може насвердлити дір?

 

тільки спочатку глянути відео з подібною батареєю - як це зробити з найменшими втратати



#830 sun

sun

    Одноклубник


  • Пользователи
  • 182 Повідомлень:
  • Реєстрація 15-листопад 16
  • Авто:ваз 2101

Відправлено 13 грудень 2023 - 12:07


Нема нічого. Думаю - може насвердлити дір?
Можно сробувати, бачив відос як содой примивають. Якщо не дуже щось велике там в ньом відпало, то може й оживе.

Рівень на просвіт видно? Для початку долий дістілюхи, можно проколоти шилом і шприцем з іглою. Якщо не допоможе тоді вже свердли побільше і зливай-промивай.



#831 VETERAN

VETERAN

    Член клуба


  • Пользователи
  • 7 877 Повідомлень:
  • Реєстрація 24-квітень 09
  • Авто:Найкласніше

Відправлено 13 грудень 2023 - 12:51

sun, поки що в притик акумулятором не займався. Інша проблема нагальніша - потік мотор. Вже купив 5 літрів концентрату HEPU за 860грн. і помпу АТ за 530грн. На днях може зберуся поміняти.

Мотор засраний так, що годі щось робити з ним. Запхав руку спереду - витягнув усю в чорному пластиліні. І не відмивається...



#832 sun

sun

    Одноклубник


  • Пользователи
  • 182 Повідомлень:
  • Реєстрація 15-листопад 16
  • Авто:ваз 2101

Відправлено 13 грудень 2023 - 15:54


Вже купив 5 літрів концентрату HEPU

хз, взимку таким не займався :)  Якщо щось в системі охолодження роблю то заливаю звичайну воду, катаю до повной впевненості що ні де не тече, зливаю-виливаю кожен день з промивками і без них, потім тільки антифріз на десерт. Але зараз так не можно, доведеться ризикувати той хєпой або чикати тепла))

 

 


Запхав руку спереду - витягнув усю в чорному пластиліні

знайома картина, сальник тече і його заміна не дуже допомогає. Походу шків теж треба замінити, но тече не дуже сильно, так що просто періодично протираю і усе.



#833 VETERAN

VETERAN

    Член клуба


  • Пользователи
  • 7 877 Повідомлень:
  • Реєстрація 24-квітень 09
  • Авто:Найкласніше

Відправлено 13 грудень 2023 - 16:33


Походу шків теж треба замінити
У мене шків демпферний від Шеві. Один тріснув - поміняв. І той тріснув - надоїло купувати і просто заварив. "Відшліфував " напильником з болгаркою - тому і пропускає трохи. Але я тим не переймаюся - міняв помпу 2 роки тому - ставив фенікса. Витримала 8000км - не дуже надійна. Зараз шукав щось "не фенікс". За тих два роки і засрало весь перед движка.

#834 sun

sun

    Одноклубник


  • Пользователи
  • 182 Повідомлень:
  • Реєстрація 15-листопад 16
  • Авто:ваз 2101

Відправлено 14 грудень 2023 - 09:06


шків демпферний від Шеві. Один тріснув
Ага, почитав тут-є таке, вони трещать! Чи то від сильної затяжки, чи  від неправиньній гайки :bw:..

А помпа в мене тікла лише 1 раз, рідна та що з заводу, років 40 відкаталась. І навить попереджувала, капала спершу. Я гадав не критично, ще походить.)) Завантанила посеред дороги на море. Довелося заліпити тряпками, ганчирками і якось їхати, підливати, їхати.., а потім мінятв її пляжі)). Бо позаду були вже всі блокпости, тобто танучки на увесь день якого вже не було, і в такому стані проходити якось незручно м`яко кажучи, та й на море хотілося))

Знайшов тоді що було на бердянському базарі, якась белораша ноунейм і те зі слів торгаша, ще і з люфтом була.  Але відкатала років 3 і тис3км.

Замінив її потім про всяк випадок, перед наступним дальняком на Лузар. Вже 3 роки катається. Поки що усе добре.



#835 VETERAN

VETERAN

    Член клуба


  • Пользователи
  • 7 877 Повідомлень:
  • Реєстрація 24-квітень 09
  • Авто:Найкласніше

Відправлено 18 грудень 2023 - 18:30

Зайнявся жигуликом - поміняв помпу і насвердлив дірок в акумуляторі. Щільність електроліту 1,31. Три банки були сухенькі - долив дистиляту і струмом 15 ампер трохи перемішав електроліт в банках. Побачу як воно буде надалі.


  • sun подобається це

#836 VETERAN

VETERAN

    Член клуба


  • Пользователи
  • 7 877 Повідомлень:
  • Реєстрація 24-квітень 09
  • Авто:Найкласніше

Відправлено 20 грудень 2023 - 08:48

Надоїло постійно працювати швейцаром і гупати задніми дверми в авто. Поміняв замок і ручку - тепер двері закриваються вже терпимо. Ще треба повторити таке ж і зліва - там також заржавів замок і все розхлябалося.



#837 VETERAN

VETERAN

    Член клуба


  • Пользователи
  • 7 877 Повідомлень:
  • Реєстрація 24-квітень 09
  • Авто:Найкласніше

Відправлено 04 лютий 2024 - 08:08

Відірвався мій наварений кронштейн задньої довгої реактивної тяги. Мереживо на дні не витримало.

Ну що ж - стаю на відпочинок і пересідаю на Міні.

Також просто так на вийде пересісти. Поїхав на СТО і поміняв масло - проїздило 15000км. Масляний фільтр також.  :)

Помітили, що злегка маслянистий задній амортизатор - поміняли обидва. Взяв Більштейн. Разом із роботою і всяким подушечками-прокладками вийшло 190 євро.

Але зіткнувся із ще одною проблемою - фари ледве світять. Поміряв напругу на лампах - 10,6 вольт. Контакти добрі - по мінусу падіння відносно кузова 0,16в. Там ті німаки вставили якийсь ШИМ регулятор, керований блоком ФРМ під ногами водія.

Одне СТО - майже офіціали - відразу відмовилися братися - сказали, що не знайдуть причини. Офіціали, до яких колись звертався, сказали, що не мають якоїсь там ліцензії на таку роботу. Порадили електрика, який займається Міні - довго никав і нічого не порадив. Типу помилки не видає - значить так і має бути.  :bh:  Сказав, що єдиний вихід - зробити, як в жигулях. Тобто поставити релюшки. Той ШИМ буде включати реле (тільки треба доставити конденсатори, а то дуже жужжать), а ті вже будуть включати лампи прямо до акумулятора. Мені таке подобається, але ж те авто буде постійно волати, що всі лампочки перегоріли.

Не знаю що робити. Поки що взявся латати підлогу в жигулику, щоб їздити у своє задоволення. Ну а то Міні - напатом.


  • sun подобається це

#838 sun

sun

    Одноклубник


  • Пользователи
  • 182 Повідомлень:
  • Реєстрація 15-листопад 16
  • Авто:ваз 2101

Відправлено 04 лютий 2024 - 22:23


Сказав, що єдиний вихід - зробити, як в жигулях.
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  офігєнна думка!  :ay:


фари ледве світять
але це теж іноді потрібно. Коли акум наприклад не треба перенавантажувати, тобто вдень, це якщо немає дхо. Або вночи коли освітлення вистачає, ну отмазка от ментов короч))  

Тобто зроби 2 тонелі, тобто ланцюги - 1)так як є, 2) через релюшку коли треба посвітити для себе по нормальному.  

Як перемикатись треба подумати :bw: ...


Той ШИМ буде включати реле
  :at:  щось це фігня якась, повинен бути шим як є, і  (2) без шима, токо через релюху.  Гадаю не треба до кучи їх до купи валити.

Доречи в мене на жигє 2 релюхі - дальній і ближній.



#839 sun

sun

    Одноклубник


  • Пользователи
  • 182 Повідомлень:
  • Реєстрація 15-листопад 16
  • Авто:ваз 2101

Відправлено 04 лютий 2024 - 22:26


долив дистиляту і струмом 15 ампер трохи перемішав електроліт в банках. Побачу як воно буде надалі.
І шо там, ожив акум?? :)

#840 VETERAN

VETERAN

    Член клуба


  • Пользователи
  • 7 877 Повідомлень:
  • Реєстрація 24-квітень 09
  • Авто:Найкласніше

Відправлено 04 лютий 2024 - 22:54

Працює. Більше не заглядав до нього.






0 людей читають цю тему

0 користувачів, 0 гостей, 0 схованих користувачів

Яндекс.Метрика