Перейти к содержимому


Фотография
* * * * * 1 - количество голосов

Ваз 2101 "сметанка" (1977Р)

ваз 2101 копійка копейка ваз 2101 жига жигуль

 • Пожалуйста, авторизуйтесь, чтобы ответить
15 ответов в этой теме

#1 Tea_Drinker

Tea_Drinker

  Новичок


 • Пользователи
 • 22 сообщений
 • Регистрация 28-Октябрь 18
 • Откуда:Украина, Черновцы
 • Авто:ВАЗ-2101

Опубликовано 15 Ноябрь 2018 - 22:55

З чого усе почалось

Все сталось зненацька і неочікувано - батькові запропонували забрати авто за ціною металу. Думати довго не стали - купили. Тут варто відмітити, що живемо в Чернівцях, а машинка знаходиться у Львові.

Перший візит
 
Як перший раз зайшли в гараж, перед наші очі постала така картина:
"Копійка" понуро похнюпившись стояла на всіх чотирьох спущених колесах. Судячи по бруду, павутинні і плісняві навколо них, здулись вони досить давно. З гаража віяло сирістю і затхлим повітрям. Вся машинка чумаза, обсипана опавшою побілкою, яка набрякла від сирості. Майже всі речі в гаражі в плісняві.
Думаємо: "капєц". Відкрили повністю ворота гаража (перший раз було нелегко, замки поіржавіли, один взагалі прийшлось збивати), почали провітрювати приміщення. 
Гараж не наш, сподіваємось, ми там гості ненадовго, тому особливо хазяйнувати не планували. Почали більш детально оглядати нашу машину.
Як на диво, виявилось не все так сумно, як на перший погляд. Хоча і не так радісно, як мріялось. Кузов практично увесь живий (сусіди з того кооперативу, що знали цю машину казали, що і не дивно, бо "вона була вся у воску залита"). Ну, звісно, то був не віск, але оброблена вся повністю. Так що кузов явно не гнилий. Битою не була. Є місцями невеликі вмятинки від необережної експлуатації (типу дверку відкривали і в стовп чи дерево стукнули), але то все дрібниці, як для такого віку. Під капотом все від сирості позакисало та в окислі все, що могло окислитись. Це сумно. Відразу прикинули що доведеться міняти всю електрику. 
Акум стояв біля машини, увесь в пилюці, явно не живий. Тому ключа навіть не вставляли в замок запалювання. А дарма, як виявилось потім.
Ну, коротше, для початку вирішили просто накачати колеса та викотити її на світ, провітрити і більш детально оглянути - провести попередню дефектовку, так би мовити.
Виявилось не все так просто. Ножний насос, який ми там знайшли, був геть мертвий. День - неділя, в гаражах нікого, бо на неділю там немає світла. З'явився сусід, позичили в нього ручний насос - виявилась пірвана манжета та шланг. Коротше, щось мудрили, напівоживили ручний насос, покачали колеса - без результату, не накачуються.  
Покрутились, помикались - ні інструменту, ні насосу, ні світла.  :bw: 
Забрали насос з собою, закрили гараж, пішли на поїзд додому. По дорозі міркували, складали список, що потрібно наступного разу взяти з собою.
 
Другий приїзд до нашої Сметанки
 
Теж неділя, через тиждень (інакше не виходило). Приїхали зі своїм акумом, з ножним насосом (відремонтували вдома), взяли з собою тормозуху, деякі інструменти, тестер, запобіжники ну і ще там, що могло би згодитись. Думали, качнемо колеса, влиєм рідину, поставимо акум і спробуємо завести. Наївні...  :lol:
В гаражі все так само сиро і вогко. Відчувалось нутром, що машинка там гине. Відкрили гараж, запустили туди яскраве сонце, свіже повітря і ганяли павуків. Спробували накачати колеса - не накачуються... Ок, вирішили що знімаємо, але... сюрприз - на всіх колесах секретки на гарних хромованих ковпаках. Думаєм, раз є секретки, має бути ключик десь.
Шукали - ніде немає. Дуже не хотілось по-варварськи зривати, тому пробували різні способи. З'явився сусід (має ВАЗ трійку), каже "не жалійте, ламайте". Ламаємо. Зняли колесо, витягнули його на вулицю на обстеження - видно добрячу діру в камері. Горе-біда, але що поробиш. Ок, думаємо, з колесами ясно.
Оглядаємо все під капотом ще раз - тормозухи в бачку гальм немає, в зчепленні є. Тиснемо зчеплення - педаль навіть не ворушиться. Тиснемо сильно - без успіху. Тиснемо дуже сильно - цвірк і потік водоспад рідини з робочого циліндру зчеплення. 
Циліндр відразу в список, що потрібно придбати. Ставимо акум глянути, чи електрика хоч жива. Вставляємо ключик і "ось тобі, фашист, граната" - ключик не прокручується зовсім.
Беремо в сусіда WD-шку, пшикаємо туди - все одно, не крутиться. І руль, до речі, заблоковано (бо потрібно було ключик ще в перший раз вставити і перевірити). Все, фініта ля комедія. 
Нічого не зробили, забрали акум, поїхали. Тягаємо акум на поїзд - з поїзда і нам весело-весело.  :-) 

Їдемо вже втретє
 
Придбали робочий циліндр зчеплення. На випадок, якщо малою кров'ю вийде - личинку замка з ключами. Також новий замок, якщо малою кров'ю не вийде. Звісно що не вийшло.  :multi:
Поміняли замок цілком. Збили всі секретки з коліс, пошкодивши при цьому рідні ковпаки. Розбортували колеса. Повитягували камери. Дві камери відремонтували, дві інші - на викидон. Одну камеру підігнав сусід, за що велике спасибі. Не вистачає одної. Поставили запаску. Накачали - ніби ок. Ну, думаємо, зараз викотимо малу хоч на сонце. Пхаємо - навіть не хитнулась.
Задні колеса наглухо. Безнадійно спробували збити барабани, хоч і знали, що це марна спроба. Поїхали додому.
 
До наступного разу приготувались більш ретельно. Продумали, як зняти барабани і взяли все з собою. Знайшли цей клуб, я тут зареєструвався, зробив тему в якій просив допомогти, бо, все ж, везти акумулятор з собою туди-сюди (~300 км) - таке собі задоволення.
 
Четвертий приїзд
 
Далі ви вже знаєте з моєї попередньої теми. Хто не знає - клацніть сюди. До нас приєднався Veteran! Людина з великим досвідом і добротою, рідкісною в наш час. Мегакруто допоміг. Завдяки йому в фарах Сметанки спалахнула надія на те, що вона скоро покине цей непривітний гараж.
Величезна подяка Людині за допомогу! Знімаємо шляпи!
- Повністю відремонтували всі колеса, накачали їх. Виштовхали, накінець, машинку на сонечко;
- зняли барабан, побачили те, що, власне, і очікували;
- в досвідчених руках Veteran'a частково ожила електрика;
- розібрались з паливно системою. Виявилось, що в баку навіть трохи бензу залишилось. Veteran-у той старий бензин прийшовся не до смаку, сказав, що не такий, як має бути. Прям як про армянський коньяк в порівнянні з сучасним.  :lol:
- поміняли свічки та високовольтні дроти;
- замінили робочий циліндр зчеплення, прокачали зчеплення;
- Veteran реанімував стартер, виловив масу в різних місцях, провів профілактику трамбльору та контактам аккума (дроти жахливі, будемо міняти);
- почали налаштовувати передню водійську дверку, бо сильно провисає та не закривається. Зняли з петель, проставили шайбочки, підняли замок трохи. Ще не закінчили, але хоч закривається вже. Доведемо вже наступним разом; 
 
Наступного разу будемо розбиратись з гальмами (на задні все придбали вже).
Після цього заллємо новий бенз (нормального смаку  :multi:  ), спробуємо завести. Далі по ситуації.
 
Витрати на даний момент
 
- свічки А17ДВ (Енгельс) - 4 шт., 71 грн.
- Дроти високої напруги ВАЗ 2101-07, Україна - 35 грн.
- замок запалювання (ДААЗ) - 107 грн.
- робочий циліндр зчеплення (ДК) - 152 грн.
- гальмівна рідина "Neva Expert", 1л. - 48 грн.
- шланг зчеплення - 60 грн.
- трубка зчеплення - 25 грн.
- мідна шайбочка (між шлангом та РЦЗ) - 3 грн.

Фото
 

Спойлер


Тема далі буде доповнюватись актуальною інформацію по мірі просування робіт.#2 VETERAN

VETERAN

  Цікавський


 • Пользователи
 • 6 718 сообщений
 • Регистрация 24-Апрель 09
 • Откуда:Львів
 • Авто:ВАЗ 2101

Опубликовано 15 Ноябрь 2018 - 23:13

Привіт!

Забув у видатках згадати про задні колодки і барабани + дрібниці.  :)

Дякую за теплі слова.#3 Tea_Drinker

Tea_Drinker

  Новичок


 • Пользователи
 • 22 сообщений
 • Регистрация 28-Октябрь 18
 • Откуда:Украина, Черновцы
 • Авто:ВАЗ-2101

Опубликовано 15 Ноябрь 2018 - 23:17

Привіт!

Забув у видатках згадати про задні колодки і барабани + дрібниці.  :)

Дякую за теплі слова.

Барабани, колодки і дрібниці спочатку треба встановити, тому як тільки це зробимо - допишу. Не одразу ж відкривати всі карти.  :) 
Це Вам дякую за все.  :ay:#4 Andriy1352

Andriy1352

  Модератор


 • Модераторы
 • 17 806 сообщений
 • Регистрация 17-Май 13
 • Откуда:Хмельницький
 • Авто:VAZ 2103? 2.0 16v Stroker буде

Опубликовано 15 Ноябрь 2018 - 23:19

Tea_Drinker,Вітаю! Похвально!

Зараз в клубі недобра тенденція-тотальна відмова від класики і створити бортовик в таких умовах то справжній подвиг! :ay: 

Хай жигулик приносить задоволення! :)  


Головне не машина, а водій!

#5 Tea_Drinker

Tea_Drinker

  Новичок


 • Пользователи
 • 22 сообщений
 • Регистрация 28-Октябрь 18
 • Откуда:Украина, Черновцы
 • Авто:ВАЗ-2101

Опубликовано 15 Ноябрь 2018 - 23:26

Tea_Drinker,Вітаю! Похвально!

Зараз в клубі недобра тенденція-тотальна відмова від класики і створити бортовик в таких умовах то справжній подвиг! :ay:

Хай жигулик приносить задоволення! :)  

Дякую! Будемо виправляти це становище :)#6 Tea_Drinker

Tea_Drinker

  Новичок


 • Пользователи
 • 22 сообщений
 • Регистрация 28-Октябрь 18
 • Откуда:Украина, Черновцы
 • Авто:ВАЗ-2101

Опубликовано 30 Декабрь 2018 - 15:11

Всіх з наступаючими святами! :)

Все ніяк руки не доходили добратись та доповнити бортовик новою інформацією.
Дійшли до висновку, що постійно їздити туди-сюди у Львів та назад - не самий ефективний спосіб привести копійку до гарного стану. Довго переглядали варіанти перевезення Сметанки до Чернівців.
В кінці-кінців вдалося знайти людину, яка б погодилась перевезти нашу машинку на лафеті за розумні гроші. Тому Сметанка вже знаходитсья в гаражі у Чернівцях.
P.S. фото не саме якісне, бо фотографувалось підручними засобами. :multi:

 • Это нравится: alexart, Andriy1352 и nightwolff

#7 VETERAN

VETERAN

  Цікавський


 • Пользователи
 • 6 718 сообщений
 • Регистрация 24-Апрель 09
 • Откуда:Львів
 • Авто:ВАЗ 2101

Опубликовано 30 Декабрь 2018 - 15:32


Сметанка вже знаходитсья в гаражі у Чернівцях.
От і прекрасно. Тепер можна не бавитися із заняттям "лиш би доїхала", а взятися до справи серйозно, без оглядки на терміни. Успіху у піднятті до належного стану!

І вам веселих Свят і гарної забави!#8 Andriy1352

Andriy1352

  Модератор


 • Модераторы
 • 17 806 сообщений
 • Регистрация 17-Май 13
 • Откуда:Хмельницький
 • Авто:VAZ 2103? 2.0 16v Stroker буде

Опубликовано 30 Декабрь 2018 - 17:41

Хто тепер допомагатиме?


Головне не машина, а водій!

#9 VETERAN

VETERAN

  Цікавський


 • Пользователи
 • 6 718 сообщений
 • Регистрация 24-Апрель 09
 • Откуда:Львів
 • Авто:ВАЗ 2101

Опубликовано 30 Декабрь 2018 - 17:49


Хто тепер допомагатиме?
Напевно із nightwolff вийде прекрасний наставник.  :-)

#10 Andriy1352

Andriy1352

  Модератор


 • Модераторы
 • 17 806 сообщений
 • Регистрация 17-Май 13
 • Откуда:Хмельницький
 • Авто:VAZ 2103? 2.0 16v Stroker буде

Опубликовано 30 Декабрь 2018 - 17:50

Хто тепер допомагатиме?

Напевно із nightwolff вийде прекрасний наставник. :-)
А, ну багажнік навчить малювати, підсвітку в попільницю зробить)
 • Это нравится: VETALZZZ, VETERAN и nightwolff
Головне не машина, а водій!

#11 nightwolff

nightwolff

  )))))))))))))


 • Пользователи
 • 2 890 сообщений
 • Регистрация 22-Ноябрь 17
 • Откуда:Черновцы
 • Авто:ваз 2107

Опубликовано 30 Декабрь 2018 - 19:40

Хто тепер допомагатиме?

Напевно із nightwolff вийде прекрасний наставник.  :-)
якщо би то було бмв е30 багато чого би підказав,а так, дійсно, лише підсвітку в попільничку,я ще дуже мало знаю жигулятора)....але можу підтримати добрим словом)))
 • Это нравится: Andriy1352
мой бортовик
http://vaz2101.com/i...32301-vaz-2107/

#12 Tea_Drinker

Tea_Drinker

  Новичок


 • Пользователи
 • 22 сообщений
 • Регистрация 28-Октябрь 18
 • Откуда:Украина, Черновцы
 • Авто:ВАЗ-2101

Опубликовано 30 Декабрь 2018 - 19:43

 


Сметанка вже знаходитсья в гаражі у Чернівцях.
От і прекрасно. Тепер можна не бавитися із заняттям "лиш би доїхала", а взятися до справи серйозно, без оглядки на терміни. Успіху у піднятті до належного стану!

І вам веселих Свят і гарної забави!

 

Дякую! Вам також весело зустріти та провести свята.
Далі вже будемо потихеньку-помаленьку робити як належно.  :)#13 Andriy1352

Andriy1352

  Модератор


 • Модераторы
 • 17 806 сообщений
 • Регистрация 17-Май 13
 • Откуда:Хмельницький
 • Авто:VAZ 2103? 2.0 16v Stroker буде

Опубликовано 30 Декабрь 2018 - 19:43

Хто тепер допомагатиме?

Напевно із nightwolff вийде прекрасний наставник. :-)
якщо би то було бмв е30 багато чого би підказав,а так, дійсно, лише підсвітку в попільничку,я ще дуже мало знаю жигулятора)....але можу підтримати добрим словом)))
Вивчив bmw то з жигуликом думаю розберешся
 • Это нравится: nightwolff
Головне не машина, а водій!

#14 nightwolff

nightwolff

  )))))))))))))


 • Пользователи
 • 2 890 сообщений
 • Регистрация 22-Ноябрь 17
 • Откуда:Черновцы
 • Авто:ваз 2107

Опубликовано 30 Декабрь 2018 - 19:46

Andriy1352,вивчив,це м'яко кажучи))) кожну кліпсу,кожен шуруп...
мой бортовик
http://vaz2101.com/i...32301-vaz-2107/

#15 Andriy1352

Andriy1352

  Модератор


 • Модераторы
 • 17 806 сообщений
 • Регистрация 17-Май 13
 • Откуда:Хмельницький
 • Авто:VAZ 2103? 2.0 16v Stroker буде

Опубликовано 30 Декабрь 2018 - 19:51

Andriy1352,вивчив,це м'яко кажучи))) кожну кліпсу,кожен шуруп...

В цьому немає нічого поганого
Головне не машина, а водій!

#16 alex_zp

alex_zp

  Модератор


 • Модераторы
 • 1 304 сообщений
 • Регистрация 20-Июнь 07
 • Откуда:Запоріжжя
 • Авто:ВАЗ-2101 1974

Опубликовано 30 Декабрь 2018 - 22:48

Успіхів у відновленні автівки ;)


Дедов ВАЗ-2101 74г - перешёл по наследству.

Темы с аналогичными тегами (одним или более): ваз, 2101, копійка, копейка, ваз 2101, жига, жигуль

Посетителей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных пользователей

Яндекс.Метрика